Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
3 lipca 2017

JSW: Tyle samo, co dla załogi, pójdzie na zadłużenie

JSW: Tyle samo, co dla załogi, pójdzie na zadłużenie
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Niedawno informacja o wypłaceniu nagrody pracownikom Jastrzębskiej Spółki Węglowej zelektryzowała miasto. Teraz JSW ogłosiła, że taką samą kwotę globalną przekaże obligatariuszom. 

Daniel Ozon, pełniący obowiązki prezesa JSW, zapewnia, że wszystkie wypłaty czynione przez Spółkę, zarówno na nagrodę dla pracowników (łącznie z flapsami) jak i dla obligatariuszy (banków, posiadających akcje JSW) są w stosunku 1:1. 

Warto, przypomnieć, że już w czerwcu br. JSW wykupiła wcześniej część obligacji na sumę 26,7 mln dolarów i 150,4 mln zł. Wcześniej Spółka zdecydowała o przeznaczeniu 124,5 mln zł na inwestycje. Natomiast posiadacze akcji JSW nie mogą liczyć na dywidendę, czyli wypłacie dla siebie części zysku. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Posłowie PiS będą mieli gości Posłowie PiS będą mieli gości

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
kalfaktor05.07.2017 12:52

Wy i te wasze akcje ludzie co pracowali po 5 lat dostali po kilkadziesiąt akcji, a gościu co jego tata zmar 11 lat temu, fakt i przerobił 25 lat i pobierał wszystkie dodatki to jego synuś dostał full pakiet mimo że kopalni nie widział na oczy tylko za bramy. Śmiech na sali , bo to ze ten z pięcioletnim stażem bedzie zapi..... bez przywileji górniczych jeszcze 20 lat to się nie liczy .POracha totalna !!!!!!

Do Do R04.07.2017 8:24

Jak będzie mi potrzebna rada to się się do Ciebie zwrócę a tymczasem liczę na cud

!!!!!!03.07.2017 15:30

Bravo Wy!!!!

Do R03.07.2017 12:55

To po co to trzymasz i nie wiadomo na co liczysz ! Sprzedaj w cholerę

Oko proroka03.07.2017 12:36

Od dywidendy do nędzy

R03.07.2017 12:28

Posiadacze akcji nie mogą liczyć na dywidendę bo się nimi nikt nie przejmuje niestety