Radny Sławik porusza problem braku miejsc parkingowych i betonozy

Poczas ostatniej sesji rady miejskiej radny Tadeusz Sławik złożył kilka interpelacji do prezydent Anny Hetman. Jedna z nich dotyczyła Placu Reprezentacyjnego, gdzie ostatnio odbyło się głośne zakopanie kapsuły czasu. 

Radny Sławik porusza problem braku miejsc parkingowych i betonozy
Ostatnie wydarzenie na Placu Reprezentacyjnym, czyli włożenie kapsuły czasu do pomnika ofiar oświęcimskich również było szeroko komentowane.

Radny Sławik porusza problem braku miejsc parkingowych i betonozy

Problem Placu Reprezentacyjnego radny Sławik przytaczał już kilkakrotnie. Tym razem znów poszło o brak miejsc parkingowych. 

- Wracam do problemu, który poruszałem wielokrotnie w swoich wypowiedziach, interpelacjach, również przed podjęciem decyzji o przeznaczeniu byłego parkingu przy Parku Zdrojowym na jastrzębskie wydanie betonozy, na plac, jak mówią mieszkańcy, niewiadomego przeznaczenia. Zdaniem wielu z nich przestrzenie publiczne na terenie Parku Zdrojowego, łącznie z dobrze ocenianym placem przed muszlą koncertową i wokół fontanny są wystarczające do organizacji spotkań i imprez. Ogromnym problemem jest znalezienie miejsca na zaparkowanie samochodu, przejeżdżający parkują auta na mikro parkingach wzdłuż dróg, często w błocie, w różnych dziwnych miejscach - napisał Tadeusz Sławik w swojej interpelacji. 

Podkreślił także, że podczas festynu 25 sierpnia osobiście przyglądał się kierowcom, którzy bezskutecznie poszukiwali miejsca parkingowego przy ul. Witczaka. To skłoniło go do wnioskowania o zmianę przeznaczenia placu. 

- Decyzja tycząca zmiany funkcji terenu z parkingu na plac dla pieszych zdaniem bardzo wielu mieszkańców naszego miasta była złą decyzją dlatego proszę o zmianę tej decyzji i powrót parkingu w tym miejscu, jak to miało miejsce przez wiele lat - podsumował interpelację radny. 

Warto dodać, że ostatnie wydarzenie związane z kapsułą czasu wywołało spore poruszenie wśród mieszkańców. I nie chodzi tu o sam fakt organizacji eventu, ale o uszanowanie miejsca, bo tuż pod pomnikiem ofiar oświęcimskich odbyło się silent disco, czyli cicha dyskoteka w słuchawkach. Niektórzy komentatorzy zauważają, że być może w tej sytuacji zabrakło wyczucia, choć oczywiście wszystko odbyło się zgodnie z prawem. 

Ludzie

Anna Hetman

Prezydent Jastrzębia-Zdrój

11 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~boli (89.64. * .183) 05.10.2022 12:40

Brak miejsc dla osób z problemami w poruszaniu się a kartą parkingową dla niepełnosprawnych.
Przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych powinni zbierać informacje o potrzebach i szybko reagować. Zdarza się, że miejsce parkingowe jest puste, bo korzystający z niego wyprowadzili się lub zwyczajnie zmarli. Są też przypadki, gdzie niepełnosprawnych jest więcej niż miejsc parkingowych. Wtedy muszą zajmować miejsca całkowicie sprawnym. Są też tacy "niepełnosprawni" którzy zdobyli taką kartę na kogoś z najbliższej rodziny. Korzystają z miejsc wydzielonych, a osoba mająca problemy zdrowotne jedzie raz na kilka tygodni. Oszukiwanie innych i brak szacunku do innych to niemal nasza cecha narodowa. Ostatnio, czyli od kilku lat ta niechęć do innych znacznie wzrosła.

~Dajcierządzićmłodym (185.135. * .171) 05.10.2022 10:46

~Mordimer_Maderdin
Również życzę spokoju.

~Mordimer_Maderdin (89.25. * .86) 05.10.2022 08:15

@~Dajcierządzićmłodym
-nie wydaje ci się, ok.
-pieniądze przeznaczone tylko na plac, tak. ale lepsze zagospodarowanie owej przestrzeni zrobiłby szóstoklasista na plastyce.
-plac, ok fajnie, że jest ale to "dobrze komponuje się" to od niewidomych chyba słyszałeś...
-całkowity zakaz poruszania się samochodami - jestem za.
-powstało więcej za Anki jak za innych - zgadzam się, tylko ile z tego było potrzebne i trafne to już inny temat. nie sztuką jest rozkładanie gdzie się da "kwiatków w doniczkach".
-blokowana i piętnowana - zgadzam się.

niestety ale w samorządach nie wystarczy być "najlepszym prezydentem jakiego jastrzębie miało", trzeba się jeszcze umiejętnie bronić (czego Anka nie robi a Izka jeszcze ją dociska butem do podłogi swoimi pomysłami), ale jak już napisałem tak to wygląda jak się otoczy ludźmi z sympatii nie patrząc na ich umiejętności (np. patrz na małżeństwo które krótką chwile było doradcami Anki).

dalszego "spokoju" życzę.

