Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Poseł z Jastrzębia zapowiada tory i zamieszcza zdjęcia z dworca w Wodzisławiu. Internauci oburzeni

Na facebookowym profilu posła Grzegorza Matusiaka pojawiło się kilka wpisów zapowiadających podpisanie umowy na budowę linii kolejowej do Jastrzębia, w tym jeden ze zdjęciami na dworcu w Wodzisławiu. Samo podpisanie umowy nastąpiło 9 listopada, a informacja posła wraz ze zdjęciami z Wodzisławia Śląskiego pojawiła się dwa dni wcześniej. Internauci nie pozostawili na parlamentarzyście suchej nitki, wytykając brak remontu stacji kolejowej w Wodzisławiu. 

Poseł z Jastrzębia zapowiada tory i zamieszcza zdjęcia z dworca w Wodzisławiu. Internauci oburzeni
Jedno ze zdjęć posła Grzegorza Matusiaka na dworcu w Wodzisławiu, zapowiadające podpisanie umowy na temat powrotu kolei do Jastrzębia. fot. Facebook Grzegorz Matusiak

Poseł z Jastrzębia zapowiada tory i zamieszcza zdjęcia z dworca w Wodzisławiu. Internauci oburzeni

Wodzisławski dworzec kolejowy, wyremontowany przez miasto, jest dziś prawdziwą perełką (mimo problemów z odwodnieniem piwnic, czego nie widzą podróżni). Dlatego wiele osób chętnie fotografuje się na tle budynku czy widowiskowej zielonej ściany z roślinnością. Co innego stacja kolejowa, czyli tory, które lata świetności mają już za sobą. 

Wyszły fajne zdjęcia

- Sprowokowany nieco tym, napiszę, że Państwo Polskie do tej pory nie wyremontowało stacji kolejowej w Wodzisławiu Śląskim, perony są za krótkie, a większość torów towarowych nieczynna od czasu "remontu" w 2014 roku. Bocznice, place ładunkowe, hala napraw wagonów podobnie. To na tym tle politycy Prawa i Sprawiedliwości powinni sobie robić zdjęcia, a nie na wyremontowanym przez miasto Wodzisław Śląski budynku dworca. Fakt, zaniedbaną przez Państwo Polskie i PKP część stacji skutecznie przykrywały węglarki, więc zdjęcia wyszły - pisze do naszej redakcji jeden z Czytelników. - W Wodzisławiu Śląskim czeka ogrom prac do wykonania przez Państwo Polskie, przede wszystkim remont torów towarowych, uruchomienie nieczynnych hal PKP, wydłużenie peronów czy zamontowanie tablic świetlnych przez podróżnych. Ale o to jakoś miejscowi politycy się nie starają. Podobno obecny rząd stawia na rozwój kolei i remontuje nieczynne linie, jakoś w przypadku stacji w Wodzisławiu i Olzie tej "dobrej zmiany" nie widać - dodaje. 

Pociąg już nadjeżdża

W przestrzeni internetowej nie brakuje także ciętych komentarzy, już nie do wykorzystania dworca w Wodzisławiu jako tła, ale także do samego planu budowy linii do Jastrzębia-Zdroju. Niektórzy odnieśli się też do felietonu posła Matusiaka w jednej z lokalnych gazet, który zatytułowany był "Pociąg już nadjeżdża do Jastrzębia-Zdroju". - Gdybym nie znał fantazji posła Matusiaka pewnie pojechałbym do Jastrzębia-Zdroju sprawdzić rozkład jazdy tego pociągu. A przecież dopiero dzisiaj PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego podpisały umowę na opracowanie Studium Projektowo- Technicznego oraz realizację robót budowlanych projektu - „ Uzupełnienie sieci kolejowej o połączenie kolejowe Jastrzębia -Zdroju z Katowicami” - komentuje Bronisław Jacek Pruchnicki (były pełnomocnik prezydenta Żor). - Ciekawe, że w ostatnich latach rzeczywiście nie ma w Jastrzębiu-Zdroju wielu chętnych na inwestycje. Ale nie z powodu braku torów. W Żorach w tym samym czasie powstało kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt zakładów, zatrudniających po kilkuset pracowników. Do żadnego (sic!) z tych zakładów nie prowadzą tory kolejowe. Żaden z tych zakładów nie ma bocznicy kolejowej, bo współczesna zakłady w znakomitej większości obsługiwane są przez transport samochodowy, a nie kolejowy - dodaje Pruchnicki na swoim facebookowym profilu. 

