Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-5°
3 lipca 2017

Przez Jastrzębie przejechał rajd dookoła Polski

  • Przez Jastrzębie przejechał rajd dookoła Polski
  • Przez Jastrzębie przejechał rajd dookoła Polski
  • Przez Jastrzębie przejechał rajd dookoła Polski
  • Przez Jastrzębie przejechał rajd dookoła Polski
Więcej zdjęć:
fot. JastrzebieOnline.pl

Na dwóch kółkach przejadą ponad 3 tysiące kilometrów. Nie bacząc na pogodę, okrążą Polskę. To już XIX Raciborski Rajd Rowerowy Środowisk Trzeźwościowych Dookoła Polski, który przejeżdża przez Jastrzębie. 

Dotarli do Jastrzębia w sobotę. Są dopiero na początku swojej drogi, która wyniesie 3 107 km. XIX Raciborski Rajd Rowerowy Środowisk Trzeźwościowych jest doskonale znany w Jastrzębiu, ponieważ przez nasze miasto prowadzi I etap, który wynosi około 40 km, tak na dobry początek, aby się rozgrzać.

- Jedziemy w grupie około dwudziestu osób. Tradycyjnie na początek kierujemy się z Raciborza do Jastrzębia. W sobotę zwiedziliśmy Park Zdrojowy i Kąpielisko Zdrój. Spotkaliśmy się z panią prezydent. Nocowaliśmy w gościnnym Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego. W niedzielę rano ruszamy do Ustronia - mówi Leszek Mazurek, jeden z komandorów rajdu.

Komandor Mazurek podkreśla, że rajd jest takim mityngiem na rowerach. Biorą w nim udział osoby związane ze środowiskami trzeźwościowymi.

- W taki sposób już prawie 20 lat zwiedzamy Polskę na rowerach, ale ważne jest spotkanie z drugim człowiekiem. Poznawanie ludzi, rozmowy, dzielenie się wspólnym doświadczeniem, zarówno problemami, jak i tym, co spotyka nas dobrego w życiu - opowiada Leszek Mazurek.

W rajdzie jadą również kobiety. Nie boją się wyzwania, jakie sobie wyznaczyły.

- Kilka razy już okrążyłam Polskę na rowerze. W tegorocznej edycji rajdu jadę tylko do Przemyśla, ponieważ nie mam tak długiego urlopu. Cieszę się, że jestem w tym gronie, że mogę spędzać czas ze wspaniałymi ludźmi. Polecam każdemu ten sposób poznawania Polski - dzieliła się wrażeniami jedna z uczestniczek rajdu, Teresa.

Najkrótszy etap rajdu ma około 40 km, najdłuższy – 130 (Wola Uhruska – Leśna Podlaska, w województwie lubelskim). Rajd odwiedzi atrakcyjne pod względem turystycznym miejsca, jak na przykład Malbork, Siemiatycze, Przemyśl, Ustkę, Kamień Pomorski. Uczestnicy będą nocować w szkołach, parafiach, klubach trzeźwościowych i wszystkich ludzi dobrej woli. 

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Gość11.07.2017 13:08

Nie bacząc nie tylko na pogodę, ale i na przepisy ruchu drogowego. Kierowcy uważajcie na nich.

Hmmm05.07.2017 23:25

A co seboc na to?

zbig 03.07.2017 15:37

Brawo Wy!