Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
25 lipca 2017

Kierowca autobusu miejskiego zasłabł na trasie

Kierowca autobusu miejskiego zasłabł na trasie
fot. JastrzebieOnline.pl

51-letni kierowca autobusu miejskiego zasłabł. Pasażerowie natychmiast powiadomili policję. Gdyby nie szybka interwencja funkcjonariuszy, którzy udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy, całe zdarzenie mogło zakończyć się nie najlepiej. 

W niedzielę tuż po godzinie 11:00, na numer alarmowy Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego zadzwonił mężczyzna, który powiadomił, że kierowca autobusu zasłabł i traci przytomność. Dyspozytor natychmiast przekazał zgłoszenie oficerowi dyżurnemu jastrzębskiej policji.

- Z relacji zgłaszającego wynikało, że na ulicy Jagiełły, na przystanku autobusowym zatrzymany jest autobus, którego kierujący zasłabł i traci przytomność. Natychmiast na miejsce skierowano patrol policji i powiadomiono służby medyczne. Policjanci potwierdzili dyżurnemu zgłoszenie i natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu. W pierwszej kolejności, po sprawdzeniu oznak życia, mundurowi ułożyli poszkodowanego w pozycji przeciwomdleniowej. Tam, do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego, nieustannie monitorowali jego funkcje życiowe. Kiedy jastrzębianin poczuł się lepiej, stróże prawa ułożyli go w pozycji bocznej - bezpiecznej. Szczęśliwie, szybka interwencja odpowiednich służb pozwoliła uniknąć tragedii. 51-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju został przewieziony karetką do tutejszego szpitala, jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych

Zobacz jak autobusy pojadą w sobotę i w niedzielę Zobacz jak autobusy pojadą w sobotę i w niedzielę

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
olo27.07.2017 10:07

i po co - podaj swoje dane żeby w przypadku gdyby twoje pomówienia o rzekomym przepracowaniu były nic nie warte można było pociągnąć cię do odpowiedzialności.
Cieszenie się z czyjejś choroby powinno zasługiwać na publiczny pręgierz

Mieszkaniec26.07.2017 9:43

Duzo takich przypadkow w firmie Warbus Kłania sie inspekcja pracy Zdiecie jak zwykle sugeruje ze to kierowca Pkm

Jagiełło25.07.2017 22:34

Czemu nie podjechała (podbiegła) ten kawałek Straż Pożarna ? To też ulica Jagiełły...

BUSOMAT PL25.07.2017 20:46

Najważniejsze, że nikomu nic się nie stało. Na drodze trzeba być zawsze bardzo czujnym.

Rzepicha25.07.2017 11:55

W Rybniku to możliwe bo tam są hanysy

i po co ?25.07.2017 9:23

jakoś nie ma chętnych do kontroli czasu pracy kierowców z firmy zwanej Warbus

masny25.07.2017 9:08

Brawo dla pasażera dobrze, że są ludzie trzeźwo oceniający sytuację. Naprawdę brawo i dzięki w imieniu wszystkich kierowców.

Pokaż wszystkie opinie (9)