Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°13°
11 lipca 2017

W czasie burzy awarii uległo oświetlenie uliczne

W czasie burzy awarii uległo oświetlenie uliczne
fot. pixabay

Poniedziałkowe zapowiedzi burz w naszym regionie znalazły swoje potwierdzenie późnym wieczorem. Nad Jastrzębiem około godziny 22:00 rozpętała się burza z piorunami. 

Podczas burzy miały miejsce wyładowania atmosferyczne, które przyczyniły się do awarii oświetlenia ulicznego w mieście. Pojawiły się nawet głosy, że awarii uległo całe oświetlenie i w Jastrzębiu zapanowały ciemności.

- Nie ma takiej możliwości, aby naraz awarii uległy wszystkie latarnie. Mamy w mieście 227 punktów świetlnych i są sterowane za pomocą zegara elektronicznego. W poniedziałek, w czasie trwania burzy miał miejsce spadek napięcia i nastąpiło chwilowe wyłączenie oświetlenia, które jednak przeważnie powróciło do normy po kilku minutach, a wyłączenia były bardzo krótkie - wyjaśniają w jastrzębskim magistracie.

Mieszkańcy sygnalizowali awarię oświetlenia na al. Piłsudskiego, osiedlu Przyjaźń, osiedlu Tysiąclecia, ul. Beskidzkiej, ul. Wrzosowej.

Strażacy nie zanotowali poważniejszych interwencji oprócz kilku powalonych drzew, które trasowały drogi. 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga!  Znowu nie będzie prądu Uwaga! Znowu nie będzie prądu

Dwie osoby uwięzione w windzie Dwie osoby uwięzione w windzie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
do do jozwa 11.07.2017 13:44

100/100

Gość11.07.2017 13:05

Kilka minut nie działało też na Wielkopolskiej. Wracając z pracy w nocy chyba od pół roku widzę, że wyłącza się też co kilka minut też latarnia przed blokiem 106 na Wielkopolskiej.

józwa11.07.2017 11:49

Dosłownie ,w mieszkaniach prądu nie było przez ułamek sekundy to chyba logiczne że oświetlenie uliczne nie zapali się na pstryknięcie palcami a 'już 'mieszkańcy sygnalizowali'' (czyt: dostali rozwolnienia) że awarii uległo całe oświetlenie.Ale też gdzie mają szukać afer i sensacji znudzeni emeryci w znudzonym mieści?