Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pogoń wywiadowców za motocyklistą

Policyjni wywiadowcy pełniący nocną służbę zauważyli motocykl, który pędził ulicami Jastrzębia. Stróże prawa ruszyli w za nim w pogoń.

Pogoń wywiadowców za motocyklistą

Motocyklista nie reagował na sygnały dźwiękowe, i ani myślał o zatrzymaniu się. Uciekając, łamał przepisy ruchu drogowego, zagrażając innym kierowcom.

- Ucieczka pirata drogowego zakończyła się zatrzymaniem na ulicy Granicznej. Okazało się, że na jednośladzie uciekał 29-latek, który nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem. Był trzeźwy, jednakże z uwagi na silne pobudzenie od mężczyzny została pobrana krew, w celu sprawdzenia, czy nie kierował pod wpływem środków zabronionych. Pamiętajmy, że na drodze o naszym bezpieczeństwie decydują sekundy, a o błąd nie trudno-zwłaszcza przy szybkiej jeździe. Mężczyzna odpowie za jazdę bez uprawnień oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej - mówi asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

O losie motocyklisty zdecyduje prokurator i sąd. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

10 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~On musi dostać 5 lat. (89.64. * .124) 08.07.2020 17:39

Każdemu z nas grozi śmierć. Nikt nie chce ginąć lub zostać okaleczony bo taki palant ma chęć na szybką niebezpieczną jazdę. Trzeba go skasować na 5 lat z możliwością przedłużenia odsiadki jeśli zostanie uznany za zagrożenie dla niewinnych ludzi. No i ciężka praca przez cały czas odsiadki żeby zarobił na siebie. Jeśli nie zarobi, to albo rodzina będzie płacić albo padnie z głodu.
Jak się żyje w społeczeństwie i korzysta się z takich dóbr jak drogi, ochrona zdrowotna, bezpieczeństwo codzienne (policja), to trzeba umieć się zachować.

~T. Hajto (5.173. * .96) 08.07.2020 14:26

WYWIADOWCY XD

~do miś (46.18. * .1) 08.07.2020 09:38

Jaja se robisz... :)
Jeśli to prawda to kolega właśnie wygrał kwalifikacje na pretendenta na stopień debila... stara się mocno.

~Prawdomowny (37.47. * .255) 07.07.2020 20:37

Mogli go dłużej gonić, możeby się rozbił i sam zlikwidował - jak terminator.

~do sędzia pokoju (31.179. * .1) 07.07.2020 12:54

Czyli lewak Najsztub, za to że BEZ UPRAWNIEŃ, BEZ BADAŃ TECHNICZNYCH POJAZDU, potrącił, i to jeszcze na pasach kobietę, to ile POwinien dostać? Okazuje się że wymiar "sprawiedliwości" dla takich znanych osób z lewej strony, jest bardzo łaskawy. Pan Najsztub został uniewinniony, a w TVNienawiść zrobili jeszcze z niego OFIARĘ!!!

~miś (91.224. * .82) 07.07.2020 11:39

do : rekultywator mentalności

Ten debil to bez kasku jechał

~rekultywator mentalności (46.18. * .1) 07.07.2020 11:01

To nie był motocyklista !!! To był debil w kasku wykorzystujący motocykl.

~Korona Wirós (80.188. * .244) 07.07.2020 08:41

"Motocyklista nie reagował na sygnały dźwiękowe, i ani myślał o zatrzymaniu się. Uciekając, łamał przepisy ruchu drogowego, zagrażając innym kierowcom."

Dlaczego? Bo wie, że wysokość kary jak i jej wyegzekwowanie to pic na wodę.

Powinno być tak, ja w Czechach. 1 000 000 koron = 160 000zł. Delikwenta nie stać? To zawieźć go do Chwilówki

~Sędzia Pokoju (83.22. * .44) 07.07.2020 07:47

Jazda bez uprawnień = 5 lat bezwzględnej odsiadki koniec przepisu. Jakieś pytania?

~Pałac Federacji (80.187. * .190) 07.07.2020 07:46

Nowe Jastrzębie