Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - mieszkańcy zgłosili nieprawidłowo zaparkowane samochody

Policja z Jastrzębia sprawdziła zgłoszenie mieszkańców ul. Śląskiej, którzy skorzystali z możliwości, jaką daje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - mieszkańcy zgłosili nieprawidłowo zaparkowane samochody

"Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa obywatele mogą zgłaszać wszelkie niepokojące ich zjawiska, które następnie policjanci są zobowiązani weryfikować. Jeśli zgłoszenie jest w zakresie kompetencji stróżów prawa, mają oni obowiązek przedsięwziąć czynności, aby je usunąć albo zminimalizować" - przypomina policja.

Mieszkańcy ulicy Śląskiej skorzystali z tej możliwości i przekazali informację, że kierowcy nieprawidłowo parkują w tym rejonie, przez co narażają innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie, na miejscu ujawnili VW, który zaparkowany był w sposób utrudniający ruch innym pojazdom i ograniczający możliwość poruszania się pieszym po chodniku.

Mundurowi przypominają przepisy dotyczące parkowania:

Art. 47 Kodeksu Prawa o Ruchu Drogowym - Zatrzymanie lub postój na drodze dla pieszych

1. Dopuszcza się zatrzymanie lub postój na drodze dla pieszych kołami jednego boku, lub przedniej osi pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 t, pod warunkiem, że:

1) na danym odcinku jezdni nie obowiązuje zakaz zatrzymania lub postoju;

2) szerokość chodnika jest nie mniejsza niż 1,5 m i nie utrudni ruchu pieszych;

3) pojazd umieszczony przednią osią na drodze dla pieszych nie tamuje ruchu pojazdów na jezdni.

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~tuturutu (178.36. * .237) 25.09.2022 20:06

Ha, ha, ha, ha, ha - ja zgłaszałem, na tej mapie, 8 razy nielegalny parking w pasie drogi wojewódzkiej, z manewrowaniem na obu pasach ruchu. Czyścili prędziutko wpisy i tyle. W końcu musiałem się pofatygować do ZDW. ZDW "proceduje" już drugi rok. POKAZÓWKA, słupki znaków drogowych przestawiają, gdy jakiś ochlaptus sobie guza nabije, a prawdziwych zagrożeń, takich na miarę "śmierć i kalectwo" .... Ech.

~MieszkaniecWroc (5.184. * .126) 25.09.2022 09:25

Szkoda że policja nie patroluje ul. Wrocławskiej przy przychodniach lekarskich. To co dzieje sie w godzinach porannych to również zagrożenie bezpieczeństwa. Samochody parkowane na chodniku i drodze zawężają przejazd do jednego auta, a ruch w brew pozorom jest całkiem spory od czasu gdy Wrocławska ma wjazd z dwóch stron osiedla.

~ProwdaJeProwda (193.142. * .213) 21.09.2022 17:39
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Aaaaaaa (89.64. * .79) 21.09.2022 16:38
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem