Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
10 lipca 2017

Łowcy Burz ostrzegają: Mogą wystąpić nawałnice!

Łowcy Burz ostrzegają: Mogą wystąpić nawałnice!
fot. pixabay

Jastrzębianie mają jeszcze w pamięci piątkową burzę i silne opady deszczu, ale to może jeszcze nie być koniec. Polscy Łowcy Burz - grupa, która zajmuje się tropieniem i badaniem tego niebezpiecznego zjawiska atmosferycznego - ostrzegają: Nawałnice i silne wyładowania atmosferyczne mogą powrócić. 

Nasz region - województwo śląskie zostało zakwalifikowane do tak zwanego 2 stopnia zagrożenia. Co to praktycznie oznacza?

- W takich warunkach prognozowane są burze, które szybko będą organizować się w większe struktury wielokomórkowe oraz superkomórki burzowe. Największym zagrożeniem ze strony burz w tym obszarze będą silne porywy wiatru dochodzące do 100-120 km/h, opady dużego gradu do 3-5 cm oraz silne opady deszczu do około 30-50 mm. Ze względu na duże wartości CAPE oraz obecność strefy ścinania wiatru niewykluczone są trąby powietrzne. Burze w tym obszarze powstaną prawdopodobnie w godzinach popołudniowo-wieczornych. Będą przemieszczać się z południowego-zachodu na północny-wschód - informują Polscy Łowcy Burz.

Oczywiście nie da się na 100 proc. przewidzieć dokładnej lokalizacji burz. Jednak komunikaty są na tyle poważne, że można potraktować je, jako mocne  ostrzeżenia.  

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga na silne burze z gradem! Uwaga na silne burze z gradem!

Uwaga! Alarm pogodowy - burze Uwaga! Alarm pogodowy - burze

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Marek10.07.2017 15:10

Zwykle gdy po jakimś pogodowym wydarzeniu zaczyna się ostrzegać o możliwości powtórki owe zagrożenie nie występuje. Pożyjemy zobaczymy... Ja czekam na wiatrołom w strefie centrum ;)

seboc10.07.2017 13:21

@Gosc

Brawo. Teoria zaliczona.
Sprobuj jeszcze opisac, jakie owa definicja ma konsekwencja do zachowania wody na Mazowieckiej.
Zakladajac, ze w poblizu tego slynnego traktu nie znajduje sie obiekt o masie porownywalnej z nasza planeta.
Hint: masa betonowych glow urzednikow miejskich nie wystarczy.

gosc10.07.2017 13:07

wspolczuje temu nudziarzowi o niku seboc, on chyba musi tu odswierzac co 2s strone zeby sie pierwszy w temacie wpisac, zajmij sie chlopie czyms pozytecznym

Gość10.07.2017 12:59

Seboc ja to Ci zazdroszczę wolnego czasu, pod każdym artykułem Twoje złote myśli...

Gość10.07.2017 10:20

Seboc próbujesz błysnąć, ale prawa powszechnego ciążenia nie znasz. Brzmi to mniej więcej tak :Każdy obiekt we wszechświecie przyciąga każdy inny obiekt z siłą, która jest wprost proporcjonalna do iloczynu ich mas i odwrotnie proporcjonalna do kwadratu odległości między ich środkami."

hyhy10.07.2017 9:00

Wina Tuska :D

zuch 10.07.2017 8:46

No jastrzębsy myśliciele a burza to wina Hetman czy Janeckiego?

Pokaż wszystkie opinie (8)