Święto Korpusu Służby Cywilnej w jastrzębskiej komendzie [ZDJĘCIA]

Za każdym z nas - policjantów, kiedy realizujemy swoje zadania służbowe, stoją pracownicy cywilni, bez których realizacja zadań na właściwym i dobrze ocenianym przez społeczeństwo poziomie nie byłaby możliwa - przekazują funkcjonariusze komendy w Jastrzębiu z okazji Święta Służby Cywilnej, które przypada 11 listopada.

Święto Korpusu Służby Cywilnej w jastrzębskiej komendzie [ZDJĘCIA]
Komendanci wyraził dumę z tego, że dowodzą taką jednostką i takimi pracownikami. Szef jastrzębskiej policji życzył zdrowia i powodzenia w życiu osobistym. / fot. Policja Jastrzębie-Zdrój

Obchody Święta Służby Cywilnej zorganizowano w jastrzębskiej komendzie policji. W tym roku przypada 100-lecie powstania Służby - o czym szczegółowo pisaliśmy tutaj:

Uroczyste obchody 100-lecia Służby Cywilnej. Jak liczny jest korpus cywilny w polskiej policji?

W sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Święta Korpusu Służby Cywilnej. Oprócz licznie zgromadzonych pracowników komendy wziął w nim udział Komendant Miejski Policji w Jastrzębiu-Zdroju podinsp. Tomasz Hynek, I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Jastrzębiu-Zdroju mł. insp. Marek Sobiegraj oraz Naczelnicy Wydziału Prewencji, Ruchu Drogowego, Kryminalnego oraz Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą.

"Polska to jeden organizm, którego sercem jest prężnie działająca administracja rządowa". Tak o miejscu służby cywilnej w państwie ustawą z dnia 17 lutego 1922 r. o państwowej służbie cywilnej wyrażał się ówczesny - niepodległy już ustawodawca.

Nowożytna służba cywilna została powołana ustawą z dnia 21 listopada 2008 roku "w celu zawodowego, rzetelnego, bezstronnego i politycznie neutralnego wykonywania zadań państwa". Obydwa te niezwykle ważne akty prawne podkreślają, że służba cywilna jest jednym z podstawowych elementów nowoczesnej państwowości - przypomina komenda z Jastrzębia.

Pracownicy cywilni w jastrzębskiej komendzie to pracownicy administracyjno-biurowi, specjaliści ds. finansów, zamówień publicznych czy teleinformatyki, sprzątaczki i mechanicy oraz konserwatorzy.

Obowiązki te wymagają od pracowników cywilnych zaangażowania, stałego podnoszenia kwalifikacji i poszerzania doświadczenia o nowe umiejętności, co sumiennie realizują. Dzięki ich codziennej, solidnej i ciężkiej pracy, Policja jest postrzegana jako instytucja profesjonalna, nowoczesna i otwarta na potrzeby drugiego człowieka - podsumowują w jastrzębskiej jednostce.

Podczas spotkania Komendant Miejski Policji w Jastrzębiu-Zdroju podinsp. Tomasz Hynek podziękował za ciężką pracę i zaangażowanie pracowników cywilnych. Za wzorowe wypełnianie obowiązków, dzięki którym jastrzębska Policja odnosiła i odnosi liczne sukcesy i jest wysoko oceniana.

Komendanci wyraził dumę z tego, że dowodzą taką jednostką i takimi pracownikami. Szef jastrzębskiej policji życzył zdrowia i powodzenia w życiu osobistym. Życzył, aby w wypełnianiu swoich powinności zawsze towarzyszyła im pogoda ducha, a ta niełatwa praca była dla nich źródłem satysfakcji i powodem do dumy.

Następnie pracownicy cywilni z rąk Pana Komendanta odebrali pisemne gratulacje.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].