Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Pogrzeb kpr. Marcina Mizi odbędzie się w czwartek (20.06.) 

Zakład Karny w Jastrzębiu-Zdroju przekazał informację o terminie pogrzebu funkcjonariusza, 28-letniego kpr. Marcina Mizi.

Kontrowersje wokół lekcji religii. Co zmieni się w polskich szkołach? 

Barbara Nowacka, minister edukacji, ogłosiła, że od 1 września 2025 roku w szkołach będzie wprowadzona jedna godzina lekcji religii. Zajęcia będą mogły odbywać się w grupach międzyklasowych. Biskup Wojciech Osial wyraził opinię, że...

Miała być szybka inwestycja, jest duża strata. Jastrzębianka oszukana na 83 tysiące złotych 

Nie wierz w szybkie zyski, zwłaszcza nieznajomym z internetu. Zanim powierzysz komukolwiek swoje pieniądze, dokładnie i szczegółówo sprawdź wszystkie informacje w niezależnym źródle. Pamiętaj, że oszuści nie mają skrupułów.

Agresywni pasażerowie zaatakowali w autobusie mężczyznę. I to nie jest odosobniony przypadek 

Mężczyzna został poturbowany w autobusie po tym, jak zwrócił młodym chłopakom uwagę na ich głośne zachowanie. To nie jest pojedyncza sprawa. Jak postępuje się w takich sytuacjach? I czy w autobusach można czuć się bezpiecznie?

Wybrano nową Prezes Sądu Okręgowego w Rybniku 

Ministerstwo Sprawiedliwości pod koniec minionego tygodnia opublikowało komunikat dotyczący powołań nowych prezesów sądów powszechnych, jakie przeprowadzono w całym kraju od czasu objęcia stanowiska przez Adama Bodnara. Wśród nich jest...

W Wodzisławiu rozegrali Turniej Szachowy "Pociąg do szachów" [ZDJĘCIA] 

W budynku wodzisławskiego dworca kolejowego odbyła się w sobotę 15 czerwca wyjątkowa impreza sportowa dla najmłodszych. Był to turniej "Pociąg do szachów", zorganizowany przez UKS Baszta. 

Maskotka minionka rozchwytywana podczas otwarcia Parku Handlowego Karuzela [ZDJĘCIA] 

Jedną z atrakcji dla gości Parku Handlowego Karuzela, przygotowanych z okazji otwarcia obiektu, była wielka maskotka minionka. Każdy mógł zrobić sobie z nią zdjęcia w specjalnej fotobudce.

Drugi dzień otwarcia Parku Handlowego Karuzela w Jastrzębiu-Zdroju z atrakcjami [ZDJĘCIA] 

Mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju chętnie odwiedzali Park Handlowy Karuzela, który został otwarty 12 czerwca przy ul. Armii Krajowej. Także w drugi dzień otwarcia nowego obiektu na gości czekały liczne atrakcje. 

Już jest! Piosenka i teledysk na Euro 2024 stworzona w Pszowie [WIDEO] 

Niedawno pisaliśmy o produkcji klipu do piosenki "Chemy gola", stworzonej przez projekt Wąsate Flow, czyli Marka Fibica (autora tekstu), wokalistów Dawida Klimanka i Pawła Papaja oraz producenta i autora muzyki Damiana "Damo" Płaczka. 13 czerwca...

Zbadaj swoje kości - badanie osteoporozy w Twoim regionie  

Mobilna pracownia densytometryczna – OSTEOBUS. Diagnostykę przeprowadzi personel MD Multi Diagnostica z Krakowa. Nie jest wymagane skierowanie od lekarza!

Tekst sponsorowany

Pogrzeb kpr. Marcina Mizi odbędzie się w czwartek (20.06.) 

Zakład Karny w Jastrzębiu-Zdroju przekazał informację o terminie pogrzebu funkcjonariusza, 28-letniego kpr. Marcina Mizi.

Kontrowersje wokół lekcji religii. Co zmieni się w polskich szkołach? 

Barbara Nowacka, minister edukacji, ogłosiła, że od 1 września 2025 roku w szkołach będzie wprowadzona jedna godzina lekcji religii. Zajęcia będą mogły odbywać się w grupach międzyklasowych. Biskup Wojciech Osial wyraził opinię, że te zmiany są dyskryminujące.

