Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
11 lipca 2017

Alarm pożarowy w zabytkowym kościele

Alarm pożarowy w zabytkowym kościele
fot. Google Maps

Przed zabytkowy kościół drewniany znajdujący się na osiedlu Przyjaźń przyjechały wozy strażackie Państwowej Straży Pożarnej. Wszystko w obawie o to, czy drewniana budowla nie jest trawiona ogniem. 

Drewniany Kościół św. Barabry i św. Józefa to chyba najstarszy zabytek, który znajduje się w Jastrzębiu, pochodzi z XVII wieku. We wtorek około godziny 5:00 nad ranem cztery zastępy Państwowej Straży Pożarnej przyjechały przed kościół.

- Jak się okazało włączyła się czujka przeciwpożarowa. W takich sytuacjach na miejsce wysyłane są cztery zastępy strażackie, ponieważ wcześniej nie wiemy czy i z jakiej wielkości pożarem mamy do czynienia. W przypadku drewnianego kościoła alarm okazał się fałszywy - poinformowała PSP w Jastrzębiu-Zdroju.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Zagrożenie wybuchem gazu w hali produkcyjnej Zagrożenie wybuchem gazu w hali produkcyjnej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
mobi11.07.2017 18:35

mam tam miec slub lemingi także uszanujcie !!!

Gość11.07.2017 11:51

Szkoda byłoby go puścić z dymem

Prorok bez oka11.07.2017 11:16

Trzymam nad nim rękę, nie bać się. Ksieciuniu też śpij spokojnie

Jan11.07.2017 11:14

Znam przypadek gdy głupek podczas mszy chciał ukraść czujkę. Wyzwolił alarm i został złapany przez uczestników mszy. Musimy dbać o zabytki bo to nasza kultura. Kościół nie zawsze jest przybytkiem Bożym. Zawsze jest ważną budowlą, bo kościelni, budując kolejny kościół nie oszczędzają na niczym. Wszak to nie oni dają szmal, tylko wierni. Proboszcz czasami potrafi wycisnąć z wiernych sporo forsy. On odchodzi w glorii a wierni mają nowy kościół który nie jest ich własnością tylko kościoła.

Oko proroka11.07.2017 10:50

Dzięki Bogu szkoda by było gdyby pożar strawil taki zabytek