Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
EkoOkna
13 lipca 2017

Dzikie koty otrzymają ocieplone domki

Dzikie koty otrzymają ocieplone domki
fot. pixabay

Chociaż lato w pełni, to miłośnicy dziko żyjących kotów zastanawiają się nad ich losem w zimie. Ostatnio pojawił się pomysł, aby specjalnie dla tych zwierząt powstały ocieplone domki, w których będą mogły schronić się, kiedy przyjdą mrozy. 

Dzikimi kotami zainteresowała się radna Lucyna, Maryniak, która postulowała budowę schronień dla kotów - ocieplonych domków. Zastępca prezydenta miasta Janusz Buda, odpowiadając na interpelację radnej, stwierdził, że pierwsze 10 domków pojawi się na terenie administrowanym przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Nowa”.  Kolejne schronienia dla kotów powstaną we współpracy ze stowarzyszeniami, które zajmują się ochroną zwierząt. Obecnie taka współpraca realizowana jest ze Stowarzyszeniem Zwierząt Dużych i Małych „Cztery Łapy”.

Dziko żyjące koty budzą niemałe emocje wśród mieszkańców. Jedni są za tym, aby zwierzętom pomagać, zwłaszcza w zimie, drudzy - mówią nawet o wyeliminowaniu zwierząt z naszych osiedli. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Odbierz psa w sobotę ze schroniska Odbierz psa w sobotę ze schroniska

Jastrzębscy uczniowie pomagają żubrom  Jastrzębscy uczniowie pomagają żubrom

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (28)
j21.07.2017 21:29

Do Nieznana. Co ty tym swoim dzieciom przekażesz? Zal mi twoich dzieic/

j21.07.2017 21:28

Do Do nieznana. Od takich ośób jak ty to zalecam trzymac się daleko. Bezduszne istoty. Tylko, czy mja aprawo nazywać sie homo sapiens?!

Do nieznana19.07.2017 10:18

Uwazaj kochana bo za te place zabaw to moga.cie zlinczowac. Ludzie nie maja mozgu skoro zgadzaja sie na budowe chalupek. Zaraz pani Hetman wymysli domki dla golebi, szczurkow i slimakow, a biednym ludziom nie pomoze. Przeciez foty sobie z takimi ludzmi nie strzeli.....Wielka dama od 7boleści....

Mieszkaniec16.07.2017 0:21

Ferrari :) - planuje wyprowadzke nie bój się. Bloki to nie mój szczyt marzeń, kasa sie zbiera jeszcze troche, więc osobiście będe miał to pod kontrolą wokół domu. Koty mi nie przeszkadzają, a na domku są niezastąpione; swoje bądź swój kot latając prawie na dziko, bo jak karmisz to bedzie przychodził, taka natura :) heh. Niestety takie czasy, że bede kilka lat jeszcze na blokach życie... wolałbym bez powtórki :)

Ferrari15.07.2017 21:53

Do mieszkańca: panie meszkancu , juz podpowiadam wyjście dla pana!
Proszę się wyprowadzić z blokow i zamieszkać w prywatnym domu ... UPS , to również nie wyjście , ponieważ tam również odwiedzają kotki ;-)
Może inna planeta;-)
Pozdrawiam

Mieszkaniec15.07.2017 6:13

Do szczeżuja - Ambitny kompetentny i na temat komentarz. Gratulować znajomości i wiedzy z danej dziedziny, a amoniak jak byś niewiedział (jak widać) to składnik moczu u kota pachnacy "fijołkami". Daj znac na jaką ulice i pod jakie drzwi rozlać wezme od mojego kota byś zrozumiał. Po klatce małżo do 10 pierta unosił się swądzik. A nie wiem jak możesz porównywać chyba homo sapiens (bo po szczeniackiemu sie tak mowilo na ojca) do cieczy hm? Pozdrawiam. I oczekuje mądrej wypowiedzi. Moja była na temat i z przestrogą.

Mieszkaniec 15.07.2017 3:47

Do szczeżuja - Ambitny kreatywny i na poziomie komentarz na temat oczywiście a teraz sie wiedza podziel o kotach o amoniaku i moim "starym" tym bardziej. Możemy sie zdaniem wymienić :) niech bedzie pochwalony.

Pokaż wszystkie opinie (28)