Ludzie

Grzegorz Matusiak

Poseł na Sejm

133 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
maziizam 09.09.2023 00:25

Nie ma jak oszukiwać, że ty przyczyniłeś sie do remontu dworca kolejowego w Wodzisławiu, patrz jak przez dwie kadencje twoje i PIS stacja w Wodzisławiu została zdegradowana
tiny.pl/cd7zk
tiny.pl/cdlfk

cocolino 29.11.2022 21:09
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Matusiaki i wszystko jasne!

cocolino 29.11.2022 21:08
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,29197985,radny-pis-zorganizowal-mistrzostwa-polski-word-w-szachach-zdobyl.html

aus 28.11.2022 18:27
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

samo wybudowanie Jaszczembia jako blokowiska było poronionym pomysłem, ale wiadomo za komuny budowano takie twory jak Nowa Huta, Tych czy Jaszczembie. Dziś jak widać budowanie na pokładach węgla kolei coś z komuny przypomina. Ps. Wiecie ile podobno jest węgla pod blokami?

aus 28.11.2022 18:25
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

~ja11 (193.46. * .122) na tym, że co chwile macie Pinokia a teraz halę SW na Szerokiej postawioną. Pinokio wręcz pielgrzymuje do Jaszczembia.

Arteks 28.11.2022 16:47
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

@aus - taka ciekawostka, w tej chwili szkody górnicze które niedawno wyskoczyły usuwane są w okolicy Warszowic, a przecież tam wydobycie nie jest tak uciążliwe i intensywne jak w Bziu.

aus 28.11.2022 10:53
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Generalnie budowanie torów w miejscu gdzie jest i kopie się węgiel to poroniony pomysł. Ale takich pomysłów PiS ma sporo. Jak się uprą to racjonalne argumenty do nich nie przemawiają.

~VGC (85.202. * .230) 27.11.2022 00:39
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Najpierw rządzący jastrzębiem zezlomowali tory i kolej aby potem na koszt państwa zrobić nowa trakcję i stacje.
Tylko że długo to trwało zanim ktoś zapomniał o aferze.

zxc 24.11.2022 08:54
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Można lubić lub nie Pana Posła Matusiaka, każdy ma prawo, ale przyznać trzeba że skutecznie walczy o coś dla Jastrzębia, o rozwój Jastrzębia i za to w sumie szacunek. Natomiast posłowie z powiatu wodzisławskiego skutecznie jedzą kołocz. I to drobna ale znacząca różnica.

~Sprawdzacz (31.179. * .1) 23.11.2022 19:32
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Bellena (5.184. * .103) 23.11.2022 18:18
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Rację ma @ja11. Jakie dopieszczanie? Jastrzębie było rozpieszczane w czasach PRL a obecnie jest jednym z najbardziej zapomnianych i niedoinwestowanych miast województwa. Państwo zabrało kolej i ja na razie tylko obiecuje. Poza tym przez 30 lat państwo zbudowało w Jastrzębiu WORD, sale koncertowa szkoły muzycznej i słaba jednojezdniowa obwodnice. Inwestycje śmiechu warte jak na miasto tej wielkości.

~Wiesiekk (46.204. * .96) 23.11.2022 15:40
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

@zxc-wnikliwy-aus
Ty masz jakiś kompleks? Twoje posty wskazują, że twój problem jest bardzo głeboko zanurzony. Chlopcze nie rób wstydu.