GKS Jastrzębie wraca do treningów 

W środę, 19 czerwca, GKS Jastrzębie rozpocznie przygotowania do rundy jesiennej sezonu 2024/25 II ligi.

Kończy się czas przyjmowania zgłoszeń do pierwszej edycji "Międzypowiatowej Olimpiady Bezpieczeństwa" 

Miasto Żory wraz z Policją organizują konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych, uczęszczających do klas o profilach ratowniczych i mundurowych. W rywalizacji wezmą udział uczniowie z pięciu śląskich powiatów: cieszyńskiego, jastrzębskiego, rybnickiego, wodzisławskiego i żorskiego.

Miała być szybka inwestycja, jest duża strata. Jastrzębianka oszukana na 83 tysiące złotych 

Nie wierz w szybkie zyski, zwłaszcza nieznajomym z internetu. Zanim powierzysz komukolwiek swoje pieniądze, dokładnie i szczegółówo sprawdź wszystkie informacje w niezależnym źródle. Pamiętaj, że oszuści nie mają skrupułów.

Skradziony we Włoszech samochód, odnaleziony w Pszczynie 

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież samochodu z terenu Unii Europejskiej. Doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Pszczynie usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem.

JKH GKS Jastrzębie z licencją na występy w Tauron Hokej Lidze 

JKH GKS Jastrzębie otrzymał licencję na występy w Tauron Hokej Lidze w sezonie 2024/25.

Agresywni pasażerowie zaatakowali w autobusie mężczyznę. I to nie jest odosobniony przypadek 

Mężczyzna został poturbowany w autobusie po tym, jak zwrócił młodym chłopakom uwagę na ich głośne zachowanie. To nie jest pojedyncza sprawa. Jak postępuje się w takich sytuacjach? I czy w autobusach można czuć się bezpiecznie?

Timothée Carle nowym przyjmującym Jastrzębskiego Węgla 

Nowym zawodnikiem JW został 29-letni przyjmujący reprezentacji Francji Timothée Carle.

Kolej na Beskidy, czyli kup bilet na pociąg Kolei Śląskich i ruszaj w góry z przewodnikiem 

Ruszyła “Kolej na Beskidy”, czyli doroczna akcja Kolei Śląskich umożliwiająca pasażerom poznawanie atrakcji Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego w towarzystwie licencjonowanego przewodnika PTTK w cenie biletu na przejazd. Raz w miesiącu, w sobotę, od maja do października regionalny przewoźnik proponuje inną wycieczkę.

Materiał partnera

Kolejny sukces kampanii "Nie reagujesz - akceptujesz" odnotowany przez jastrzębską policję 

Dzięki reakcji świadka jastrzębscy policjanci zatrzymali 46-letniego kierującego, który zdecydował się na jazdę samochodem po alkoholu. Świadek, widząc, jak kierowca wypił alkohol i wsiadł do pojazdu, natychmiast o tym fakcie poinformowano mundurowych.

Brak uprawnień i 3 zakazy prowadzenia pojazdów. 29-latek z pow. wodzisławskiego stanie przed sądem 

29-letni został zatrzymany do kontroli drogowej przez jastrzębskich policjantów. Nie dość, że stan techniczny pojazdu pozostawiał wiele do życzenia to sam kierujący w ogóle nie powinien wsiąść za kierownicę.

Motorowerzysta trafił do szpitala po zderzeniu z samochodem 

Policjanci z jastrzębskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku z udziałem motorowerzysty, do którego doszło na ulicy Cieszyńskiej w Jastrzębiu-Zdroju. Kierujący jednośladem 63-latek z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala.

Wybrano nową Prezes Sądu Okręgowego w Rybniku 

Ministerstwo Sprawiedliwości pod koniec minionego tygodnia opublikowało komunikat dotyczący powołań nowych prezesów sądów powszechnych, jakie przeprowadzono w całym kraju od czasu objęcia stanowiska przez Adama Bodnara. Wśród nich jest również nazwisko nowej prezes Sądu Okręgowego w Rybniku.

Słowacki napastnik dołączył do JKH GKS Jastrzębie 

Kolejnym zawodnikiem, który w sezonie 2024/25 będzie reprezentował barwy JKH GKS Jastrzębie jest słowacki napastnik Samuel Petráš.

Zobacz więcej