Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

SAP: trzy litery warte 130 miliardów euro

Czy znasz tę niemiecką firmę, której wartość na giełdzie jest ponad dwukrotnie wyższa niż całego koncernu BMW? Firmę znacznie droższą niż Volkswagen? Firmę, z której systemów korzysta cały świat?

SAP: trzy litery warte 130 miliardów euro
Oprogramowanie SAP służy dużym przedsiębiorstwom do zarządzania działaniem biznesu – od produkcji, przez logistykę, po księgowość i finanse

Czym zajmuje się firma SAP?

SAP to firma zajmująca się dostarczaniem oprogramowania typu ERP, z siedzibą w Walldorf w Badenii-Wirtembergii. Oprogramowanie to służy dużym przedsiębiorstwom do zarządzania działaniem biznesu – od produkcji, przez logistykę, po księgowość i finanse.

Produkty firmy SAP, często nazywane w sposób enigmatyczny dla osoby postronnej (np. S4/HANA), wykorzystywane są przez duże i średnie przedsiębiorstwa na całym świecie, a w związku z ich powszechnością powstał duży rynek pracy dla specjalistów IT rozumiejących te technologie.

Konsultant SAP – co robi i jak nim zostać?

Systemy SAP są bardzo rozbudowane i wymagają dostosowania do potrzeb firmy – zarówno w kwestii ich konfiguracji jak i ew. stworzenia dodatkowych funkcjonalności wymaganych przez przedsiębiorstwo. Wdrożenia SAP wymagają często specjalistów, którzy znają system i pomogą firmie kupującej dopasować go do jej potrzeb. Ponieważ firma SAP działa na całym świecie, powstały tysiące firm zatrudniających specjalistów zajmujących się tymi systemami – również w Polsce.

Konsultant SAP zajmuje się analizą procesów danego przedsiębiorstwa i pomaga w konfiguracji systemu spełniającego potrzeby firmy. To osoba łącząca cechy specjalisty zajmującego się procesami biznesowymi i analityka znającego dobrze narzędzie.

W tej układance często wymagane jest również stworzenie nowych funkcjonalności, które w systemach SAP tworzone jest za pomocą specjalnego języka programowania nazywanego SAP ABAP.

Praca z systemami SAP

Jeśli interesuje Cię praca z systemami SAP i znasz dobrze język angielski, warto zapoznać się z platformą openSAP. Znajdziesz tam wiele kursów online, które pomogą Ci poznać systemy SAP i zrozumieć ich działanie.

Warto poznać również podstawy programowania SAP ABAP. Aby to zrobić, możesz skorzystać z kursu online dostępnego w języku polskim – pomoże Ci to postawić swoje pierwsze kroki w tym języku programowania.

Praca jako specjalista ds. SAP ABAP to możliwość pracy z dużymi firmami i osiągania wysokich zarobków. Konsultanci często zarabiają powyżej 100-200 zł za godzinę pracy, wielu z nich pracuje również na rynkach zagranicznych np. amerykańskim, co pozwala na uzyskiwanie stawek w dolarach. W tej pracy najważniejsze to otwartość na nowe technologie, umiejętność szybkiego uczenia się i chęć rozwiązywania problemów.

Materiał partnera

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].