Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pierwszy dzień Dni Jastrzębia za nami. Zobacz zdjęcia

W pierwszy dzień Dni Jastrzębia na stadionie miejskim można było usłyszeć Farben Lehre, Mrozu oraz zespół Bajm. Na stadionie można było również zobaczyć latające rowery i motocykl, czyli Sky Fighters. Zapraszamy do oglądania fotorelacji.

Pierwszy dzień Dni Jastrzębia za nami. Zobacz zdjęcia

Pierwszy dzień tradycyjnie rozpoczął się od korowodu mieszkańców. Jastrzębianie przeszli spod Biblioteki Głównej na Stadion Miejski, gdzie nastąpiło oficjalne otwarcie Dni Jastrzębie.

Jako pierwszy na scenie pojawił się Farben Lehre, który rozgrzał jastrzębską publiczność. Po nich pojawili się Sky Fighter z pokazem Freestyle Motocross, którzy na rowerach i motorze szybkowali w górę robiąc akrobacje. Jeszcze przed godziną 19:00 na scenie pojawił się Mrozu. Zaśpiewał m.in. "Bo jak nie my to kto", "Nie mamy nic do stracenia" czy "Poza logiką". Po nim, na parkiecie przy scenie pojawiły się dwie formacje taneczne z jastrzębskich szkół tańca - Explozja Tańcza oraz Dance Passion. Kolejnymi artystami, i zarazem gwiazdą wieczoru, który wystąpił na jastrzębskiej scenie był zespół Bajm z Beatą Kozidrak przy mikrofonie. Impreza zakończyła się pokazem fajerwerków.

Niestety, nie dysponujemy zdjęciami zespołu Bajm - zespół zakazał jakiegokolwiek fotografowania.

W niedzielę impreza rozpocznie się o godzine 16:30. Na początek wystawiony zostanie spektakl dla dzieci. Później wystapią Paulina Goranov, Margaret, Kabaret Jurki oraz Enej.

Zobacz zdjęcia z korodowu mieszkańców
Zobacz zdjecia z imprezy na Stadionie

25 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~mieszkaniec emeryt (89.66. * .45) 16.06.2015 15:39

Do mieszkańca; Nie to,że znajdą się malkontenci i będą nudzić ale powiedz co tu w Jastrzębiu jest poza kopalniami i domami handlowymi! Prace można dostać po znajomości gdzieś w administracji w sklepie,w kopalni lub sprzątacza! i co następny dom handlowy?Czy takie inwestycje uważasz za dobra dla nudziarza? Co się stanie z miastem jak zakończy się wydobycie węgla? Młodych czekają dalekie wędrówki za chlebem a Jastrzębie zostanie miastem ubogich emerytów.

~Mieszkaniec (89.25. * .109) 16.06.2015 13:12

Dziękuję Pani Prezydent za wychodzenie do mieszkańców z prośbą o propozycje dotyczące naszego miasta. Trzeba mieć wielką odwagę żeby tak postępować. Zwłaszcza, że jak zwykle znajdzie się wielu malkontentów ogłaszających \"nudno, nudzę się, tu nic sie nie dzieje ... \" Teraz mogą zaproponować to co uważają za interesujące. Tylko czy zaproponują, czy dalej będą ziewać z nudów czekając na Godota.
p.s. rozumiem mieszkańców z okolic stadionu i popieram. Drugi dzień był znacznie cichszy. Czy ktoś z organizatorów zrozumiał czy tak miało być ?

~Gość (81.30. * .201) 15.06.2015 20:28

Szkoda tylko, że nikt nie myśli o ludziach na wózkach inwalidzkich. Gratulacje dla ochrony za wzorową postawę pilnowania rampy i niedopuszczenia własnie osoby na wózku pod scenę aby mogła bezpiecznie i zobaczyć koncert. Na innej imprezie ?Around the Rock? w Czerwionce w tym samym dniu jakoś sami zaproponowali aby syn był pod sceną i jakoś nie przeszkadzał i nie stwarzał \"zagrożenia\". Trochę zrozumienia dla osób na wózku bo one się same nie przebiją. Może ktoś przekaże Pani Prezydent problem i w przyszłości zatrudni ludzi, którzy rozumieją potrzebę stworzenia jakiś warunków dla niepełnosprawnych na wózkach.

