Strażacy z Jastrzębia i Karviny prowadzili ćwiczenia "Razem przeciw powodzi" [ZDJĘCIA]

Międzynarodowe, polsko-czeskie ćwiczenia strażaków. To element projektu realizowanego w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W próbnej akcji udział wzięli nie tylko strażacy jednostek PSP, ale także OSP.

Strażacy z Jastrzębia i Karviny prowadzili ćwiczenia "Razem przeciw powodzi" [ZDJĘCIA]
Ćwiczenia miały za zadanie zapoznać strażaków z trenem wokół stawów przy ul. Wodzisławskiej. / fot. jastrzebie.pl

W ćwiczeniach wzięli udział przedstawiciele państwowych oraz ochotniczych straży pożarnych reprezentujący poszczególnych partnerów projektu jakimi są Miasta Jastrzębie-Zdrój i Karviná, Gminy Zebrzydowice i Petrovice u Karviné oraz Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju.

Ćwiczenia miały za zadanie zapoznać strażaków z trenem wokół stawów przy ul. Wodzisławskiej. W czasie treningu wykorzystany został sprzęt nabyty w ramach projektu, który dla Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju obejmował: nośnik kontenerowy, kontener przeciwpowodziowych z wyposażeniem oraz kontener do przewozu piasku/elementów stabilizacyjnych.

Miasto Jastrzębie-Zdrój zakupiło w ramach projektu motopompę pływającą Niagara, pilarkę oraz łódź płaskodenną z silnikiem zaburtowym wraz z przyczepą – sprzęt będący obecnie na wyposażeniu OSP Bzie.

Trening służb ratowniczych realizowany był w ramach projektu "Razem przeciw powodzi",  dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].