Widowiskowe pokazy i atrakcje dla całych rodzin na Festynie Bezpieczeństwa z akcją charytatywną na rzecz Mikołaja [ZDJĘCIA]

Pokazy przygotowane przez strażaków zrobiły niemałe wrażenie na zgromadzonej publiczności. Jednak mieszkańcy Jastrzębia podziwiali nie tylko ratowników w akcji. W czasie wydarzenia "Bezpieczna droga do szkoły" zorganizowano wiele innych atrakcji, adresowanych przede wszystkim do dzieci i młodzieży. Przeprowadzono również zbiórkę na rzecz Mikołaja Kubali.

Widowiskowe pokazy i atrakcje dla całych rodzin na Festynie Bezpieczeństwa z akcją charytatywną na rzecz Mikołaja [ZDJĘCIA]
fot. Andrzej Klocek

Festyn Bezpieczeństwa zorganizowała Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju w ramach działań edukacyjno-prewencyjnych z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. W minioną niedzielę (11.09.) przy Hali Widowiskowo-Sportowej młodzi mieszkańcy miasta w atmosferze dobrej zabawy poznawali zasady bezpiecznego poruszania się w drodze do szkoły i do domu.

Stanowiska edukacyjne przygotowała m.in. policja - technik kryminalistyki prezentował jak przebiega pobieranie odcisków linii papilarnych, najmłodsi bawili się w "miasteczku ruchu drogowego".

W czasie imprezy prowadzono również zbiórkę charytatywną na rzecz Mikołaja Kubali, syna policjanta pracującego w Komisariacie Policji w Gorzycach. Chłopczyk cierpi na SMA, aby ratować jego życie potrzebne jest podanie najdroższego leku świata, jego koszt to prawie 10 mln złotych.

Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia, autorem relacji jest Andrzej Klocek.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].