Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
EkoOkna
24 lipca 2017

Będą kontrolować węgiel, jak dostaną 6,5 mln zł

Będą kontrolować węgiel, jak dostaną 6,5 mln zł
fot. JastrzebieOnline.pl

Związki zawodowe, również Jastrzębskiej Spółki Węglowej, domagały się wprowadzenia kontroli, jakości węgla, szczególnie tego przybywającego zza wschodniej granicy. Jednak Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów potrzebuje dodatkowo 6,5 mln zł, aby móc wdrożyć ten projekt.

Składów węgla w Polsce jest około 10 tys., aby zbadać jego jakość trzeba, jak informuje prezes UOKiK, dwukrotnie przesiać ok. 600 kg węgla. Wymaga to odpowiedniej infrastruktury oraz zwiększa koszty. Konieczne jest też zatrudnienie dodatkowych pracowników, którzy zajęliby się tym zadaniem. Szacuje się, że Inspekcja potrzebuje dodatkowo dwóch pracowników w każdym województwie oraz kilka osób w centrali. Nakłady finansowe, z którymi wiąże się wprowadzenie kontroli węgla, ostrożnie oblicza się na 6,5 mln zł, przy czym mogą być wyższe.

Nowelizacją ustawy o systemie monitorowania i kontrolowania, jakości paliw zajmuje się rząd. Projekt przygotowało Ministerstwo Energii, we współpracy m.in. z Ministerstwem Środowiska. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
logik25.07.2017 9:54

600kg z czego ?? bo jeżeli ogółem to sam wam to przesieje w ciągu dnia i chcę tylko połowę tej kwoty , oj ciężko znaleźć dobrze napisany artykuł w tych czasach ...

Gość24.07.2017 13:50

Z każdej kopali oddelegować po 4 związkowców mają tych 2 do roboty a pozostałych 2 niech im związki założy.

Gość24.07.2017 9:54

Kiedy przyjeżdża klient z gotówką, to nawet nie potraficie załadować ciężarówki.

węglarz24.07.2017 9:24

Żeby przesiać 600 kg węgla potrzeba kilkunastu ludzi i 6,5 mln złotych , pytanie : jakiej kwoty potrzeba , aby przesiać np. 5 ton węgla kto obliczy.

robol24.07.2017 8:23

Związki zawodowe nie są kompetentne, że takie kontrole przeprowadzać. Są dobrzy tylko w braniu łapówek i przymilaniu się władzy.

Gość24.07.2017 8:16

Z Rosji można importować antracyt, w bardzo atrakcyjnej cenie.

iro24.07.2017 8:16

Jak kontrolować nasz to obcy tym bardziej.

Pokaż wszystkie opinie (10)