Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
5 lipca 2017

Okradł staruszka. Z konta zniknęło 7 tys. zł

Okradł staruszka. Z konta zniknęło 7 tys. zł
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Złodziej wykorzystał naiwność staruszka i podstępem dostał się do mieszkania. Ofiarą przestępcy padła karta bankomatowa wraz z PIN-em. Z konta zniknęło 7 tysięcy złotych. 

Złodziej odwiedził staruszka w poniedziałek, około godziny 13.00, bez wyraźnego powodu. Jednocześnie przedstawił się i dodał, że jego ojciec mieszkał kiedyś w tym samym bloku, co jastrzębianin.

-  Pomiędzy mężczyznami wywiązała się rozmowa i już po chwili właściciel mieszkania zaprosił "gościa" do środka. Podczas rozmowy "oszust" najpierw wzbudził zaufanie u staruszka, a następnie wypytywał go o bank, w którym mężczyzna ma założone konto oraz pin do karty bankomatowej. Kiedy staruszek wyszedł do kuchni, złodziej splądrował jego mieszkanie i skradł mu kartę bankomatową, Mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju po całej wizycie był zaniepokojony pytaniami nieznanego mu mężczyzny i udał się do banku, aby upewnić się, że to tylko jego złe przeczucia. Niestety, wówczas pracownik banku poinformował go, że ktoś pobrał z jego konta 7 tysięcy złotych - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Mundurowi apelują, zwłaszcza do osób starszych, aby wykazywali się szczególną czujnością w kontakcie z obcymi osobami. Przypominamy także, że w przypadku wątpliwości co do autentyczności przedstawiciela urzędu, a nawet Policji, należy poprosić o okazanie legitymacji służbowej i zadzwonić do instytucji, z której osoba przybyła. O każdym niepokojącym przypadku należy powiadomić dyżurnego najbliższej komendy policji pod nr 997 lub 112.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Jest ślisko! Uwaga! Jest ślisko!

Pijana nastolatka leżała na ławce Pijana nastolatka leżała na ławce

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
gornik06.07.2017 0:11

to był na pewno jeden z tych uczciwie pracujących opluwających górników!

Matylda05.07.2017 12:30

Moja 86-letnia mama, jak przeczytała to w internecie (bo jest to jej ulubione zajęcie), powiedziała - "dobrze tak, staremu kretynowi!" Uwielbiam moją mamę:-)

dysydent05.07.2017 10:31

Nie wierzę ,starzy ludzie są jak małe dzieci , za rączkę i do banku z uśmiechem na ustach.