Porcelanowa skóra i minimalizm w najczystszej postaci – fenomen koreańskiego makijażu

Europejczycy po dziś dzień zachwycają się nieskazitelną urodą koreańskich kobiet, które uchodzą za mistrzynie pielęgnacji. Od kilku lat obserwujemy trend dbania o cerę w iście koreańskim stylu, który zrównał się nawet z uwielbianym przez kobiety francuskim szykiem. Świetlista cera, duże oczy o błyszczącym spojrzeniu, a także usta w słodkim kolorze, przywodzącym na myśl kwiaty wiśni czy lekko zróżowiałe skórki koreańskich brzoskwini zwracają na siebie uwagę przez harmonię i ład kolejnych elementów delikatnego makijażu. Nieznośne zmiany temperatur? Koreanki są na nie przygotowane, zwłaszcza przez swój niecodzienny styl pielęgnacji, który może wdrożyć u siebie każda kobieta. Jak podążać za stylem pokochanym przez miliony? Pierwszym krokiem udanego makijażu jest...cera.

Porcelanowa skóra i minimalizm w najczystszej postaci – fenomen koreańskiego makijażu

Zadbana skóra twarzy jako podstawa do wykonania koreańskiego makijażu

Kluczem sukcesu Koreanek nie jest sam makijaż, a odpowiednia pielęgnacja skóry. Warto poświęcić choć kilka minut dziennie na sumienne wykonanie demakijażu czy oczyszczanie twarzy. Na rynku dostępnych jest sporo koreańskich maseczek – można je znaleźć między innymi w drogerii internetowej Wispol. Większość z nich oparta jest na naturalnych owocach takich jak jagoda, filipińska limonka czy...pomidor! Każda z nich posiada swoje specyficzne właściwości, mające na celu odżywić skórę twarzy, a także oczyścić ją z drobnoustrojów. Makijaż koreański można wykonać w zaledwie kilku prostych krokach:

  1. Dokładnie oczyść twarz, następnie zaś nałóż na nią krem z filtrem przeciwsłonecznym.
  2. Zastąp tradycyjny podkład czy fluid lekkim kremem koloryzującym BB.
  3. Użyj pudru by zmatowić twarz, następnie zaś nanieś odrobinę różu na kości policzkowe.
  4. Wyszczotkuj brwi i delikatnie podkreśl je za pomocą kredki w naturalnym kolorze włosia.
  5. Nałóż na powieki cień w neutralnym odcieniu (beżu bądź jasnego brązu).
  6. Delikatnie wytuszuj rzęsy.

Na usta nałóż pomadkę w swoim ulubionym kolorze jedynie na środek ust; rozetrzyj ją palcami, uzyskując efekt ombre. Świetnie sprawdzą się tu Golden Rose pomadki o jasnych odcieniach, przywodzących na myśl wspominane wcześniej odcienie kwiatów wiśni czy skórki brzoskwini.

Koreańskie podejście do naturalnego piękna a motyw self-care

Popularnym trendem krążącym po sieci jest uwiecznianie momentów self-care na krótkich nagraniach, potocznie nazywanych rolkami. Zapożyczone z języka angielskiego pojęcie oznacza szereg działań, jakie wykonujemy po to, by poprawić sobie nastrój i poczuć się dobrze. Dla wielu osób to właśnie proces dbania o własną cerę rano i wieczorem jest momentem troski o siebie, a także celebracji kilku chwil spędzonych sam na sam. W drogeriach online znaleźć można wiele kosmetyków na bazie naturalnych produktów odżywczych, których używanie nie naraża na powstanie na skórze wyprysków czy skaz alergicznych. Ekologiczne myślenie oraz powrót do naturalnych dóbr jest dowodem na to, że kosmetyki na bazie darów przyrody zawsze będą pełniły ważną rolę w historii makijażu – zwłaszcza tego, który pochodzi z malowniczych krain gór i rzek wyszytych na delikatnym w dotyku jedwabiu.

Materiał zewnętrzny