Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°12°
11 lipca 2017

Kradną rowery. Policja apeluje o odpowiednie zabezpieczenia

Kradną rowery. Policja apeluje o odpowiednie zabezpieczenia
fot. Policja.pl

Jastrzębska Policja ostrzega przed złodziejami rowerów, którzy dokonują kradzieży jednośladów po wcześniejszym usunięciu zabezpieczeń. Można jednak utrudnić zadane złodziejom poprzez odpowiednie zabezpieczenie rowerów. 

Słoneczne dni dają nam szansę na korzystanie z jednego z ulubionych naszych środków transportu, jakim jest rower. Służy nam w życiu codziennym, w pracy, do uprawiania sportu czy zabawy. Każdego roku wraz z rozpoczęciem sezonu rowerowego policjanci otrzymują większą ilość zgłoszeń o kradzieżach jednośladów, które giną najczęściej spod sklepów, z posesji, klatek schodowych lub z niezamkniętych pomieszczeń. Zdarza się również, że złodzieje włamują się do piwnicy czy garażu, gdzie rowery są przechowywane.

Policjanci radzą, jak zabezpieczyć się przed kradzieżą roweru:

Nie pozostawiaj niezabezpieczonego roweru na klatce schodowej, pod sklepem i innych ogólnie dostępnych miejscach – wykorzystuj do tego celu dostępne środki technicznego zabezpieczenia mienia,

Warto wyposażyć jednoślad w solidny łańcuch i kłódkę, aby przypinać go do trwałego elementu, np. budynku, znaku drogowego, parkometru, balustrady, itp.,

Zaopatrzyć, zwłaszcza drogie rowery w tzw. „tajnopis” - specjalne znaki widoczne w promieniach ultrafioletowych,

Jeśli rower nie posiada numerów fabrycznych można nanieść, np. swój numer PESEL w warsztacie mechanicznym,

Jeżeli musisz zostawić rower w piwnicy dopilnuj, aby drzwi były dobrze zabezpieczone, wyczul sąsiadów na problem zamykania głównych drzwi prowadzących do piwnic,

Zachowaj kartę gwarancyjną roweru, a jeśli jej nie posiadasz, spisz numer fabryczny roweru, jego nazwę i cechy szczególne (zrób także zdjęcie swojego roweru) – te dane znacznie ułatwią policjantom odzyskanie roweru w przypadku jego kradzieży.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Skakali po ofierze napadu i bili pięściami Skakali po ofierze napadu i bili pięściami

Jechał z podrobioną tablicą rejestracyjną Jechał z podrobioną tablicą rejestracyjną

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
nom16.07.2017 20:54

Do nowej indiany kupiłem od razu najdrozsze zapiece w ksztalcie U. nie ma co oszczedzac na zabezpieczeniach, a tego mi na pewno nie przetna!

tate seboca12.07.2017 1:08

kilka razy syn dostal pedalem od rowera po glowie i teraz ma uraz wiec je kradnie

seboc11.07.2017 22:15

trudne dziecinstwo i ciezkie zabawki, co wy mozecie o tym wiedziec

Pedał od roweru11.07.2017 22:05

Szukam swojego Roweru !

do seboc 11.07.2017 13:08

Masz coś na przeciwko dzieciom ? chodziłeś do szkoły po piasku ? czy pod górkę , a może przerobili ci szkołę na magazyn zbożowy.

seboc11.07.2017 12:28

Niezagospodarowane dzieci na wakacjach sie podszywaja

99999899711.07.2017 11:22

Seboc, zauważam, że z tobą dzieje się coraz gorzej. Przestań ćpać, bo to zakazane. Chyba, ze chcesz żeby ktoś do ciebie zapukał i zrobił ci kipisz.

Pokaż wszystkie opinie (16)