Nie odbieraj paczki, której nie zamawiałeś - ostrzega policja

Oszuści działają bez skrupułów i sięgają po najróżniejsze sposoby, żeby osiągnąć swój cel. Tym razem w Jastrzębiu doszło do próby wyłudzenia pieniędzy nową metodą. Policjanci apelują do mieszkańców, by działać z rozwagą.

Nie odbieraj paczki, której nie zamawiałeś - ostrzega policja
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Tracisz czujność, tracisz pieniądze. A wraz z nimi poczucie bezpieczeństwa i stabilności. Dla oszustów nie ma to jednak znaczenia, dlatego każdy z nas musi sam zadbać o swój interes. Policja ostrzega, informując o kolejnej metodzie, po którą sięgnęli oszuści. Użyli jej w Jastrzębiu-Zdroju.

Mieszkaniec zawiadomił policjantów o sprawie. Pod jego dom, taksówką przyjechał mężczyna, który podał się za kuriera. Poinformował kobietę, że ma dla ojca przesyłkę za pobraniem, za którą należy zapłacić. W tym samym czasie na numer stacjonarny zadzwonił ktoś mówiąc, że przyjedzie kurier z paczką, którą trzeba opłacić. Na szczęście mieszkańcy zorientowali się, że coś jest nie tak i nie odebrali przesyłki.

Radzimy, by przy każdym kontakcie z osobą dostarczającą przesyłki, zachować szczególną ostrożność. Nigdy nie odbierajmy paczek, których nie zamawialiśmy. Bądźmy czujni i pamiętajmy, że odbierając płatną przesyłkę w imieniu kogoś bliskiego, najlepiej przed zapłatą, skontaktować się z faktycznym adresatem i zapytać, czy spodziewał się przekazu, za który będzie musiał zapłacić. Jeżeli nie mamy pewności, nic nie odbierajmy i nie podpisujmy - przekazuje policja z Jastrzębia.

Szczególnie uważać powinny osoby, które często robią zakupy w internecie, a ich bliscy są przyzwyczajeni, że przychodzą do nich paczki. Na tego typu oszustwa narażeni są także pracownicy firm, gdzie w natłoku innych spraw i przy odbiorze wielu przesyłek trudniejsza jest weryfikacja, czy ktoś zamawiał daną rzecz. Zwracajmy również uwagę na to co podpisujemy. Pokwitowanie fałszywej paczki może dla nas mieć niemiłe konsekwencje np. skutkować podpisaniem umowy.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Prawdaaaaa (87.239. * .85) 22.09.2022 09:18

Bzdury jak można tak łatwo się zrobić w balona.