Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Z czym łączyć płytki drewnopodobne w aranżacji wnętrz? Kompletny poradnik

Nasze domy to miejsca, w których chcemy czuć się sobotnie i komofrtowo. Ważne jest więc optymalne zaaranżowanie tej przestrzeni pamiętając o funkcjonalności i estetyce. Priorytetem jest podłoga, ponieważ to właśnie ona stanowi podstawę całego designu. Nie należy więc pomniejszać roli płytek podłogowych.

Z czym łączyć płytki drewnopodobne w aranżacji wnętrz? Kompletny poradnik

Praktyczne i piękne - z czym łączyć płytki drewnopodobne?

Płytki drewnopodobne stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych podłóg i ścian wykończonych prawdziwym drewnem. Są trwałe, łatwe w utrzymaniu i dostępne w różnorodnych wzorach, kształtach oraz odcieniach. Jednak, aby osiągnąć najlepszy efekt w aranżacji wnętrz, warto wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników. Podpowiemy, jak łączyć płytki drewnopodobne w aranżacji wnętrz. Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego wzoru i koloru. Na rynku dostępne są płytki o różnych odcieniach drewna, strukturach i rozmiarach. Będą pasowały one zarówno to wnętrz minimalistycznych, klasycznych, jak również industrialnych. Pamiętaj, że wybór koloru może wpłynąć na ostateczny charakter pomieszczenia. Jasne odcienie optycznie powiększą przestrzeń, podczas gdy ciemniejsze nadadzą jej bardziej eleganckiego wyglądu.

Planowanie designu - rola dobrze dopranych płytek 

Płytki drewnopodobne mogą być stosowane zarówno na podłogach, jak i ścianach. Wybór zależy od tego, gdzie chcesz je zainstalować. Płytki na podłogę powinny być wytrzymałe i odporne na ścieranie, natomiast te na ściany mogą być cieńsze. Rozważ także, czy chcesz je zastosować w całym pomieszczeniu czy tylko w określonej strefie, np. w łazience czy kuchni. Kolejnym krokiem jest planowanie układu płytek. Możesz zdecydować się na tradycyjny układ równoległy lub stworzenie bardziej nowoczesnych wzorów. To moment, w którym możesz eksperymentować z kształtem i układem płytek, aby osiągnąć pożądany efekt wizualny. Po zainstalowaniu płytek drewnopodobnych warto zadbać o ich wykończenie. Do tego celu możesz wykorzystać listwy przypodłogowe, które będą chroniły krawędzie i nadadzą estetyczny wygląd całej aranżacji.

Alternatywa dla klasycznych jednolitych kafli 

Kafle są łatwe w utrzymaniu, ale wymagają regularnej pielęgnacji. Systematyczne odkurzanie oraz czyszczenie na mokro pomogą utrzymać je w doskonałej kondycji przez wiele lat. Wiele osób przekonało się, że płytki drewnopodobne są uniwersalnym materiałem wykończeniowym, który może dodać charakteru i elegancji wnętrzom. Drewno nadaje ciepła i spersonalizowanego wyrazu, a jego naturalne piękno nigdy się nie starzeje. Nie zawsze jednak użycie drewna jest zasadne, dlatego kafle z zachowaną strukturą słoi czy sęków wnoszą do wnętrza nieco przytulności. Jeśli więc nie chcesz wybierać jednolitych kafli o gładkiej powierzchni, na pewno znajdziesz odpowiedź na swoje oczekiwania. 

Wybór na wyciągnięcie ręki 

Pamiętaj, że szeroki wybór płytek drewnopodobnych znajdziesz na stronie płytka drewnopodobna ze sklepu Klink.pl. Tam znajdziesz różnorodne wzory i kolory, które pozwolą Ci zrealizować swoje wnętrzarskie marzenia. Zastosowanie płytek drewnopodobnych w aranżacji wnętrz to doskonały sposób na uzyskanie efektu namiastki drewnianej podłogi lub ściany bez konieczności pielęgnowania prawdziwego drewna. Biorąc pod uwagę powyższe wskazówki, możesz stworzyć piękne i ponadczasowe wnętrza, które będą cieszyć oko przez wiele lat.

Materiał zewnętrzny