Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
20 lipca 2017

Właściciele cyrku oskarżeni o znęcanie się nad zwierzętami

Właściciele cyrku oskarżeni o znęcanie się nad zwierzętami
fot. pixabay

Właściciele cyrku, który rok temu przyjechał do Pawłowic, odpowiedzą za znęcanie się nad zwierzętami. Akt oskarżenia w tej sprawie sporządziła Prokuratura Rejonowa w Jastrzębiu-Zdroju. 

W lipcu 2016 roku cyrk Vegas przyjechał do Pawłowic. Doszło wówczas do interwencji policji, która zabrała stamtąd niedźwiedzia, dwa żółwie i krokodyla. Zwierzęta trafiły do poznańskiego ZOO. Już wówczas pojawiły się obawy, że doszło do naruszenia Ustawy o ochronie zwierząt.

Śledczy skierowali w tej sprawie akt oskarżenia do sądu. Zarzucają właścicielom zwierząt przetrzymywanie ich w nieodpowiednich warunkach, co negatywnie odbiło się na ich stanie zdrowia. Oskarżonym grozi do pięciu lat więzienia.

Fundacja Viva, która nagłośniła sprawę, walczy to, aby całkowicie zakazać wykorzystywania zwierząt w cyrkach. W tej sprawie członkowie fundacji spotkali się z Parlamentarnym Zespołem Przyjaciół Zwierząt, który zajmuje się nowelizacją Ustawy o ochronie zwierząt.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Narkotyki na Wielkopolskiej. Kolejne zatrzymania Narkotyki na Wielkopolskiej. Kolejne zatrzymania

Uwaga mgła! Trudne warunki na drogach Uwaga mgła! Trudne warunki na drogach

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (21)
aaa21.08.2017 14:36

a kto powiedział, że odpowiedzą.

do mysz20.07.2017 18:38

Wyszła mysz z dziury i dziwi się światu...

Hmmm20.07.2017 18:10

Dziwne, Wesolowska bardzo szybko ogłasza wyroki. Po niecałej godzinie,z przerwą na reklamy :D

mysz20.07.2017 17:44

Do Ktosiek:Tutaj szkoda dyskusji.Ludzie nie rozumieją co się dzieje.Jastrzębie słynie z tego aby brać.Populistyczny PiS dał w łapę po 500 pln więc wszystko gra.Hura cudowny PiS, zgoda na wszystkie jego czyny.Za parę lat zobaczymy co będzie,Znikną paszporty z szuflad,na granicach będziemy stać po kilka godzin.Europejczycy będą zyć godnie a Polacy sięgną dna.

Barburka20.07.2017 17:09

Kto Wam zabiera demokrację.A kto pracuje i jak pracuje w sądach,to widać jak długo ciągną się sprawy,które na jednej rozprawie powinny być załatwione.A jak chcą zmian to będą krzyczeć,bo ich od koryta odgonili.

ktosiek20.07.2017 14:39

Nie chcę wyjeżdżać. Martwię się, że Polska skręca na wschód. Jeśli te zmiany z sądami przejdą, będziemy bliżej Białorusi i Rosji niż Europy. Uważam, że przyszłość Polski jest w Unii Europejskiej. Ciężko będzie nam bez niej mając takich sąsiadów.

.........20.07.2017 14:16

ktosiek pamiętaj o jednym ... wszędzie dobrze gdzie nas nie ma , i jeszcze jedno tam na zachodzie zawsze będziesz obcy zawsze... i nic tego nie zmieni.

Pokaż wszystkie opinie (21)