Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
5 lipca 2017

Okradł staruszka. Z konta zniknęło 7 tys. zł

Okradł staruszka. Z konta zniknęło 7 tys. zł
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Złodziej wykorzystał naiwność staruszka i podstępem dostał się do mieszkania. Ofiarą przestępcy padła karta bankomatowa wraz z PIN-em. Z konta zniknęło 7 tysięcy złotych. 

Złodziej odwiedził staruszka w poniedziałek, około godziny 13.00, bez wyraźnego powodu. Jednocześnie przedstawił się i dodał, że jego ojciec mieszkał kiedyś w tym samym bloku, co jastrzębianin.

-  Pomiędzy mężczyznami wywiązała się rozmowa i już po chwili właściciel mieszkania zaprosił "gościa" do środka. Podczas rozmowy "oszust" najpierw wzbudził zaufanie u staruszka, a następnie wypytywał go o bank, w którym mężczyzna ma założone konto oraz pin do karty bankomatowej. Kiedy staruszek wyszedł do kuchni, złodziej splądrował jego mieszkanie i skradł mu kartę bankomatową, Mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju po całej wizycie był zaniepokojony pytaniami nieznanego mu mężczyzny i udał się do banku, aby upewnić się, że to tylko jego złe przeczucia. Niestety, wówczas pracownik banku poinformował go, że ktoś pobrał z jego konta 7 tysięcy złotych - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Mundurowi apelują, zwłaszcza do osób starszych, aby wykazywali się szczególną czujnością w kontakcie z obcymi osobami. Przypominamy także, że w przypadku wątpliwości co do autentyczności przedstawiciela urzędu, a nawet Policji, należy poprosić o okazanie legitymacji służbowej i zadzwonić do instytucji, z której osoba przybyła. O każdym niepokojącym przypadku należy powiadomić dyżurnego najbliższej komendy policji pod nr 997 lub 112.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pędził 101 km/h i wyprzedzał na przejściu na pieszych Pędził 101 km/h i wyprzedzał na przejściu na pieszych

Zobaczył policjantów i sypnął marihuaną Zobaczył policjantów i sypnął marihuaną

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
gornik06.07.2017 0:11

to był na pewno jeden z tych uczciwie pracujących opluwających górników!

Matylda05.07.2017 12:30

Moja 86-letnia mama, jak przeczytała to w internecie (bo jest to jej ulubione zajęcie), powiedziała - "dobrze tak, staremu kretynowi!" Uwielbiam moją mamę:-)

dysydent05.07.2017 10:31

Nie wierzę ,starzy ludzie są jak małe dzieci , za rączkę i do banku z uśmiechem na ustach.