Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
13 lipca 2017

Przy ul. Cieszyńskiej znaleziono niewybuch z czasów II wojny światowej

Przy ul. Cieszyńskiej znaleziono niewybuch z czasów II wojny światowej
fot. Policja.pl

Właściciele jednej z posesji znajdującej się przy ulicy Cieszyńskiej powiadomili policję, że znaleźli w ogródku przedmiot przypominający bombę. 

Zgłoszenie o tym, że niewybuch znajduje się na terenie Jastrzębia, dokładnie na posesji przy ul. Cieszyńskiej oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji odebrał w środę o godzinie 9:40.

- Na miejsce natychmiast udał się policyjny patrol, który stwierdził, że na posesji znajduje się niewybuch z czasów II wojny światowej. Był to pocisk moździerzowy o długości 25 cm. Natychmiast powiadomiono jednostkę saperską w Gliwicach, która zabezpieczyła niewybuch - poinformował mł. asp. Bogumiła Dudek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Rejon ulicy Cieszyńskiej jest bogaty w tego typu znaleziska, bo właśnie tam w roku 1945 miały miejsce zaciekłe walki pomiędzy Armią Czerwoną a wycofującymi się Niemcami.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Oko proroka13.07.2017 16:17

Pocisk mozdzierzowy a nie mozdzierz