Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

82-latek wjechał wprost pod nadjeżdżający samochód

Kolejne zdarzenie drogowego, którego bohaterem była osoba w podeszłym wieku, miało miejsce w środę. Tym razem 82-letni mieszkaniec Jastrzębia wjechał wprost pod nadjeżdżający samochód.

82-latek wjechał wprost pod nadjeżdżający samochód

- Zdarzenie miało miejsce na ulicy Pszczyńskiej. Jak ustalili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kierujący samochodem marki Fiat 82-letni mężczyzna, skręcając w lewo wjechał wprost pod jadącą w stronę Pawłowic toyote. Prowadząca  samochód kobieta trafiła do szpitala na badania. Na szczęście obyło się bez poważniejszych obrażeń - mówi Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Mundurowi informują, że w przypadku, kiedy podczas prowadzonych przez nich działań, mają uzasadnione podejrzenia, że stan zdrowia kierowcy uniemożliwia mu prowadzenie samochodu, wówczas kierują go na badania lekarskie. W przypadku niekorzystnej opinii lekarze taka osoba może być pozbawiona prawa do kierowania pojazdami.

 

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~kaja (83.30. * .165) 06.07.2019 00:53

Starszych kierowac na badania oczu a młodszych do psychiatry ;)

~BUBBA (83.29. * .28) 05.07.2019 13:35

Dziadkom balkoniki i okulary ze szkłami z denka od butelek a nie kierownice w ręce.

~Mufa (37.248. * .5) 04.07.2019 18:36

I znów powtórzę swoją opinię. W pewnym wieku powinno się wykonywać badania dla kierowców co rok.

~Smolka (37.248. * .235) 04.07.2019 16:20

Nie jeden 80 latek prowadzi lepiej niż nie jeden młody cap przed 30-stka

~Oko (188.146. * .235) 04.07.2019 16:19

Gdzie mysza obraczyni starszych ludzi za kierwnica?

~Gość (37.30. * .159) 04.07.2019 15:14

Dziadkom brakuje kasy na okulary przeciwsłoneczne.

~KAZ (89.64. * .164) 04.07.2019 14:23

Młody chłop. Całe życie przed nim.

~LG (85.158. * .231) 04.07.2019 12:47

Szkoda tylko, że takie badanie kierowane jest dopiero po kontroli, która zazwyczaj wynika ze spowodowanego wypadku, a nie jest obligatoryjna np. po osiągnięciu 60. roku życia.