Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
20 lipca 2017

Właściciele cyrku oskarżeni o znęcanie się nad zwierzętami

Właściciele cyrku oskarżeni o znęcanie się nad zwierzętami
fot. pixabay

Właściciele cyrku, który rok temu przyjechał do Pawłowic, odpowiedzą za znęcanie się nad zwierzętami. Akt oskarżenia w tej sprawie sporządziła Prokuratura Rejonowa w Jastrzębiu-Zdroju. 

W lipcu 2016 roku cyrk Vegas przyjechał do Pawłowic. Doszło wówczas do interwencji policji, która zabrała stamtąd niedźwiedzia, dwa żółwie i krokodyla. Zwierzęta trafiły do poznańskiego ZOO. Już wówczas pojawiły się obawy, że doszło do naruszenia Ustawy o ochronie zwierząt.

Śledczy skierowali w tej sprawie akt oskarżenia do sądu. Zarzucają właścicielom zwierząt przetrzymywanie ich w nieodpowiednich warunkach, co negatywnie odbiło się na ich stanie zdrowia. Oskarżonym grozi do pięciu lat więzienia.

Fundacja Viva, która nagłośniła sprawę, walczy to, aby całkowicie zakazać wykorzystywania zwierząt w cyrkach. W tej sprawie członkowie fundacji spotkali się z Parlamentarnym Zespołem Przyjaciół Zwierząt, który zajmuje się nowelizacją Ustawy o ochronie zwierząt.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków

Alarm w banku postawił na nogi  mundurowych Alarm w banku postawił na nogi mundurowych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (21)
aaa21.08.2017 14:36

a kto powiedział, że odpowiedzą.

do mysz20.07.2017 18:38

Wyszła mysz z dziury i dziwi się światu...

Hmmm20.07.2017 18:10

Dziwne, Wesolowska bardzo szybko ogłasza wyroki. Po niecałej godzinie,z przerwą na reklamy :D

mysz20.07.2017 17:44

Do Ktosiek:Tutaj szkoda dyskusji.Ludzie nie rozumieją co się dzieje.Jastrzębie słynie z tego aby brać.Populistyczny PiS dał w łapę po 500 pln więc wszystko gra.Hura cudowny PiS, zgoda na wszystkie jego czyny.Za parę lat zobaczymy co będzie,Znikną paszporty z szuflad,na granicach będziemy stać po kilka godzin.Europejczycy będą zyć godnie a Polacy sięgną dna.

Barburka20.07.2017 17:09

Kto Wam zabiera demokrację.A kto pracuje i jak pracuje w sądach,to widać jak długo ciągną się sprawy,które na jednej rozprawie powinny być załatwione.A jak chcą zmian to będą krzyczeć,bo ich od koryta odgonili.

ktosiek20.07.2017 14:39

Nie chcę wyjeżdżać. Martwię się, że Polska skręca na wschód. Jeśli te zmiany z sądami przejdą, będziemy bliżej Białorusi i Rosji niż Europy. Uważam, że przyszłość Polski jest w Unii Europejskiej. Ciężko będzie nam bez niej mając takich sąsiadów.

.........20.07.2017 14:16

ktosiek pamiętaj o jednym ... wszędzie dobrze gdzie nas nie ma , i jeszcze jedno tam na zachodzie zawsze będziesz obcy zawsze... i nic tego nie zmieni.

Pokaż wszystkie opinie (21)