Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
12 lipca 2017

Uwaga na oszustów! Policjant nigdy nie prosi o pieniądze

Uwaga na oszustów! Policjant nigdy nie prosi o pieniądze
fot. KMP Jastrzębie

Oszuści ciągle żerują na ufności osób starszych i są bezwzględni wobec nich. Wymyślają kolejne sposoby, aby ukraść im pieniądze. Złodzieje podają się za policjantów i skłaniają swoje ofiary do założenia nowych kont bankowych i przelania tam oszczędności. Mundurowi ostrzegają, że policja nigdy nie bierze od obywateli pieniędzy, ani w gotówce, ani za pośrednictwem kont bankowych. 

Sprawcy przestępstw nawiązują telefoniczny kontakt z osobą pokrzywdzoną informując, że są funkcjonariuszami policji i prowadzą postępowanie przeciwko hakerom, rzekomo współpracującym z pracownikami banków, którzy kradną zdeponowane środki z posiadanych przez pokrzywdzonych rachunków bankowych.

- Osoba pokrzywdzona, w obawie przed utratą posiadanych pieniędzy, ulega namowom sprawcy do założenia rachunku lub konta bankowego we wskazanym przez niego banku i przelania tam wszystkich środków, bądź zaciągnięcia i przelania tam środków z kredytu. Jako numer kontaktowy do dokumentacji bankowej, sprawca poleca podanie wskazanego przez siebie numeru telefonu. W taki sposób bez problemu może dysponować środkami przelanymi przez pokrzywdzonego, bez konieczności osobistego kontaktu z nim – informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policja podkreśla, że niezwykle istotnym jest, by osoby pokrzywdzone niezwłocznie po zorientowaniu się, że padły ofiarą działalności oszustów, zgłosiły się do placówki bankowej, w której założyły konto w celu jego zablokowania i powiadomienie policji. Szybka reakcja w tym zakresie może zapobiec utracie pieniędzy. Ofiarami tego typu oszustwa padli mieszkańcy jednego ze śląskich miast i tylko dzięki szybkiej reakcji policjantów współpracujących z pracownikami banku, odzyskali część swoich środków.

Mundurowi apelują do wszystkich osób, które w kręgu swoich najbliższych mają seniorów, by utrzymywały z nimi stały kontakt, a także by przestrzegali je o działalności oszustów, w tym o stosowanych przez nich metodach.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pędził 101 km/h i wyprzedzał na przejściu na pieszych Pędził 101 km/h i wyprzedzał na przejściu na pieszych

Zobaczył policjantów i sypnął marihuaną Zobaczył policjantów i sypnął marihuaną

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Gość13.07.2017 8:57

Czyli ochrona interesów właścicieli knajp wykonywana jest pro bono?

Gość13.07.2017 0:48

"Policjant nigdy nie prosi o pieniądze" bo wypłaty wpływają na czas ?

zabijajcie nas dalej :)12.07.2017 23:10

nie prosi o pieniadze bo po prostu sam zabiera z portfela przy rewizji, powiedz cos na takiego to gówno mu zrobią, a Tobie żyć nie dadzą.

Gość12.07.2017 12:52

"Policjant nigdy nie prosi o pieniądze"
tylko wg. nowych przepisów, może o kartę kredytową.

koko12.07.2017 8:37

Wczoraj "policjanci" pukali do moich drzwi nie otworzyłem jak mają sprawę niech się umówią listem ! A jeśli to byli złodzieje ? Domokrążcą nie otwieram drzwi i tyle !

seboc12.07.2017 7:53

"Policjant nigdy nie prosi o pieniądze"

:-)
Wiec kilka razy, jako kierowca, trafilem na przebierancow. Mowili: "no to sluchamy pana".