~ja11 (193.46. * .122) 23.11.2022 12:23
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Ja się pytałem na czym polega dopieszczanie Jastrzebia

~Objektywny_ (5.173. * .184) 23.11.2022 11:08
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Już 7 lat tracimy wiec co za różnica ?

~op (91.192. * .86) 23.11.2022 11:04
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

~ja11- na znanym portalu Checinski mowi ze namawial Chelstowskiego do tego co zrobil bo ,,pieniadze nie sa sprawiedliwie dzielone w woj.slaskim'' Skoro mowi to prezydent Sosnowca to znaczy ze teraz ,, dopieszczone''bedzie Zaglebie i stracimy na tym wszyscy w naszym regionie

zxc 23.11.2022 10:12
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

zmiana w rządach na Śląsku to tylko czekać na połączenia do Bohumina ;)

~ja11 (193.46. * .122) 22.11.2022 14:38
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Na czym te dopieszczanie polega? Chętnie poczytam.

zxc 22.11.2022 11:47
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

to że władza stracona, i osiedle zwane miastem Jastrzębie, nie będzie już tak dopieszczane przez śląskie

~Do_POniżej (46.134. * .221) 22.11.2022 09:12
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

Co mnie ma boleć.Nic się nie zmieni kolej będzie w Jastrzębiu wybudowana kosztem wodzisławskiego buractwa, a najważniejsze, jest to, że jawna opcja niemiecka z POd znaku ryżego wermachtowca i tak nie będzie rządzić.

zxc 22.11.2022 09:06
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

~Do_POniżej (46.134. * .221) już straciliście władzę w śląskim - boli? ma boleć!

~mandaryn (188.137. * .64) 21.11.2022 23:58
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Pociągi mogą nie wrócić do Jastrzębia bo... zabraknie na inwestycje pieniędzy. PiS wypompuje budżet na dziesięciolecia.

~PeOwiec (5.173. * .136) 21.11.2022 23:06
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

No to teraz psinco z pociagu w Jastrzębiu oby szpital się obstal

~Do_POniżej (46.134. * .221) 21.11.2022 19:46
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Boli ma boleć, jawna opcjo niemiecka.

~stary_kulas (46.134. * .205) 21.11.2022 17:24
oceniono 3 razy
1
Zgłoś


Zabierają intercity z Wodzia, coraz więcej ich na około przez Racibórz, a od 11 grudnia przez Zebrzydowice, na razie jeden bo tam remonty, ale pomału oskubią nas ze wszystkiego. Dajcie tym dziadom rządzić następną kadencję, to zobaczycie, zadłużą nasze prawnuki żeby budować węzeł kolejowy w ich ulubionym "zawsze polskim nigdy śląskim" Jastrzębiu i spalać miliony na utrzymanie tego na tych szkodach, żeby zabrać całkiem kolej z Wodzisławia i dać gorolom. Szyny stąd ukradną na jastrzębskie CPK, tego się doczekasz.

zxc 21.11.2022 14:12
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

ja czekam, aż posłowie PiS zrobią konferencję na stacji kolejowej w Wodzisławiu z informacją, że stacja (przynajmniej w części) będzie zmodernizowana, a jednotorowy odcinek do Chałupek zyska (choćby) mijankę. Jak myślicie doczekam się???

zxc 21.11.2022 08:06
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

~MIESZKANIECW (91.225. * .64) on coś zrobił. A co robi PKP pod tymi rządami? Inwestuje gdzieś w Podlaskiem gdzie jadą 3 pociagi na dobę. A tutaj nic.

wnikliwy 20.11.2022 15:41
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Jastrzębie to była wioska, Jastrzębie Zdrój, Jastrzębie Górne i Dolne. W latach 70 tych wybudowali króliczki dla przyjezdnych zza Buga i teraz nie to miasto nie to wieś. Cóż to za miasto ,gdzie rynek? Wiocha pl

