Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
EkoOkna
12 lipca 2017

Uwaga na oszustów! Policjant nigdy nie prosi o pieniądze

Uwaga na oszustów! Policjant nigdy nie prosi o pieniądze
fot. KMP Jastrzębie

Oszuści ciągle żerują na ufności osób starszych i są bezwzględni wobec nich. Wymyślają kolejne sposoby, aby ukraść im pieniądze. Złodzieje podają się za policjantów i skłaniają swoje ofiary do założenia nowych kont bankowych i przelania tam oszczędności. Mundurowi ostrzegają, że policja nigdy nie bierze od obywateli pieniędzy, ani w gotówce, ani za pośrednictwem kont bankowych. 

Sprawcy przestępstw nawiązują telefoniczny kontakt z osobą pokrzywdzoną informując, że są funkcjonariuszami policji i prowadzą postępowanie przeciwko hakerom, rzekomo współpracującym z pracownikami banków, którzy kradną zdeponowane środki z posiadanych przez pokrzywdzonych rachunków bankowych.

- Osoba pokrzywdzona, w obawie przed utratą posiadanych pieniędzy, ulega namowom sprawcy do założenia rachunku lub konta bankowego we wskazanym przez niego banku i przelania tam wszystkich środków, bądź zaciągnięcia i przelania tam środków z kredytu. Jako numer kontaktowy do dokumentacji bankowej, sprawca poleca podanie wskazanego przez siebie numeru telefonu. W taki sposób bez problemu może dysponować środkami przelanymi przez pokrzywdzonego, bez konieczności osobistego kontaktu z nim – informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policja podkreśla, że niezwykle istotnym jest, by osoby pokrzywdzone niezwłocznie po zorientowaniu się, że padły ofiarą działalności oszustów, zgłosiły się do placówki bankowej, w której założyły konto w celu jego zablokowania i powiadomienie policji. Szybka reakcja w tym zakresie może zapobiec utracie pieniędzy. Ofiarami tego typu oszustwa padli mieszkańcy jednego ze śląskich miast i tylko dzięki szybkiej reakcji policjantów współpracujących z pracownikami banku, odzyskali część swoich środków.

Mundurowi apelują do wszystkich osób, które w kręgu swoich najbliższych mają seniorów, by utrzymywały z nimi stały kontakt, a także by przestrzegali je o działalności oszustów, w tym o stosowanych przez nich metodach.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Jest ślisko! Uwaga! Jest ślisko!

Pijana nastolatka leżała na ławce Pijana nastolatka leżała na ławce

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Gość13.07.2017 8:57

Czyli ochrona interesów właścicieli knajp wykonywana jest pro bono?

Gość13.07.2017 0:48

"Policjant nigdy nie prosi o pieniądze" bo wypłaty wpływają na czas ?

zabijajcie nas dalej :)12.07.2017 23:10

nie prosi o pieniadze bo po prostu sam zabiera z portfela przy rewizji, powiedz cos na takiego to gówno mu zrobią, a Tobie żyć nie dadzą.

Gość12.07.2017 12:52

"Policjant nigdy nie prosi o pieniądze"
tylko wg. nowych przepisów, może o kartę kredytową.

koko12.07.2017 8:37

Wczoraj "policjanci" pukali do moich drzwi nie otworzyłem jak mają sprawę niech się umówią listem ! A jeśli to byli złodzieje ? Domokrążcą nie otwieram drzwi i tyle !

seboc12.07.2017 7:53

"Policjant nigdy nie prosi o pieniądze"

:-)
Wiec kilka razy, jako kierowca, trafilem na przebierancow. Mowili: "no to sluchamy pana".