Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
EkoOkna
8 lipca 2017

W Jastrzębiu otwarto Klub Seniora

W Jastrzębiu otwarto Klub Seniora
fot. UM / Izabela Grela

Czeka na nich ponad 200 m kw. powierzchni, gdzie znajduje się duża sala konferencyjna, sala komputerowa, dobrze wyposażone sale treningowe. Wszystko to z myślą o jastrzębskich seniorach, którzy codziennie w godzinach 12-18, mogą w ciekawy sposób spędzać czas w nowo otwartym Klubie Seniora.

W czwartek przy ul. Mazowieckiej oficjalnie otwarto Klub Seniora. Z bogatej oferty bezpłatnych zajęć będą mogli korzystać głownie mieszkańcy powyżej 60. roku życia.

- Otwarcie Klubu Seniora to kluczowy punkt skutecznie przez nas realizowanej polityki senioralnej. Chcemy, by seniorom dobrze żyło się w naszym mieście. Oddając w wasze ręce ten klub mamy nadzieję na integrację międzypokoleniową, ale także na aktywizację najstarszych mieszkańców Jastrzębia. Niech dobrze wam służy. Korzystajcie z niego jak najczęściej - mówiła podczas otwarcia prezydent Anna Hetman.

Jastrzębski Klub Seniora ma ponad 200 metrów kwadratowych powierzchni. Znajdują się tu: duża sala konferencyjna, dwa biura, sala komputerowa z czterema stanowiskami pracy, dwie sale treningowe, łazienka i kuchnia.

 - Część wyposażenia została zagospodarowana po byłej AGH. A wszystkie pomieszczenia zostały stosownie dostosowane do potrzeb seniorów - mówi Beata Olszok, dyrektor Miejskiego Zarządu Nieruchomości.

Klub Seniora będzie otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00-18.00. Korzystać może z niego każdy. Nie trzeba się wcześniej zapisywać, ani wnosić żadnych opłat. Za każdym razem na seniorów będą czekały atrakcje.

 - Na podstawie przeprowadzonych konsultacji, a także mając na uwadze preferencje seniorów, opracowujemy tematyczny harmonogram zajęć. Każdy poszczególny dzień tygodnia będzie dedykowany określonej dziedzinie życia, np. zdrowiu, kulturze czy rekreacji - mówi Joanna Cisek, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej i Mieszkaniowej.

Na spotkania mogą oczywiście przychodzić nie tylko seniorzy, ale i osoby młodsze oraz dzieci w ramach integracji międzypokoleniowej. Jedni i drudzy z pewnością podzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą. Każdorazowo będzie też osoba, która poprowadzi zajęcia.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
Karolinka21.07.2017 10:25

To powinna być placówka gdzie można pograć w brydża, w szachy, zorganizować spotkanie towarzyskie, imieniny czy urodziny dla znajomych, powinny być organizowane wieczorki taneczne, powinna być porządna i tania kawiarenka dobrze zaopatrzona, muzyka przypominająca czasy młodości. Komputery oddać dzieciom do szkoły, wykłady zlikwidować, salę wykładową przerobić na taneczno-balową z barkiem.

młodszy +21.07.2017 8:20

Klub seniora jako taka jest dobra i dla starszego pokolenia może okazać się bardzo przydatna. Jednak forma działalności takiej placówki powinna być zasadniczo inna. Znam kilka takich placówek w innych miastach, które cieszą się dużym zainteresowaniem ale tam ich działalność ma charakter kulturalno-towarzysko-rozrywkowy. Taka placówka powinna swym zakresem działania zbliżona do ośrodka kultury a nie centrum naukowo-dydaktycznego. Po co babci czy dziadkowi potrzebne jest uzupełnianie wiedzy, czego się nie nauczył to już i tak się nie nauczy i nigdy w życiu nie będzie mu potrzebne. Ogólnie ujmując pomysł dobry ale sama koncepcja działania fatalna.

do seboc10.07.2017 22:19

zamknij juz morde idioto

seboc10.07.2017 15:04

Kolejne cudo wymyslone na kolanie.
Jak tam OWN? Kiedy budowa rusza?

Dziadek10.07.2017 10:20

Od czasu kiedy zmarła moja żona jestem bardzo samotnym człowiekiem. Nie dla mnie bary, kolejki w przychodni. Byłem w piątek, już wiem gdzie będę spędzał swój czas bo to wspaniałe miejsce bliskie ludziom, którzy młodość mają już za sobą a może i poznam tam jakąś miłą Panią i już nie będzie mi tak źle samemu.

Seniorka10.07.2017 10:15

Bardzo dziękuję za takie miejsce. Możemy się w końcu spotkać, porozmawiać, poznać w innym miejscu a nie tylko w kolejce do lekarza.

mieszkaniec10.07.2017 9:52

Nasze miasto w dużej mierze składa się ze starszych mieszkańców, taki sposób ich aktywizacji i organizacji czasu jest jak najbardziej na miejscu, popieram.

Pokaż wszystkie opinie (23)