Start RowerON 2023 - miasteczko Panawit i kultowe FERRARI F8. To wszystko 3 czerwca w Parku Roth w Raciborzu! 

Zapraszamy wszystkich uczestników tegorocznego RowerON-u, ale również innych rowerzystów na oficjalny start tegorocznego RowerON 2023, który odbędzie się przy muszli koncertowej w Parku Roth w Raciborzu, 3 czerwca w godz. 11.00-13.30. Przyjedźcie...

Marszałek Chełstowski nie chce już współpracować z prezydentem Dudą. Poszło o "lex Tusk" 

- Jako wyraz protestu w związku z podpisaniem przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę ustawy o Państwowej Komisji do spraw badania wpływów rosyjskich (nazwaną w mediach "lex Tusk"), rezygnuję z członkostwa w prezydenckiej Radzie do spraw Samorządu...

Europejska Stolica Kultury kością niezgody na Śląsku? Prezydent Jastrzębia-Zdroju reaguje na słowa europosła Kohuta. "Nie zrezygnujemy" - zapowiada 

- Z ogromnym zdziwieniem przyjęłam słowa Pana Posła - pisze w liście otwartym do Łukasza Kohuta prezydent Jastrzębia-Zdroju. W ten sposób Anna Hetman reaguje na medialne wypowiedzi europosła. Poszło o Europejską Stolicę Kultury, którą...

Karawanem z promilami. Pracownicy firmy pogrzebowej pijani przyjechali po ciało kobiety 

Rodzina zmarłej była w szoku, kiedy pracownicy firmy pogrzebowej przyjechali kompletnie pijani. Policjanci, którzy byli na miejscu od razu zbadali mężczyzn alkomatem i ustalili, który z nich prowadził karawan będąc pod wpływem alkoholu.

Proboszczowie z naszego regionu odchodzący na emeryturę 

15 proboszczów archidiecezji katowickiej otrzymało dekrety zwalniających ich z pełnionej funkcji. Wśród nich jest aż 6, którzy kierowali parafiami w naszym regionie.

"Uratowali mojemu tacie życie". Mężczyzna podziękował policjantom z Jastrzębia 

Kiedy policjanci z jastrzębskiej komendy zauważyli zadymienie na ulicy oraz ogień na terenie ogródków działkowych natychmiast podążyli na miejsce. Wyprowadzili próbującego ugasić płonącą altanę mężczyznę, wystraszonego pieska oraz...

Prace społecznie użyteczne na rzecz szkoły dla nieletnich za złamanie prawa. Czy społeczeństwo powie „tak”? 

Uzależnienia to nie tylko problem osób dorosłych. W poważne tarapaty wpadają coraz młodsi obywatele naszego kraju, przez co konieczne było wprowadzenie zmian w prawie.

Wielki piknik naukowo-sportowy Kopalni Wiedzy JSW w Jastrzębiu-Zdroju [ZDJĘCIA] 

Nauka przez zabawę – to główne hasło przyświecające inicjatorom tej imprezy. W ostatnią niedzielę maja (28.05.) na polanie przed halą MOSiR w Jastrzębiu-Zdroju odbył się piknik naukowo-sportowy dla pracowników JSW i mieszkańców miasta oraz regionu.

Przyszedłem do Instytutu, aby zrobić coś dobrego - wywiad z Rafałem Jabłońskim 

Z nowym dyrektorem Instytutu Dziedzictwa i Dialogu – Łaźnia Moszczenica – Rafałem Jabłońskim rozmawiamy o tym, czego jeszcze brakuje, na jakim etapie jest obiekt, czy będzie reorganizacja zatrudnienia oraz jak zakończyła się sprawa feralnych...

Łaźnia Moszczenica w Industriadzie 2023: warsztaty, wystawy i koncerty 

Wystawy, warsztaty fotograficzne i drukarskie, wyjątkowy tor wyścigowy oraz koncerty gwiazd. To wszystko czeka na uczestników Industriady 2023, którzy 17 czerwca od godz. 12:00 wybiorą się pod  budynek Instytutu Dziedzictwa i Dialogu – Łaźnia...

92-latka z Jastrzębia straciła wszystkie oszczędności po tym, jak usłyszała dramatyczną opowieść 

Oszuści stosują liczne sposoby, by dopiąć celu. W ostatnim czasie, sprawnie manipulując emocjami seniorki, sprawili, iż kobieta oddała im wszystkie pieniądze. Przestępcy wzbogacili się o ponad 30 tysięcy złotych.

Ruszyły zapisy dzieci na szczepienia przeciw HPV 

Od 1 czerwca będzie można bezpłatnie zaszczepić przeciw HPV dzieci w wieku 12 i 13 lat. Zapisy ruszyły 27 maja.

Ekspert w dziedzinie ziół i roślin leczniczych przyjedzie do Jastrzębia-Zdroju [ZAPOWIEDŹ] 

Interesujesz się ziołolecznictwem? Zastanawiasz się, czy w XXI w. jest sens stosowania ziół? Jak je zażywać, aby były bezpieczne i skuteczne? Na te i wiele innych pytań odpowie gość - Zbigniew T. Nowak podczas "FLOWER SHOW - Jastrzębie-Zdrój miasto kwiatów i ziół".

Start RowerON 2023 - miasteczko Panawit i kultowe FERRARI F8. To wszystko 3 czerwca w Parku Roth w Raciborzu! 

Zapraszamy wszystkich uczestników tegorocznego RowerON-u, ale również innych rowerzystów na oficjalny start tegorocznego RowerON 2023, który odbędzie się przy muszli koncertowej w Parku Roth w Raciborzu, 3 czerwca w godz. 11.00-13.30. Przyjedźcie koniecznie na rowerach!

