Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Polska wygrała Ligę Narodów. Trzech zawodników Jastrzębskiego Węgla w składzie

Polska pokonała Stany Zjednoczone 3:1 w wielkim finale Ligi Narodów siatkarzy 2023. Brązowy medal wywalczyła reprezentacja Japonii, która pokonała Włochy 3:2. Biało-czerwoni po raz pierwszy w historii wywalczyli złoty medal VNL, wcześniej triumfowali w 2012 roku w Lidze Światowej.

Polska wygrała Ligę Narodów. Trzech zawodników Jastrzębskiego Węgla w składzie

W 14-osobowym składzie na finały Ligi Narodów w Gdańsku znalazło się trzech zawodników Jastrzębskiego Węgla: przyjmujący Tomasz Fornal, libero Jakub Popiwczak oraz nowy nabytek Klubu, środkowy Norbert Huber.

Wprawdzie w całym turnieju finałowym trio pełniło rolę rezerwowych, ale w najważniejszym meczu, przeciwko USA, dwóch graczy dostało swoje szanse i dało świetne zmiany. Huber wszedł w drugim secie w miejsce kontuzjowanego Mateusza Bieńka i do końca meczu zdobył siedem punktów (jeden as serwisowy i jeden blok), natomiast Fornal zmienił w trzecim secie mającego problemy w przyjęciu Wilfredo Leona, ustabilizował odbiór i zakończył finałowe starcie z ośmioma punktami na koncie (w tym jeden blok).

Reprezentacja Polski zaczęła gdański turniej od wygranej z Brazylią 3:0 w ćwierćfinale. W półfinale rywalem biało-czerwonych byli rewelacyjni Japończycy, którzy wygrali tegoroczną fazą interkontynentalną rozgrywek. W półfinałowy pojedynek również weszli zwycięsko, ale kolejne trzy partie należały do ekipy dowodzonej przez trenera Nikolę Grbicia. W drugim półfinale Amerykanie nie dali najmniejszych szans Włochom (3:0).

Finał był demonstracją siły kadry narodowej. Polacy zaprezentowali świetną dyspozycję na zagrywce (7 asów) oraz w bloku (9). Liderem drużyny w ofensywie był atakujący Łukasz Kaczmarek, który zdobył w meczu 25 punktów. Brąz przypadł w udziale siatkarzom z kraju Kwitnącej Wiśni.

Dla Polski był to pierwszy złoty medal Ligi Narodów, od kiedy rozgrywki te (czyli od 2017 roku) funkcjonują pod tą właśnie nazwą. Wcześniej Polacy triumfowali w 2012 roku w Sofii, ale wówczas rozgrywki te nosiły jeszcze nazwę Ligi Światowej.

Biuro Prasowe Jastrzębski Węgiel


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~cipencja (5.184. * .85) 25.07.2023 17:57

~Klej (200.55. * .141)
i o co ci chodzi cwelu !
pilnuj odbytu
bo będziesz zaskoczony
jak sprawiedliwość ci wejdzie od dupy strony

~Klej (200.55. * .141) 25.07.2023 17:37

"Polska wygrała Ligę Narodów"

Tak moze tylko debil i analfabeta pisac.