Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
19 lipca 2017

Strażnicy miejscy chodzą na lekcje czeskiego

Strażnicy miejscy chodzą na lekcje czeskiego
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju uczą się języka czeskiego. Lekcje odbywają się w ramach współpracy straży miejskich Karwiny i Jastrzębia-Zdroju. 

-  Od początku czerwca grupa pracowników straży miejskiej uczęszcza na kurs języka czeskiego. Opanowanie języka obowiązującego po drugiej stronie granicy niewątpliwie będzie miało wpływ na jakość działań podejmowanych w stosunku do grup docelowych projektu - mieszkańców miast partnerskich i turystów. Co istotne, zgodnie z zapisami projektu, funkcjonariusze po drugiej stronie granicy w tym samym czasie rozpoczęli naukę języka polskiego - informuje Straż Miejska w Jastrzębiu-Zdroju.

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze" "Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze"

Zagrożenie wybuchem gazu w hali produkcyjnej Zagrożenie wybuchem gazu w hali produkcyjnej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Do dysydent19.07.2017 19:43

zacznij od sprawdzenia w słownikach co to znaczy dysydent. A potem, przemyśl to co napisałeś. Popierasz zniszczenie nas przez cwaniaków zamieszanych w wiele podejrzanych wydarzeń, nie tylko w Polsce.

Propozycja19.07.2017 19:41

To dobry pomysł. Ale niech również chodzą wieczorami na skate park. Codziennie po 22:00 łomot skaczących na wrotkach i deskach, wrzaski młodych. Czym później tym głośniejsze. Strażnicy nie mają daleko. 250 metrów od och siedziby jest skate park.
SM to najbardziej leniwa służba opłacana z naszych pieniędzy. Nie widziałem, żeby gdzieś interweniowali z pozytywnym skutkiem. A wyniki ich pracy są tajemnicą. O co tu chodzi?

seboc19.07.2017 16:08

@dysydent

Tobie przydalaby sie nauka polskiego.
Dwa bledy w jednym krotkim zdaniu.

dysydent19.07.2017 15:16

Jak by Platfusy rządziły w Polsce to przydała by im się nauka arabskiego.

WIOCHA Z RYLAMI19.07.2017 14:56

To miasto nadje się tylko do zaorania.

Gość19.07.2017 13:51

To teraz jak się pójdzie albo zadzwoni na SM to będzie można się chociaż po czesku dogadać z nimi bo po Polsku te tłumoki nie rozumieją nic a nic.

Zeb19.07.2017 12:56

Nauka zawsze się przyda hej

Pokaż wszystkie opinie (11)