Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
25 lipca 2017

JSW wyda 14 mln zł na nowe narzędzia dla górników

JSW wyda 14 mln zł na nowe narzędzia dla górników
fot. JSW S.A.

Jastrzębska Spółka Węglowa wdraża program „małej mechanizacji”, który zakłada zakup narzędzi dla pracowników. Do tej pory rocznie na ten cel wydawano we wszystkich kopalniach ok. 2,5 mln zł. W tym roku spółka przeznaczyła na to 14 mln zł. 

- Za te pieniądze zakupione zostaną setki nowych narzędzi i urządzeń m.in. kluczy hydraulicznych, kluczy dynamometrycznych, zakrętarek, młotów udarowych, pił pneumatycznych i hydraulicznych, podciągników i wciągników oraz wielu innych - informuje JSW.

Nowe narzędzie trafią do górników pod koniec września. W październiku zostanie ogłoszony przetarg na zakup wyposażenia warsztatów za kwotę 7 mln zł. Do kopalń ma ono trafić w pierwszych trzech miesiącach 2018 roku. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

JSW rozważa (znowu) emisję akcji JSW rozważa (znowu) emisję akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
a...23.08.2017 15:30

Wstyd i hańba, żeby się tym chwalić. Od 8 lat nie mogę się o torbę narzędziowa doprosic na zofiowce. Dozór elektryczny też ma to w nosie. Chyba każdy z nas słyszał już tekst tej inteligencji: 'to nie możesz sobie kupić?' porazka....

Robotnik26.07.2017 15:47

Smiech na sali program MAŁA MECHANIZACJA legna w grozach. Jo ni mum czy lozysk sciepywac mlotka ni mum a te hu......e drony kupuja. Ponoć oszczędności. Jak przywioza co kierownik zamowil to uwierze.

Gość26.07.2017 12:57

@ Boryniok - zawożą do OPA na Pniówek tam jest gostek od tego.

Boryniok26.07.2017 12:22

To chyba o kimś innym mówisz, posłali nasze sterowniki i jakiś gość je robi. Mówili że ostatni pozostał co je potrafi zrobić.

Gość26.07.2017 11:05

@ Boryniok
Ten na Zofiówce co to naprawiał poszedł do SRK bo go debil przodowy wkurzał po SPZ a ten co na 705 niby naprawia to tylko statysta bo nosi sztygarowi szafarzowi..i jego pomagier spawacz rumun to samo.

Pablos26.07.2017 9:55

Uwielbiam te wpsiy tempych ryli ,zawsze wpadam sie pośmiać bo takiej wsi to nigdzie nie ma jak w artykułach społki!

Jusef25.07.2017 23:00

Nareszcie, bo to jest jakaś parodia żeby samemu kupować narzędzia do roboty. Ale znając życie, większość się straci w niewyjaśnionych okolicznościach, nim trafi na Borynie... jak te słynne juz bks-y z Krupińskiego....

Pokaż wszystkie opinie (24)