Pranie kurtki puchowej — co musisz wiedzieć?

Kurtka puchowa to najbardziej funkcjonalne okrycie wierzchnie na zimę. Warstwa miękkiego i ciepłego puchu sprawia, że taka odzież zapewnia doskonałą izolację termiczną, dzięki czemu nawet w najbardziej mroźne dni nie trzeba rezygnować z wychodzenia z domu. Wejdź na stronę: https://fanleather.com/pl/, aby zobaczyć dostępne w sprzedaży modele. Warto wspomnieć, że przed zakupem wiele osób zastanawia się, jak prać puchową kurtkę. Jej czyszczenie wymaga ostrożności i odrobiny wiedzy praktycznej. Na naszym blogu opisujemy szczegółowo cały proces: https://fanleather.com/pl/blog/jak-prac-kurtke-puchowa-b33.html.

Pranie kurtki puchowej — co musisz wiedzieć?

W jaki sposób prać kurtkę puchową?

Można spotkać się z opiniami, że kurtek puchowych lepiej w ogóle prać, są one jednak błędne. Puch w kontakcie z wodą nie ulega zniszczeniu, wymaga natomiast ostrożnego podejścia. Zaniechanie zabiegów higienicznych to wręcz bardzo niedobry pomysł. Przepocona kurtka to doskonałe środowisko dla rozwoju bakterii. Może ona także wydzielać brzydki zapach, a widoczne gołym okiem zabrudzenia są nieestetyczne. Gdyby tego było mało, pot skleja puch powodując spadek zdolności izolacyjnej odzieży. Dlatego właśnie czyszczenie kurtek puchowych jest konieczne. Pranie puchowej kurtki nie jest jednak tak trudne, jak mogłoby się wydawać.

Można to robić na dwa sposoby. Pierwsza opcja to oddanie kurtki do pralni. Jest to o tyle wygodne, że profesjonaliści doskonale wiedzą, co zrobić, a także mają dostęp do odpowiednich urządzeń i detergentów. Druga metoda to samodzielne czyszczenie. Warto pamiętać, aby w pierwszej kolejności sprawdzić informacje, które producent zamieścił na metce. Szczególnie istotna jest temperatura, w której powinno się prać kurtkę. Można założyć, że powinna być ona jak najniższa. Także prędkość wirowania nie może być zbyt duża. Trzeba pamiętać, że puch w kontakcie z wodą traci objętość, więc po praniu należy go rozbić. Można spróbować to zrobić wygniatając ręcznie kurtkę.

Jak przebiega suszenie kurtki puchowej?

Kurtkę puchową można suszyć na kilka sposobów, trzeba jednak pamiętać, aby rozpocząć ten proces od razu po wypraniu. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z suszarki bębnowej lub pralko-suszarki, nie zawsze jednak można sobie na to pozwolić. Osoby, które korzystają ze zwykłych stojących suszarek muszą pamiętać o zastosowaniu się do kilku reguł. Taki sprzęt należy przede wszystkim ustawić w ciepłym i przewiewnym miejscu, żeby cały proces przebiegał jak najszybciej.

Warto mieć na uwadze, że kurtka nie powinna wisieć na suszarce. Mokry puch jest ciężki i pod wpływem grawitacji opada. Kurtkę trzeba więc położyć na płasko na powierzchni suszarki, aby woda odparowywała równomiernie. Warto ją także rozpiąć, a po kilku godzinach oklepać, aby puch się nie zgranulował. Polskie kurtki puchowe damskie są bardzo wysokiej jakości, czyszcząc je trzeba po prosto zachować odpowiednią ostrożność. Wejdź na stronę: https://fanleather.com/pl/27-kurtki-puchowe-damskie, aby obejrzeć dostępne produkty.

Materiał zewnętrzny