Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
14 lipca 2017

Jastrzębianie najwięcej piją w weekendy i święta

Jastrzębianie najwięcej piją w weekendy i święta
fot. KMP Jastrzębie

Ponad 800 osób skorzystało z możliwości bezpłatnego przebadania się alkomatem w siedzibie Straży Miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju w czasie pierwszego półrocza br. Okazało się, że najwięcej mieszkańców jest pod wpływem alkoholu w czasie weekendów i świąt. 

Jak informuje straż miejska u większości osób badanie wskazało wynik równy zeru, jednak w przypadku ponad 200 wątpliwości okazały się uzasadnione - im alkomat wskazał wynik pozytywny. Ponad 40 badań wskazało zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu w okolicach 1 promila. Dotychczasowi tegoroczni rekordziści to jeden pan i dwie panie, którzy „wydmuchali” odpowiednio 2,2 promila oraz 2,1 promila.

- Najwięcej chętnych do przebadania notuje się w czasie weekendów i dni świątecznych, wtedy też urządzenie najczęściej wskazuje na stan po spożyciu alkoholu. Alkomat najwięcej badań wykonał, tu niespodzianki nie będzie, 1 stycznia - informuje Straż Miejska w Jastrzębiu-Zdroju.

Osoba, która chce się poddać badaniu i ma ku temu uzasadniony powód, powinna zgłosić się do siedziby SM. Badanie osoby zostanie zarejestrowane, ale nie w celu podejmowania wobec niej kroków prawnych. Wynik badania to wiedza tylko dla kierowcy. Straż miejska nie wydaje żadnych zaświadczeń.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pijana nastolatka leżała na ławce Pijana nastolatka leżała na ławce

Strażnicy sprawdzą czy młodzież nie pije alkoholu Strażnicy sprawdzą czy młodzież nie pije alkoholu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
gość29.08.2017 7:30

Ale odkrycie, a kiedy piła twoja rodzina?

Ferrari16.07.2017 10:26

Szacun dla SEBECO;-)

No no no14.07.2017 23:08

Niebywałe odkrycie. Wprost nie mogę uwierzyć. Może tak piją bo nie pracują ?

j14.07.2017 16:00

Weekend się zaczyna to chodza po pubach i chlają. Puby oblegane przez takie towarzystwo.

seboc14.07.2017 12:55

pare minut i zaczynam walic w palnik

Dżony14.07.2017 11:27

Zgadzam się z dysydent - odkrycie wszech czasów że najwięcej się pije w święta i w weekendy. Ewenement w jastrzębiu na skalę światową....

seboc14.07.2017 11:05

poprostu zaczynam pic 13.01

Pokaż wszystkie opinie (16)