Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zgłoś komentarz do moderacji

Następujący komentarz zostanie przekazany do moderacji:

Zdarza się, że przychodzi niespodziewany gość na obiad. Trzeba rozmnożyć zupę. Sposób na rozmnożenie zupy dla jeszcze jednej osoby jest prosty. Dolewamy pół litra wody, ciut soli, szczypta pieprzu i starczy dla wszystkich. Czy z pieniędzmi także można dokonać takiego zabiegu? Oczywiście. Wystarczy podnosić płace minimalne. Efektem podnoszenia płacy minimalnej są wyższe ceny wszystkiego. Na świecie mówią o tym zjawisku inflacja. Waloryzacja emerytur z rocznym opóźnieniem Waloryzacja emerytur jest oczywiści niższa niż wzrost płacy minimalnej. Mało tego, emeryci są rok do tyłu. Emerytury są zwiększane o inflację z ubiegłego roku. Ceny rosną teraz, ale waloryzacja dopiero w marcu przyszłego roku. Dodatek pielęgnacyjny dla osób 75+ wynosi 294,39 złotych i od 2014 r. wzrósł o 87,63 złote. To 42,38%. W tym czasie pampersy dla dorosłych zdrożały o 100%. Na tym to polega. Podobnie ma się sprawa z emeryturami. Niskie emerytury, te poniżej przeciętnej, wzrosły w czasie rządów PiS może nawet i 60%, ale kwotowo to zaledwie 700 złotych dla wielu. Tyle wzrosły płace minimalne w ciągu jednego roku. To dlatego emerytom jest coraz trudniej i wykupują zdrowsze czerstwe pieczywo po obniżonych cenach. To dlatego emeryci zaglądają do koszy z darmową żywnością w marketach..tak wiec Mówią, że dają, a tak naprawdę zabierają.Rozcieńczona zupa
Napisany przez ~PrzedrukSeniora, 14.08.2023 22:50
W powodzie zgłoszenia wpisz jak najwięcej informacji. Możesz pozostawić do siebie numer kontaktowy.

Wysyłając zgłoszenie, zgadzasz się z postanowieniam regulaminu dotyczącymi zbierania, przechowywania oraz przetwarzania danych.
Twoje zgłoszenie zostaje wysłane z adresu IP: 44.222.64.76 / ec2-44-222-64-76.compute-1.amazonaws.com
CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)