Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
12 lipca 2017

Górnicy z Boryni wystąpią w filmie kręconym przez Discovery Channel

Górnicy z Boryni wystąpią w filmie kręconym przez Discovery Channel
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Górnicy dwóch kopalń Jastrzębskiej Spółki Węglowej są bohaterami filmu dokumentalnego popularnego kanału Discovery Channel. Prace nad film już się rozpoczęły i potrwają do września. Zdjęcia kręcone są również pod ziemią.

Jak informuje JSW, ten niezwykły dokument ma pokazać pracę górników, ich osobowość, wytrwałość, odwagę i mordercze warunki, w jakich pracują. Bohaterami filmu będą między innymi geolog z Budryka oraz górnicy Ruchu Borynia - uznanego za jeden z najbezpieczniej pracujących oddziałów G4b. 

Ekipa filmowa składa się z siedmiu osób i bohaterów. Wszystko nagrywane jest z dwóch kamer. Filmowcy musieli jednak ograniczyć ilość sprzętu, żeby dostosować się do warunków pod ziemią. Zdjęcia potrwają do września.

- To wielowątkowa, sześcioodcinkowa opowieść, pokazująca kulisy funkcjonowania kopalni węgla, miedzi i soli. Ma być do obejrzenia jesienią tego roku. Udział w takim projekcie to doskonała promocja Jastrzębskiej Spółki Węglowej, tym bardziej, że każdy z programów tego popularnego kanału, gromadzi przed telewizorami setki tysięcy widzów. To nie pierwszy tego typu film realizowanych w naszych kopalniach. Już na początku roku w jednej z kopalni nagrywany był odcinek do programu Złomowisko PL sezon 5, właśnie dla telewizji Discovery Channel - informuje Jastrzębska Spółka Węglowa, w gazecie Jastrzębski Węgiel nr 7 (144) /2017. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Posłowie PiS będą mieli gości Posłowie PiS będą mieli gości

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (54)
Jordan22.11.2017 15:22

Kiedy emisja?

gornik jsw24.09.2017 1:20

Do "Górnik emeryt"
"2. Co byś nie robił TY TEŻ BYDZIESZ EMERYTEM! (i nie bydziesz dorabioł jak sie trafi fucha?)"

tylko ludzie którzy ślizgali się całe życie po komorach narzędziowych lub unikali ciężkiej pracy idą na emeryturze robić do firmy macie emerytury to siedźcie w domu, bawcie wnuki, znajdźcie sobie hobby a prace zostawcie młodym bo w ten sposób zabieracie młodym pracę a później mówicie "tyle roboty a młodym nie chce sie robić" no tak bo emeryt dostanie w firmie 2,3 razy większą wypłatę od młodego pracownika
NIEŚMIERTELNI ZOSTAWCIE PRACE DLA MŁODYCH PRACOWNIKÓW!

Ania_GPDb26.08.2017 23:34

Mam nadzieję , że chociaż raz mnie Discovery pokaże jak jechałem z nimi Lea prawie 6 m/s Bo materiał GKTb podstawami jak mnie się chce , tako żeby nie wyrobili się na ciepełko !!

do boryna02.08.2017 14:44

Jeździ jeździ dzis ja widzieliśmy jak leciała zjazd załatwić, jak tak będzie to też Z.Z w TV wystąpi w programach kulinarnych

boryna16.07.2017 9:54

Jak Malwinka wystąpi to se nawet chopa napasuje jakiegoś biznesmena, przeca tyj drugiej baby z budryka nie bydom kamerowac bo ona na dół nie jezdzi

Górnik emeryt15.07.2017 8:05

Do Hajer!
1. Z tego coś naszkryfoł, to o górnictwie wiesz ino tela, że wągiel jest czorny i robi ciepełko.
2. Co byś nie robił TY TEŻ BYDZIESZ EMERYTEM! (i nie bydziesz dorabioł jak sie trafi fucha?)
3. PISowi trza właśnie takich podrzegaczy
4 STOP HEJTOWI!!! Naproda trza wszytkich opluwać?! (a w niedziela pierwszy pod ołtorzem)
Pozdrawiam

mobi14.07.2017 17:38

wystąpi tam PYZA i świat dowie się jaki górnik bogaty i jaki on nabrzmiały :D

Pokaż wszystkie opinie (54)