~Magda (93.179. * .248) 15.06.2015 10:29

A mnie się tam podobało! Ludziom chyba jednak w większości też, bo stadion był wypchany po brzegi, ludzie świetnie się bawili. A co do tego jak dni jastrzebia wyglądały to wiecie co... pani prezydent pewnie nie miała wpływu na ich kształt (a i tak było coś więcej- fajne kapelusze, które tworzyły wspólnotę itd.), bo plan pewnie był domknięty zanim pojawiła się w um. W przyszłym roku będzie inaczej - wierzę w to, co zapowiedziała. I dajcie jej spokój, kobieta wychodzi do ludzi a to jest już duuuuuuużo więcej niż to co robił Janecki. Poza tym... Jenecki rządził 12 lat, ona od pół roku więc co wy chcecie? Na razie to musi po swoim poprzedniku sprzątać syf jaki zostawił, co nie widzicie tego? Ja tam Pani gratuluję otwartej postawy, świętych nerwów do mieszkańców, życzę powodzenia i dziękuję@

~beno (84.234. * .82) 15.06.2015 09:46

heh ...w pełni popieram!!! ciemnota idzie na badziewie typu Bajm którzy to sie uważa za mega gwiazdę!!! nawet zdjęć zabronili robić,,,haha a masa na to się łapie bo za darmo!!! dawno takiej mizerii na stadionie nie było.

~heh do impress (84.234. * .81) 14.06.2015 22:56

ja tam nie siedziałem w domu, bo mam lepsze rozrywki, hehe, dzieciaczku, mało tego, nie siedziałem w tym jastrzębskim syfie blokowo-marketowym z kiczowatym Bajmem i innym badziewiem dla ubogich, hehe, może dlatego, ze mam parę groszy i sobie mogę gdzieś pojechać podczas gdy biedota umysłowa podąża na stadion na Bajmy i inną papkę.

~anty (84.234. * .81) 14.06.2015 22:47

śmieszek to chyba pracownik UM, czyli nierozgarnięta osoba, bo tam nikt mądry nie pracuje, nie ma sensu z nim gadać. Te petardy to niech sobie wsadzą w wiadome miejsce i tam odpalą.

~Impress (89.77. * .113) 14.06.2015 22:13

Moherom przeszkadza nawet pierdnięcie i was podpuszczają a wy im odpisujecie...Cały stadion pełen ludzi a jak ktoś siedzi w domu cały dzień w oknie i jęczy to już jego problem!

~bog (89.25. * .107) 14.06.2015 20:43

Śmieszek ! O 22:00 pójść z 5 latkiem i wytłumaczyć. Przeproś rodziców, że nie nabyłeś od nich rozumu. Oni twojej głupoty już ci nie wyjaśnią. Widać po tym jednym zdaniu, że nie jesteś w stanie niczego pojąć. Co ty biedaku będziesz robił w życiu. Nigdzie pracy nie znajdziesz. Wszędzie potrzebny jest rozum.

~egon (84.234. * .82) 14.06.2015 17:53

no wymień cwaniaku jedną rzecz którą zrobiła dla miasta? chyba ze te tańce bo nic innego nie zauważyłem....a ty bm...najpierw pomyśl a dopiero zabieraj głos!!! kiedy to ostatnio były fajerwerki w sylwestra?

~janusz (89.77. * .113) 14.06.2015 16:50

Zakazali robienia zdjęć?Masakra...

~Smieszek (89.72. * .210) 14.06.2015 16:28

OMUJBORZE dziecko nie zaśnie xD Zamiast wyłtumaczyć, pójść z nim, zobaczyć, zrobić sobie weekendowy wypad za miasto to narzekajo.

~Gość (85.202. * .157) 14.06.2015 14:51

Nie chodzi tylko o te fajerwerki ale ogólnie jest dużo imprez w ciągu roku związanych z hałasami , złe miejsce na stadion ! Tylko durnie nie rozumieją mądrych . Po co czytasz jeden z drugim durne komentarze skoro jesteście tacy mądrzejsi . Dzieci małe boją się takich huków a nie że nie będą spać , trzeba mieć dzieci żeby to zrozumieć ! Głupich nie brakuje w Jastrzębiu i nie tylko w J-biu .