Pierwsze ruchy kadrowe w Jastrzębskim Węglu 

Po zakończeniu sezonu 2022/2023, najlepszego w historii Jastrzębskiego Węgla, zwieńczonego mistrzostwem Polski, Superpucharem Polski i Klubowym Wicemistrzostwem Europy, przyszedł czas na pierwsze ruchy kadrowe. 

Ira, LemON i Mrozu. Znani artyści wystąpią w Jastrzębiu-Zdroju [ZAPOWIEDŹ] 

- Już w najbliższą sobotę, 3 czerwca czeka nas największe wydarzenie muzyczne w historii Jastrzębia-Zdroju - anonsuje Jastrzębska Spółka Węglowa, zapowiadając, że z okazji 30-lecia JSW na Stadionie Miejskim zagrają między innymi Mrozu, Ira, Ania Dąbrowska i wielu innych artystów.

Trwa ofensywa transferowa drużyny JKH GKS Jastrzębie 

Do ekipy JKH GKS Jastrzębie dołączy Jakub Martiska, który wzmocni linię obrony. 23-letni Słowak mierzy 187 cm wzrostu i ma za sobą grę w juniorskich reprezentacjach kraju oraz prawie sześćdziesiąt spotkań w słowackiej ekstraklasie.

Marszałek Chełstowski nie chce już współpracować z prezydentem Dudą. Poszło o "lex Tusk" 

- Jako wyraz protestu w związku z podpisaniem przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę ustawy o Państwowej Komisji do spraw badania wpływów rosyjskich (nazwaną w mediach "lex Tusk"), rezygnuję z członkostwa w prezydenckiej Radzie do spraw Samorządu Terytorialnego - czytamy w piśmie marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego.

Europejska Stolica Kultury kością niezgody na Śląsku? Prezydent Jastrzębia-Zdroju reaguje na słowa europosła Kohuta. "Nie zrezygnujemy" - zapowiada 

- Z ogromnym zdziwieniem przyjęłam słowa Pana Posła - pisze w liście otwartym do Łukasza Kohuta prezydent Jastrzębia-Zdroju. W ten sposób Anna Hetman reaguje na medialne wypowiedzi europosła. Poszło o Europejską Stolicę Kultury, którą zostać chce Jastrzębie-Zdrój.

Do 1 czerwca można składać wnioski o zwrot nadpłaty składki zdrowotnej 

Przedsiębiorcy, którym po rozliczeniu rocznej składki zdrowotnej wyszła nadpłata, na ich profilu PUE został utworzony wniosek o zwrot tych pieniędzy. Do 1 czerwca płatnicy mają czas na złożenie takiego dokumentu. Do tej pory przekazano 659 tys. wniosków o zwrot nadpłaconej składki na łączną kwotę ponad 1,2 mld zł.

Hajer Indoor Triathlon w Jastrzębiu-Zdroju. 75 zawodników sprawdziło się w trzech dyscyplinach sportowych 

Wśród zawodników, którzy stanęli na podium, pierwsze miejsce zdobył Artur Ozimek, drugie miejsce przypadło Krystianowi Albrechtowi, a trzecie miejsce zajął Przemysław Skrzyszowski. To właśnie oni wykazali się nie tylko determinacją, ale także imponującą kondycją, zdolnościami technicznymi i wolą walki.

Nowi policjanci gotowi do służby na Śląsku. Ukończyli szkolenie podstawowe [ZDJĘCIA]  

W minionym tygodniu na placu apelowym Szkoły Policji w Katowicach odbyło się uroczyste zakończenie szkolenia zawodowego podstawowego, w którym uczestniczyli słuchacze z garnizonów: śląskiego, małopolskiego, opolskiego, wielkopolskiego, podkarpackiego i łódzkiego. 

Są nowe limity dorabiania. Lepiej ich pilnować 

W czerwcu niektórzy pracujący renciści i wcześniejsi emeryci będą mogli więcej dorobić do swojego świadczenia. Od 1 czerwca bezpieczny próg przychodów zwiększy się o 273 zł i wyniesie 4987 zł.

Poszukiwany ENA wpadł podczas kontroli drogowej w Jastrzębiu-Zdroju 

Jastrzębscy mundurowi zatrzymali poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym przez niemiecki wymiar sprawiedliwości. 38-latek ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości wpadł w trakcie kontroli drogowej.

Kolejne zatrzymania członków zorganizowanej grupy przestępczej na Śląsku [ZDJĘCIA]  

W minioną środę (24.05.), policjanci z Krakowa wspomagani przez funkcjonariuszy z Katowic na terenie Krakowa oraz kilku miejscowości województwa małopolskiego i śląskiego zatrzymali ośmiu osób podejrzewanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, trudniącej się przestępstwami narkotykowymi.

Pierwsza komunia. Wiara czy pieniądze? 

Tradycyjnie w maju odbywają się pierwsze komunie święte. Dla osób wierzących to duże przeżycie religijne. Jest celebrowane przez całą rodzinę. Z pewnością powinno to być ważne wydarzenie dla młodego człowieka, który wchodzi do społeczności kościelnej jako jej pełnoprawny uczestnik. Czy jednak jest to wyłącznie uroczystość o charakterze duchowym?

Kuchnia śląska w wersji wege jest możliwa? Sprawdzą to w Jastrzębiu-Zdroju już w ten weekend [ZAPOWIEDŹ] 

Konkursy kulinarne, bicie Rekordu Polski w sałatce jarzynowej, popisy najlepszych kucharzy, a na scenie Zespół „Śląsk”, Bartnikcy oraz Roszak Show. W taki sposób zapowiada się XVII edycja Festiwalu Śląskie Smaki, która odbędzie się już 4 czerwca w Parku Zdrojowym w Jastrzębiu-Zdroju.

Zobacz więcej