Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
14 lipca 2017

Jastrzębianie najwięcej piją w weekendy i święta

Jastrzębianie najwięcej piją w weekendy i święta
fot. KMP Jastrzębie

Ponad 800 osób skorzystało z możliwości bezpłatnego przebadania się alkomatem w siedzibie Straży Miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju w czasie pierwszego półrocza br. Okazało się, że najwięcej mieszkańców jest pod wpływem alkoholu w czasie weekendów i świąt. 

Jak informuje straż miejska u większości osób badanie wskazało wynik równy zeru, jednak w przypadku ponad 200 wątpliwości okazały się uzasadnione - im alkomat wskazał wynik pozytywny. Ponad 40 badań wskazało zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu w okolicach 1 promila. Dotychczasowi tegoroczni rekordziści to jeden pan i dwie panie, którzy „wydmuchali” odpowiednio 2,2 promila oraz 2,1 promila.

- Najwięcej chętnych do przebadania notuje się w czasie weekendów i dni świątecznych, wtedy też urządzenie najczęściej wskazuje na stan po spożyciu alkoholu. Alkomat najwięcej badań wykonał, tu niespodzianki nie będzie, 1 stycznia - informuje Straż Miejska w Jastrzębiu-Zdroju.

Osoba, która chce się poddać badaniu i ma ku temu uzasadniony powód, powinna zgłosić się do siedziby SM. Badanie osoby zostanie zarejestrowane, ale nie w celu podejmowania wobec niej kroków prawnych. Wynik badania to wiedza tylko dla kierowcy. Straż miejska nie wydaje żadnych zaświadczeń.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Matka mająca 2,5 promila "opiekowała" się dziećmi Matka mająca 2,5 promila "opiekowała" się dziećmi

Ukradł alkohol i zaatakował ochroniarzy. Trafił za kraty Ukradł alkohol i zaatakował ochroniarzy. Trafił za kraty

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
gość29.08.2017 7:30

Ale odkrycie, a kiedy piła twoja rodzina?

Ferrari16.07.2017 10:26

Szacun dla SEBECO;-)

No no no14.07.2017 23:08

Niebywałe odkrycie. Wprost nie mogę uwierzyć. Może tak piją bo nie pracują ?

j14.07.2017 16:00

Weekend się zaczyna to chodza po pubach i chlają. Puby oblegane przez takie towarzystwo.

seboc14.07.2017 12:55

pare minut i zaczynam walic w palnik

Dżony14.07.2017 11:27

Zgadzam się z dysydent - odkrycie wszech czasów że najwięcej się pije w święta i w weekendy. Ewenement w jastrzębiu na skalę światową....

seboc14.07.2017 11:05

poprostu zaczynam pic 13.01

Pokaż wszystkie opinie (16)