Złodziej rowerów wpadł w ręce mundurowych

Odpowie za kradzież rowerów, groźby i kradzież w sklepie. 39-letni jastrzębianin został zatrzymany przez policję i objęty dozorem.

Złodziej rowerów wpadł w ręce mundurowych
Policjanci sprawdzają kolejne wątki w sprawie / fot. Policja

Jastrzębscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże rowerów na terenie miasta. Kryminalni wytypowali 39-latka, który już wcześniej dopuszczał się tego typu przestępstw.

Na podstawie prowadzonych działań i zebranego materiału, policjanci do tej pory udowodnili zatrzymanemu co najmniej trzy kradzieże rowerów różnych marek, których wartość szacuje się na kwotę nie mniejszą niż 11 tysięcy złotych.

Do pierwszej zdarzenia doszło między 28/30 października na ulicy Małopolskiej, łupem złodzieja padł rower schowany w piwnicy. Kolejnej kradzieży dokonał w nocy z 26/27 października sprzed jednego z zakładów pracy na ulicy Rybnickiej. Trzeci rower skradł 2 listopada na ulicy Arki Bożka.

Tego samego dnia w jednym ze sklepów na ulicy Podhalańskiej dokonał kradzieży maszynek jednorazowych do golenia o wartości około 1000 złotych. Następnego dnia, tym razem w sklepiejprzy al. Piłsudskiego groził pozbawieniem życia pracownikowi ochrony.

Obecnie mundurowi z jastrzębskiej komendy sprawdzają wszystkie okoliczności związane z przestępczym procederem, w tym, czy zatrzymany ma na swoim koncie jeszcze inne tego typu czyny oraz gdzie trafiły skradzione rowery. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara kilku lat pozbawienia wolności. Został objęty policyjnym dozorem.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].