Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
19 lipca 2017

Będzie można zapoznać się jak działa defibrylator

Będzie można zapoznać się jak działa defibrylator
fot. Wikipedia / Adrian Grycuk

To urządzenie może uratować życie człowieka. Dlatego tak ważna jest jego dostępność w miejscach użyteczności publicznej. Defibrylator, bo o nim mowa pojawi się w sołectwie Ruptawa-Cisówka w ramach budżetu obywatelskiego na 2018 rok. 

Mieszkańcy sołectwa Ruptawa-Cisówka zdecydowali na co wydać środki przysługujące im w ramach budżetu obywatelskiego na przyszły rok. Część przysługującej im kwoty, prawie 7 tys. złotych, przeznaczyli na zakup defibrylatora AED z zestawem ćwiczeń dla strażaków i mieszkańców. Każdy, kto będzie chciał może zapoznać się z obsługą urządzenia, które niejednokrotnie ratuje życie człowieka.

Defibrylatory coraz częściej pojawiają się w miejscach publicznych, tam gdzie tworzą się duże skupiska ludzkie. Urządzenie to stosuje się w przypadku wystąpienia zaburzenia rytmu mięśnia sercowego. Niestety duża cześć osób nadal nie wie, w jaki sposób zastosować to urządzenia i udzielić pomocy jeszcze przed przyjazdem zespołu ratownictwa medycznego. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pożar w PKM. Uratowano mienie warte 4 mln zł Pożar w PKM. Uratowano mienie warte 4 mln zł

8 mln złotych na remont Szkoły Podstawowej nr 17 8 mln złotych na remont Szkoły Podstawowej nr 17

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Zeb20.07.2017 14:57

Sukces włodarzy miasta mamy defibrylator o tym będą się uczyć nasze dzieci i wnuki jak to się stało że w mieście milionerów i szczęśliwych ludzi on się pojawił słowem cud

seboc20.07.2017 7:47

Takie cos powinno byc na kazdym przystanku, w kazdym sklepie i urzedzie.

Ewa 19.07.2017 13:12

Mądra decyzja