Ryzykowna jazda przyczyną wypadku [ZDJĘCIA]

Do zdarzenia doszło na łuku drogi, wszystko wyglądało bardzo poważnie. W wypadku poszkodowany został mężczyzna. Jak przekazuja policjanci, do wielu groźnych zdarzeń drogowych nie dochodziłoby, gdyby kierowcy częściej myśleli o potencjalnych skutkach ryzykownej jazdy.

Ryzykowna jazda przyczyną wypadku [ZDJĘCIA]
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Do zdarzenia doszło w poniedziałek ok. godziny 4:45 na łuku drogi Żwirki i Wigury. Funkcjonariusze ustalili, że 40-latka kierująca osobówką, nie dostosowała prędkości do panujących warunków, wpadła w poślizg, zjechała na przeciwny pas ruchu i uderzyła w prawidłowo jadącego fiata.

fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Zdarzenie wyglądało bardzo niebezpiecznie, kierowca oraz pasażerka fiata zostali zabrani do szpitala. Byli trzeźwi. 64-letni kierujący doznał złamania lewej nogi. Mundurowi wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Wielu groźnych zdarzeń na drogach można by uniknąć, gdyby kierujący, niezależnie od wieku, częściej myśleli o potencjalnych skutkach ryzykownej jazdy. Przede wszystkim powinni pamiętać, że wraz ze wzrostem prędkości panowanie nad pojazdem staje się trudniejsze. Wydłuża się droga hamowania, a jednocześnie skraca czas niezbędny na odpowiednią reakcję w sytuacji zagrożenia - przypominają funkcjonariusze.

Policjanci apelują do kierujących o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w tym:

  • stosowanie się do ograniczeń prędkości,
  • dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze,
  • korzystanie podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa,
  • zachowanie szczególnej ostrożności zbliżając się do przejść dla pieszych, zmniejszaniu prędkości tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszych,
  • obserwowanie drogi i jej otoczenia.

fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Prawdaaaaa (87.239. * .85) 22.09.2022 09:49

Nic się nie stało o wielkie hallo może to nie prędkość a malowanie się w lusterku ?