~Dajcierządzićmłodym (185.135. * .171) 05.10.2022 08:03

Mordimer_Maderdin szanowny
Nie wydaje mi się żeby był to gwóźdź do trumny bo młodzi ludzie w swoich opiniach wyrażają szacunek i zaufanie do Pani Prezydent.
Plac to dobrze wykorzystane pieniądze które mogły byc tylko w taki lub podobny sposób wykorzystane i jak ktos ma choć trochę wiedzy o tym wie.
Kolejna sprawa to to ze większość osób z którymi rozmawiam twierdzą ze płac dobrze komponuje się z Parkiem i wogole powinien być calkowity zakaz w obrębie parku poruszania się samochodami. To ma być miejsce do spędzania czasu spacerów itp.
Uważam tez ze Za Pani Ani powstało więcej niż za wszystkich poprzednich Prezydentów.
I ostatnia myśl
Ja jestem spokojny o to i wiem ze Pani Prezydent wygra kolejne wybory bo jest najlepszym Prezydentem jakiego Jastrzebie miało.
Niestety Jest często blokowana i piętnowana przez ..: StarszychPanow którzy nie wiedza kiedybpiwiedziec dość…

~Mordimer_Maderdin (89.25. * .86) 05.10.2022 07:43

Chłop reprezentuje w 101% pisowską myśl! wywalimy kupę kasy (nie swojej) na zrobienie placu a potem wnioskuje o to żeby auta tam parkowały... so, totaly idiot!!!

inną kwestią jest, że ten placyk to jest kolejny gwóźdź do "samorządowej trumny" dla Anki, i dobrze, jak tak dalej pójdzie to nawet jak pis wystawi na prezydenta worek ziemniaków to i tak wygra. Tak kończy się otaczanie się ludźmi którzy wcześniej pracowali w MOKach i innych zupełnie nie powiązanych z tematyka samorządową/polityczną.

~Dajcierządzićmłodym (185.135. * .171) 05.10.2022 07:38

Panie Radny Sądzi Pan ze lepsze było błoto czy tez bagno niż ładny plac gdzie w piekna pogodę mnóstwo dzieci biega radośnie, spaceruje z rodzicami i w końcu została ograniczona w tym miejscu ilość samochodów i śmierdzących spalin.
Panie radny jest rok 2022 a nie 1990 niech Pan nie patrzy na Jastrzebie przez Pryzmat Ludzi Starszych, przez Pana pryzmat tylko zauważa ludzi młodych bo za chwile nie będzie Młodych w tym mieście i wtedy Rada tez nie będzie potrzebna No chyba ze będzie żeby być.
Dajcie Młodym podejmować decyzje.
Z całym szacunkiem Panie Radny era tamtych czasów minęła świat wyglada inaczej niż 30 lat temu…
A Pani Prezydent robi dobra robotę wiec co mowię bo jestem młodym mieszkańcem i młodzi Panią Anne uwielbiają bo rozumie Młodzież niestety w dalszym ciągu emeryci próbują rządzić i podcinają jej skrzydła a szkoda bo jest najlepszym Prezydentem jakiego to miasto miało i Pan Panie radny i Pana koledzy o tym wiecie i to Was Boli.
Myśle ze czas sie z tym pogodzić….

~Marcin11 (89.64. * .88) 05.10.2022 06:57

Do parku idzie się na spacer, a nie jedzie samochodem.

~Instrybutor (37.130. * .22) 04.10.2022 17:02

"czywiście wszystko odbyło się zgodnie z prawem"

Ale niezgodnie z ogolnie przyjetymi normami spolecznymi, zdrowym rozsadkiem i zwykla ludzka przyzwoitoscia.
Pospolite dno.

~Do_Mysz (89.64. * .155) 04.10.2022 16:56

A czego tu zazdrościć? Tego że pani mocna figura leje tonami beton na Jastrzębie? Czy zazdrościć tego że urządziła dyskotekę blisko pomnika ofiar ogromnej tragedii? I KTOŚ TAKI JAK ONA BYŁ DYREKTOREM SZKOŁY? Zero klasy, zero stylu, ZERO!

~mysz (178.43. * .9) 04.10.2022 16:46

Człowieku ile kadencji już siedzisz w radzie,Do kogo te pretensje..?Sam Pan nic nie zrobił z zazdrości d.....a pęka. WSTYD ZA takie chamskie docinki.

~Instrybutor (146.185. * .61) 04.10.2022 15:45

Radny bezradny. Ile lat juz wpierduje metan w fotel radnego?