Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°13°
6 lipca 2017

Radni chcą przejąć budynki po "Jas-Mos". Będzie sesja

Radni chcą przejąć budynki po "Jas-Mos". Będzie sesja
fot. JastrzebieOnline.pl / Łukasz Wilczyński

Radni z Klubu Prawo i Sprawiedliwość oraz Wspólnoty Samorządowej złożyli wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej. Piątkowe posiedzenie Rady Miasta ma być poświecone sprawie przejęcia przez miasto budynków po likwidowanej kopalni „Jas-Mos”. 

Radni przygotowali uchwałę, która zobowiąże niezwłocznie prezydenta miasta do nabycia budynków po kończącej działalność KWK „Jas-Mos” w szczególności są to budynki byłych Łaźni (N-I i N-II), budynek Zakładowej Straży Pożarnej, budynki sieci sprężarek, budynki Warsztatów i Kompleksu Warsztatów, Hala Warsztatowa. Chcą również zobowiązać prezydenta do tego, aby zespół roboczy wypracował koncepcję na zagospodarowanie terenów po kończącej działalność KWK „Jas-Mos”, uwzględniając przy tym Strategię Rozwoju Miasta.

- W związku z restrukturyzacją górnictwa prowadzoną na szczeblu polityki krajowej, kończąca działalność KWK „Jas-Mos” została (w znacznej części) przekazana z Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. do Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. Obecnie SRK S.A. przeprowadza niezależny od miasta proces zbywania nieruchomości. Nadto obecny właściciel nieruchomości budynkowych zamierza przeprowadzić proces wyburzania bardzo dużych powierzchni użytkowych, które mogłyby być niezwykle atrakcyjne dla oferty gospodarczej lub publicznej miasta. Już teraz wydano kilka pozwoleń na wyburzenia, którymi dysponuje SRK S.A. Miasto Jastrzębie-Zdrój, jako gmina górnicza korzysta ze szczególnych uprawnień określonych w ustawie z dnia 7 września 2007 r. o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego - napisali m.in. wnioskodawcy.

Radni-wnioskodawcy podkreślają, że w myśl tych przepisów przedsiębiorstwo górnicze może dokonać darowizny mienia na rzecz gminy na cele związane z realizacją infrastruktury technicznej, do celów publicznych oraz na pobudzenie aktywności gospodarczej w mieście.

Pod wnioskiem o zwołanie sesji podpisali się radni PiS: Tadeusz Sławik, Piotr Szereda, Szymon Klimczak, Mirosław Kolb oraz radni Wspólnoty Samorządowej: Damian Gałuszka i Tadeusz Markiewicz. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Płonęło wysypisko. 71 strażaków w akcji Płonęło wysypisko. 71 strażaków w akcji

Pożar wysypiska. 60 strażaków w akcji Pożar wysypiska. 60 strażaków w akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (36)
do Michał11.07.2017 20:53

A ciebie można odróżnić po jałowej dyskusji. Zachowujesz się jak opozycja w sejmie lub na wczorajszej kontrmanifestacji. Co prawda kole w oczęta? Takie są fakty, a z faktami się nie dyskutuje!!! Uważaj, żebyś nie zjadł robala z owocem. Boga nie wzywaj do takich głupot!!! Módl się o zdrowie żeby też nie było za późno!!!

Marek07.07.2017 13:44

Gratuluję "merytorycznej" wypowiedzi Stach-Oko Proroka. Jeśli pozostali towarzysze z PZPR-PS też są tak merytoryczni, to Boże chroń nasze miasto przed ich pomysłami. Po owocach ich poznacie - niestety ten owoc jest mocno robaczywy.

sis07.07.2017 13:19

radny kolb niech wejżmie się za robote leber jeden nieroba h..j

Radna Rady Miasta07.07.2017 7:38

Błędny tytuł. Radni nie chcą przejąć budynków ale panowie z PIs-u chca je przejąć, bo to w ich interesie.

mecenas07.07.2017 7:36

Pisowcy powchodzili do spółek i teraz dzialają dla ich dobra a nie na korzyść miasta. Po co komu te ruiny? Rynku to nie chcieli ale jakieś starocie wcisnąć miastu chcą bo to im pasuje. Wstyd!!!

Stach 07.07.2017 7:30

A może możesz mi powiedziec co takiego zlego zrobił rzad PIS .8 lat zlodziejstwa i klamstwa .to zasługa rzadu PO- PSL.tesknota za komuna jest .

mieszkanka07.07.2017 6:47

Na darmową komunikację to nie chcą dla dzieci dać ale nikomu nie potrzebne ruiny, których utrzymanie będzie kosztowało ciężkie pieniądze to już tak. PiS-owska hipokryzja

Pokaż wszystkie opinie (36)