~Smieszek (89.72. * .210) 14.06.2015 13:57

No poumierajo ludzie od tej godziny huku i hałasu xD Matkobosko dziecko mi nie zaśnie w tej JEDNEJ nocy w roku, łojezu, cotobedzie!

~bm (93.179. * .27) 14.06.2015 13:38

Idąc tym tokiem myslenia ( ze firefwerki bee) to w sylwestra też by należało zakazać.. Wtedy jakoś nikt nie piszę takim poronionych rzeczy.. Czytam i nie wierze.. szczyt malkontenctwa.

~... (84.234. * .174) 14.06.2015 12:02

Nie nasza wina ze stadion stoi gdzie stoi... Wielkie halo z powodu 5 minut sztucznych ogni...

~Gość (85.202. * .157) 14.06.2015 11:55

Jak już muszą być te huki i sztuczne ognie to powinny być przed godz . 22 . Dorośli ludzie powinni pomyśleć że w okolicy stadionu mieszkają dzieci ( noworodki , niemowlęta ) chorzy ludzie i zwierzęta też boją się . A może by tak dało radę sztuczne ognie bez tych dużych huków , jakby wojna wybuchła . Najwięcej cwaniaków mądrzy się że to tylko jeden raz w roku , ci co nie mieszkają w pobliżu stadionu . Stadion jednak powinien być na obrzeżach miasta ,szkoda że nie udał się wcześniejszy plan z przeniesieniem go .

~Kata (84.234. * .174) 14.06.2015 11:09

Dni Jastrzębia są raz w roku, ludzie dajcie spokój chyba możecie raz wytrzymać fajerwerki nocą. Tylko wszstkiego byście się czepiali aby na złość komuś robić. Mieszkańcy chcą pooglądać fajerwerki bo w sylwestra nie mamy takiej okazji.

~Byłem widziałem (89.77. * .226) 14.06.2015 11:05

W Sylwestra huki i sztucxne ognie są dozowolone ustawowo. Ale dlaczego jeszcze o 23:00 słychać łomot i strzelaninę fajerwerków skoro cisza nocna obowiązuje od 22:00? Cały cywilizowany świat w tym stolice świata przestrzegają tych zasad ale w Jastrzębiu nie. Urząd Miasta powinien się wytłumaczyć i wyciągnąć wnioski choć nie zaraz Pani Prezydent. Urzędnicy nie mogą okazywać braków kultury, bo wtedy robi się szczyt obciachu.

~do egon (83.30. * .242) 14.06.2015 10:59

Te drogi i ulice to chyba na Bziu wyremontował...

~Michał (89.72. * .115) 14.06.2015 10:22

To, że będą decydować mieszkańcy to zagrywka pod publiczkę, skończy się tak, że już nie będzie zespołów takich jak Farben Lehre, które jest zespołem dla jakiegoś konkretnego środowiska, bo to środowisko stanowi mniejszość, będą wtedy tylko jakieś gwiazdy popu... W czym Pani Hetman zrobiła więcej niż Janecki? Ja nie zauważyłem jak na razie nic, oprócz objęcia stanowiskami swoich znajomych.

~Michal (84.234. * .174) 14.06.2015 09:59

Mrozu dał czadu! Bajm też spoko ale nie moje klimaty :)

~Nie wyborca ale już fan (84.234. * .174) 14.06.2015 09:50

Brawo dla Pani Prezydent za to że chce spytać mieszkańców od Dni Jastrzębia w kolejnym roku. W końcu ktoś normalny.

~do egon (81.102. * .1) 14.06.2015 09:43

Ty nie narzekaj... bo nie każdy ma zanik potrzeb kulturalnych tak jak Ty.... co do twoich chodników - co tu remontować skoro Bzianecki wszystko zrobił ( oczekujesz od p. Hetman niewiadomo czego po paru miesiącach.... a o od janeckiego przez tyle lat i sie nie doczekaliśmy wielu obietnic) I tak widać że robi więcej dla mieszkańców niż Bzianecki

~egon (84.234. * .82) 14.06.2015 08:21

te nocne huki to czysta wiocha!!! w sylwestra cisza bo miasto nie stać a teraz debilne fajerwerki przez 20 minut!!! widać jest kasa tyle że na rozrywki urzędników i nic poza tym. dobrze że Janecki ulice i chodniki wyremontował bo teraz nic się nie dzieje...pustki na drogach żadnych robót a władza się bawi.