Rozwód bez orzekania o winie, a formalności prawne. Dowiedz się podstawowych informacji

W polskim prawie wymienia się dwa rodzaje rozwodów: z orzekanie o winie oraz bez orzekania. Przez sporą część par to właśnie drugi jest najczęściej wybierany. Powód? Pozwala na szybkie uporanie się z postępowaniem sądowym! Aby jednak tak było, konieczne jest prawidłowe spełnienie kilku formalności, o których opowiemy Ci w niniejszym wpisie. Czytaj dalej i dowiedz się więcej!

Rozwód bez orzekania o winie, a formalności prawne. Dowiedz się podstawowych informacji

Pozew o rozwód bez orzekania o winie krok po kroku

O zaletach rozwodu bez orzekania o winie można rozmawiać godzinami. To doskonałe rozwiązanie dla par, które nie chcą borykać się z trwającymi kilka miesięcy lub nawet lat rozprawami sądowymi, na których wyciągane są na wierzch wszelkie nieporozumienia. Możemy śmiało powiedzieć, że rozwód bez orzekania o winie gwarantuje dużą oszczędność czasu, ale także i nerwów. Przejdźmy do omówienia wszystkich formalności. Kluczem jest właściwe przygotowanie pozwu. Musisz mieć świadomość, że jakiekolwiek błędy wzbudzające wątpliwości sądu skutkują odrzuceniem wniosku, a tym samym wydłużeniem całego postępowania. Pojawia się zatem pytanie – jak napisać pozew rozwodowy bez orzekania o winie? Przede wszystkim pamiętaj o podaniu wszystkich wymaganych danych osobowych zarówno swoich, jak i drugiego małżonka. Istotną informacją jest dokładne opisanie związku małżeńskiego m.in. kiedy zostało zawarte, jak wyglądało oraz dlaczego doszło do rozpadu. Oczywiście tutaj sam powód nie wystarczy! Należy potwierdzić go konkretnymi dowodami wskazującymi na rozerwanie więzi emocjonalnej, fizycznej oraz gospodarczej.

Gotowy pozew rozwodowy bez orzekania o winie – szybko, sprawnie, bezbłędnie

Decydując się na rozwód bez orzekania o winie, należy również pamiętać o kwestiach związanych z ustaleniem opieki rodzicielskiej, a także sprawach majątkowych. W przypadku dzieci konieczne jest wskazanie ich wieku, a także zaproponowanie jak powinna wyglądać sprawowana nad nimi opieka. W składanym pozwie małżonkowie mają zawrzeć porozumienie, odnoście sprawiedliwego podziału majątku. Najważniejszym elementem jest potwierdzenie, że małżonkowie wyrażają zgodę na przeprowadzenie rozwodu, a także nie wnoszą sprzeciwu do wspólnych ustaleń. Pamiętaj jednak bardzo ważną kwestię – każda ze stron do momentu wydania ostatecznego wyroku przez sąd ma możliwość zmiany decyzji i wniesienie pozwu rozpoczynającego rozwód z orzekaniem o winie! Wracając do kwestii formalności chcielibyśmy przedstawić Ci pewne wygodne i szybkie rozwiązanie, a mianowicie gotowy pozew rozwodowy bez orzekania o winie! Możesz uzyskać go w komplecie z instrukcją wskazującą jak prawidłowo go wypełnić. Od teraz zapomnisz o błędach! Kancelaria Adwokacka Chojka dba o wszystkich, którzy stoją przed tak trudnym wydarzeniem, jakim jest rozwód. Co więcej, do pakietu dołączają również listę pytań zadawanych w czasie postępowania! Dzięki temu nic Cię nie zaskoczy, kiedy będziesz stał przed sądem! Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź stronę i poznaj dostępną ofertę prawną!

Materiał zewnętrzny