Uroczysta zbiórka i ślubowanie nowych funkcjonariuszy PSP w Jastrzębiu-Zdroju [ZDJĘCIA]

Dwóch nowych funkcjonariuszy w szeregach jastrzębskich strażaków. Ślubowanie złożyli w czasie zbiórki z okazji uroczystości 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczysta zbiórka i ślubowanie nowych funkcjonariuszy PSP w Jastrzębiu-Zdroju [ZDJĘCIA]
Uroczystość była połączona z przyjęciem w poczet strażaków jastrzębskiej komendy dwóch nowych funkcjonariuszy. / fot. PSP Jastrzębie-Zdrój

10 listopada o godzinie 8:00 w siedzibie Komendy Miejskiej PSP w Jastrzębiu-Zdroju odbyła się uroczysta zbiórka z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość była połączona z przyjęciem w poczet strażaków jastrzębskiej komendy dwóch nowych funkcjonariuszy.

Meldunek o rozpoczęciu uroczystej zbiórki z okazji Święta Niepodległości Komendantowi Miejskiemu PSP w Jastrzębiu-Zdroju st. bryg. Wojciechowi Piechaczkowi złożył st. kpt. Piotr Markiewicz - dowódca uroczystości.

Po złożeniu ślubowania na sztandar KM PSP w Jastrzębiu-Zdroju przez dwóch nowoprzyjętych strażaków, nastąpiło wręczenie aktów nadania wyższych stopni służbowych ośmiu funkcjonariuszom komendy.

Następnie Komendant Miejski PSP w Jastrzębiu-Zdroju wręczył 14 podległym sobie funkcjonariuszom akty mianowania na stanowiska służbowe.

Zwieńczeniem uroczystości było podkreślenie, iż 11 listopada jest świętem korpusu służby cywilnej. Komendant złożył podziękowania pracownikom cywilnym i wręczył listy

z życzeniami od Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP nadbryg. Jacka Kleszczewskiego.

/źr.: PSP Jastrzębie-Zdrój, st. kpt. Łukasz Cepiel, oprac. sqx/

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Prawda555 (87.239. * .85) 13.11.2022 09:23

Wyższe stopnie to podwyżki :-)