Drogówka z Jastrzębia podsumowała poniedziałkową akcję

Policjanci patrolowali drogi w mieście, prowadząc kontrole już od wczesnych godzin. Działania skierowano przede wszystkim na wyeliminowanie z ruchu jak największej ilości pijanych kierowców.

Drogówka z Jastrzębia podsumowała poniedziałkową akcję

"Wczorajszy poranek pokazał, że kontrole drogówki pod kątem badania trzeźwości kierowców są jak najbardziej wskazane" - przekazuje jastrzębska policja, która w czasie trwającej kilka godzin akcji zatrzymała cztery osoby prowadzące po alkoholu.

Pierwsi kierowcy zostali zatrzymani na ulicy Węglowej oraz Reja o godzinie 5:30. W pierwszym przypadku był to 56-letni mężczyzna, kierujący BMW, badanie alkomatem wykazało 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Drugi nietrzeźwy to 35-letni jastrzębianin. Po przebadaniu okazało się, że kierowca volvo ma 0,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kolejny kierowca został zatrzymany na ulicy Połomskiej. 50-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego kierował nissanem. Badanie alkomatem wykazało 0,4 promila. Ostatni nietrzeźwy został zatrzymany o godzinie 5:45 także na ulicy Węglowej. 36-letni kierowca audi miał 0,32 promila w wydychanym powietrzu. Kierowca ten nie po raz pierwszy wsiadł za kierownicę w stanie nietrzeźwości, w 2017 roku zostało mu zabrane prawo jazdy za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Zatrzymanym grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

"Nawet najmniejsza ilość alkoholu może ograniczyć naszą percepcję i stworzyć zagrożenie dla nas, naszych bliskich oraz innych użytkowników dróg. Niestety, niektórzy wciąż pozostają głusi na te apele. Bezpieczeństwo na drogach to nasza wspólna sprawa! Reagujmy, gdy widzimy nietrzeźwą osobę za kierownicą i informujmy o tym policjantów. Funkcjonariusze sprawdzają każdy taki sygnał. Dzięki naszej reakcji być może nie dojdzie do tragedii na drodze" - apeluje jastrzębska policja.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Kubad (85.202. * .83) 05.10.2022 08:56

gdyby jeszcze tak drogowka umiała wyleminowac wielu Oslowcw Sejmie"czytaj:Na przejściach ginie znacznie więcej pieszych. Nowe przepisy zadziałały na odwrótGRZEGORZ KARCZMARZ04.10.202

~menel (89.64. * .193) 05.10.2022 08:48

syndrom dnia drugiego..