Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Czy mieszkańcy korzystają z pojemnika na elektrośmieci?

Dużą wagę przywiązuje się w ostatnich latach do segregowania odpadów. Niedawno na ulicach Jastrzębia-Zdroju pojawił się specjalny pojemnik na elektrośmieci. Jednak czy mieszkańcy z niego korzystają.

Czy mieszkańcy korzystają z pojemnika na elektrośmieci?
Do pojemnika można wrzucać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Fot. nph

Czy mieszkańcy korzystają z pojemnika na elektrośmieci?

Dużego czerwonego pojemnika na elektrośmieci nie sposób nie zauważyć. Na osiedlu Staszica (ulice: Opolska, Poznańska, Wrocławska) zlokalizowane są 2 takie kontenery. Można wrzucać do nich zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, który nie przekracza wymiaru 50 cm, a więc: aparaty fotograficzne, suszarki, tostery, telefony, laptopy oraz baterie.

- Na naszym osiedlu znajdują się dwa takie kontenery, co mieszkańcy przyjęli z dużym zadowoleniem. Sama również zachęcam wszystkich do tego, aby właśnie do tych pojemników wyrzucać niepotrzebny, zużyty sprzęt elektroniczny. W ten sposób uświadamiamy lokatorom, jak ważna jest ochrona środowiska i jaki wpływ na to ma każdy z nas – podkreśla Monika Brachaczek, przewodnicząca Zarządu Osiedla Staszica.

Jeden z takich pojemników zlokalizowany jest przy ulicy Poznańskiej, tuż obok Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego. Ma to walor edukacyjny, gdyż młodzi ludzie uczęszczający na lekcję zauważają kontener i również mogą z niego skorzystać. W ten sposób także i oni przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego.

Warto dodać, że jeśli posiadamy nieco większy sprzęt, typu telewizor czy lodówka, to możemy zgłosić chęć oddania go pod specjalny numer telefonu: 572 102 102, wówczas zostanie on odebrany z miejsca zamieszkania lub działalności firmy.

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~To_sem_ja (37.248. * .5) 31.10.2023 06:39

"jak ważna jest ochrona środowiska i jaki wpływ na to ma każdy z nas" - wszystkich, płynących z prądem i faszyzujących, "ekologów" proszę deportować do Chin i satanów zjednoczonych. Niech się tam wykazują i "ratują planetę". Zwłaszcza przed nimi samymi...

rylzmoszcznicy99 31.10.2023 01:17

Adres: Częstochowska 4, 26-065 Micigózd
Godziny:
Zamknięte ⋅ Otwarcie: 08:00
Telefon: 572 102 102

~starszyemeryt (89.70. * .68) 30.10.2023 11:52

Nie pełne informacje bo dzwoniłem do UM i tych pojemników jest ponoć 17 tylko nikt o tym nie wie gdzie a powinno być rozplakatowane przez spółdzielnie mieszkaniowe. Ponadto jeżeli mają odebrać z domu stary sprzęt musi ważyć minimum 25 Kg ! Umieszczony nr. telefonu jest do KIELC !!

~Syperrr (46.204. * .38) 25.10.2023 07:32

Rozbierają na części pierwsze i jeszcze zarobią.