Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wkrótce zmiana czasu. Będziemy spać o godzinę dłużej

W najbliższy weekend, w nocy z 28 na 29 października przestawiamy zegarki. Zmiana czasu z letniego na zimowy skutkuje tym, że będziemy spać o godzinę dłużej.

Wkrótce zmiana czasu. Będziemy spać o godzinę dłużejarch. Nowiny.pl
Pamiętajmy o zmianie czasu z letniego na zimowy

Każdego roku w ostatnią niedzielę października przechodzimy z czasu letniego na zimowy, a wskazówki zegarków przestawiamy z 3.00 na 2.00. Technologia częściowo wyręczy nas z ręcznego cofania zegarków, ponieważ laptopy i smartfony z reguły dokonują takich zmian automatycznie, trzeba jednak pamiętać o przestawieniu zegarków analogowych oraz w sprzętach AGD.

Jak zmiana czasu wpłynie na podróżujących Kolejami Śląskimi?

- W nocy z 28 na 29 X 2023 r. nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Oznacza to, że musimy przestawić zegarki z godziny 3:00 na 2:00. W związku z tą zmianą zarządzony został zastępczy rozkład jazdy dla pociągów kursujących w noc zmiany czasu (28/29 października 2023 r.), który ograniczy wydłużenia czasu przejazdu. Połączenia, które rozpoczynają kursowanie przed godziną 2:00, mają zaplanowany godzinny postój, za to pociągi zaplanowane po godzinie 2:00 odjadą już w czasie zimowym. W przypadku Kolei Śląskich przewidziano zmianę jednego pociągu 40901 relacji Katowice – Gliwice, który 29 października 2023 r. wyruszy z Katowic o 2:57 czasu zimowego. Prosimy o uwzględnienie zmiany czasu w swoim planie podróży - czytamy na stronie Kolei Śląskich

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~bikaver (43.231. * .84) 27.10.2023 22:26
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~fanklubprezesa (46.223. * .80) 27.10.2023 18:44
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

O godzinę dłuższe będą niekróre podróże. W niedziele spać można ile komu się podoba, co nie?

~Mamydosc (195.154. * .32) 27.10.2023 18:13
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

pis wszystko zniszczył w tym biednym kraju

~op (91.192. * .86) 27.10.2023 16:40
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Bo Bruksela juz i czas nam ustala My polacy to jednak jestesmy barany

~Emeryt78 (89.70. * .68) 27.10.2023 16:17
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Bardzo źle nie cierpię czasu zimowego jak i jesieni!