~MIESZKANIECW (91.225. * .64) 20.11.2022 11:12
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Dworcem w Wodzisławiu chwalił się Prezydent KIECA z Trzaskowskim robili zdjecia jak to mówił Pan KIECA jak to On ZROBIŁ I WYREMONTOWAŁ PKP ZE ZALEWA SZAMBEM JAK W WARSZWIE WISŁA

~Erykkkk (84.17. * .9) 19.11.2022 20:17

bezsens

aus 19.11.2022 19:51
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

~ZŁYpasażer (89.64. * .129) kiedy tak było? Zdaje się, że jadą normalnie.

~Kornelin (46.134. * .50) 18.11.2022 22:56
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

@wnikliwy Jastrzębie kompromituje się w każdym czasie i w każdej dziedzinie. Kilka dni temu ogłosili że dworzec autobusowy będzie zamykany o 15.00. Wstydu nie mają aby w środku dnia zamykać jedyna ostoję transportu w mieście. Wiocha jakich mało.

wnikliwy 18.11.2022 21:51
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Jastrzębie nie to miasto nie to wieś ha ha ha. Hotel dla zabużańskich goroli

~do_nizej (93.179. * .78) 18.11.2022 21:20
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Bo tym przeciwnym torem jadą na przeciw czyli do rybnika wracając z wodzislawia przez czyzowice i tam zmieniają tory na te własciwe kierując się na pszów przez zawadę do kokoszyc i przez bagienko do ocic przez bluszców bo tam jest nowy wyremontowany most i podobno musi się spłacić.
Mam nadzieję,że pomogłem,czuwaj

~Do_buractwa_z_SWD (46.134. * .195) 18.11.2022 21:17
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Jeszcze jedno referendum w peryferyjnej dzielnicy typu Kokoszyce i wasz Mnietek będzie startował do wyborów burmistrza SWD - jak dobrze pójdzie, a jak źle to na wójta SWD. Ot i dupna aglomeracja.

~ZŁYpasażer (89.64. * .129) 18.11.2022 20:54
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Wie ktoś dlaczego od rozjazdu na kopalnie Marcel do stacji Wodzisław śl jeden tor jest wyłączony z ruchu? Pociągi z Rybnika do Wodzisławia jadą po torze przeciwnym?

aus 18.11.2022 20:49
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

jaka wioskowa? Wypraszam sobie nieuki z SJZ. Jastrzębie to jeszcze 100 lat temu faktycznie było wsią, a teraz to osiedle. Wodzisław to jest miasto i to od 1257 roku. Więc najpierw do szkoły barany idzcie a później coś piszcie. Jak się skończy węgiel pod miastem to marnie widzę los tego osiedla.

~Do_POniżej (46.134. * .61) 18.11.2022 19:13
oceniono 1 raz
-1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~strzałowy (46.134. * .156) 18.11.2022 19:11
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Raczej skończy się jastrzębie, już wiele nie brakuje :) za rok koniec mrzonek o niepotrzebnej nikomu kolei do tego zadoopia

~Do_POniżej (46.134. * .61) 18.11.2022 19:04
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

Taa..tylko dziwnym trafem w Biurze projektowym TEKu , zawsze zwyciężała koncepcja kolei (obojętnie jaka by ta kolej nie była) , że tory owszem, ale z Jastrzębia do Wodzisławia, ale dzięki kolej+ i CPK skończą się senne marzenia o ,,hubie" na Wilchwach i kanale Odrzańskim. Marginalizacja SWD, będzie postępująca i nie unikniona.

~strzałowy (46.134. * .156) 18.11.2022 18:57
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Lepsza mentalność wioskowa niż prymitywnego troglodyty z gorolskiego getta, do którego bieda przygnała jego rodziców zza Buga