Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°12°
11 lipca 2017

Przedłuży się przetarg na OWN. Zdecydowały błędy w ofertach

Przedłuży się przetarg na OWN. Zdecydowały błędy w ofertach
fot. UM Jastrzębie

W przetargu na zagospodarowanie terenów po byłym Ośrodku Wypoczynku Niedzielnego wzięło udział pięć podmiotów. Jednak jeszcze musimy poczekać na informację, kto będzie wykonywał tą inwestycję. 

Każda z firm, która złożyła ofertę, popełniła błędy formalne, które uniemożliwiły rozstrzygnięcie przetargu.

- Waga błędów w złożonych ofertach była na tyle duża, że nie mieliśmy żadnych podstaw prawnych, by wnosić o ich uzupełnienie lub korektę - tłumaczy Maria Pilarska, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji jastrzębskiego Urzędu Miasta.

Rewitalizacja OWN to wieloetapowe przedsięwzięcie, którego przeprowadzenie dla potencjalnego wykonawcy nie będzie łatwym zadaniem. Całą sytuację dodatkowo komplikują znowelizowane przepisy o zamówieniach publicznych.Modernizacja OWN-u to inwestycja wielozadaniowa, obejmująca szeroki wachlarz robót ziemnych i budowlanych.

Jak zapewnia jastrzębski magistrat, następny przetarg zostanie ogłoszony w możliwie najszybszym terminie, zgodnie z wymogami formalno-prawnymi. Stanie się to najprawdopodobniej już w przyszłym tygodniu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Browar opanuje Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego Browar opanuje Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego

Poszukiwani chętni na korty OWN Poszukiwani chętni na korty OWN

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (53)
olek12.07.2017 21:50

Pani Pilarska ? i wszystko jasne

seboc12.07.2017 15:25

@do seboc

Jakich przepisow? Poczytaj, to ogloszenie o przetargu zawieralo istotne bledy merytoryczne.
Nawet, gdyby go nie uniewazniono, inny oferent z palcem w dupie by go skutecznie zanegowal.
Dodatkowo najtansza oferta byla wyzsza o ponad 300 tys. niz kwota, jaka miasto na budowe przeznaczylo.

Gość12.07.2017 14:08

Zgadza sie za Janeckiego była źle, teraz też jest źle, bo ci sami ludzie pracują. Jak Hetmanowa zostawiła partaczy to partolą dalej, tyle, ze teraz caryca ich usprawiedliwia bo to teraz jej partacze.

do Ewald 12.07.2017 13:54

Jak rozumiem jak OWN będzie zrobiony twoja noga ani twojej rodziny tam nie postanie, bedziesz brzydził się tym miejscem, I dobrze, może lepsza dla ciebie budka z piwem i pewna instytucja na 4 kołkach z wesołym personelem.

Ewald12.07.2017 12:51

Nikt nie da ci tyle ile obieca caryca z PO

Kibic12.07.2017 11:46

A o hali już ziomki zapomnieli ?

Do seboc12.07.2017 11:06

Jeśli ten przetarg to kpina, mniemam, że coś jest nie tak z powodu przepisów. Wyślij więc meila do odpowiednich organów, niech skontrolują, a winnych ukarzą. Ale trzeba mieć mocne argumenty - dowody, a nie operować pojęciami rodem z kabaretu, bo wtedy samemu można beknąć, prawda?

Pokaż wszystkie opinie (53)