Najnowsze komentarze
Dramatyczne wezwanie i walka z czasem. Wyładowania w kardiowerterze mieszkańca Jastrzębia 

Nie potrafił się poruszyć, zdołał jedynie zadzwonić do siostry, by przekazać, że potrzebuje pomocy. Kobieta natychmiast skontaktowała się z policją w Jastrzębiu. Funkcjonariusze otrzymali orientacyjną informację o miejscu, w którym znajduje się mężczyzna, musieli go jak najszybciej odnaleźć.

Jastrzębski Węgiel w turnieju finałowym Pucharu Polski 

Zespół zwyciężył spotkanie z ChKS Arką Chełm 3:0 i jako pierwszy zespół zapewnił sobie tym samym udział w turnieju finałowym Pucharu Polski, który odbędzie się w terminie 25-26 lutego na Tauron Arenie w Krakowie.

Urzędnicy apelują o przekazywanie 1,5% podatku dla organizacji działających w Jastrzębiu-Zdroju 

Przekazując tę część podatku z własnego rozliczenia PIT, nie tracisz ani złotówki, a wspierasz organizacje w mieście - argumentują w jastrzębskim magistracie.

JKH GKS Jastrzębie wygrał z Mistrzem Polski 

Nie po raz pierwszy w tym sezonie okazało się, że JKH GKS Jastrzębie ma nie tylko patent na GKS Katowice, ale również jest "nieproszonym gościem" na obiektach rywali. We wtorkowy wieczór hokeiści po raz trzeci w tym sezonie pokonali urzędującego mistrza Polski, a decydujący cios wyprowadził w dogrywce Dominik Paś tuż po tym, jak Robert...

JAK SIĘ ŻYJE? Osiedle Jastrzębie Górne i Dolne 

Osiedle Jastrzębie Górne i Dolne to specyficzne osiedle. Historycznie ten teren jest starszy niż samo miasto. Korzeniami sięga czasów średniowiecznych, kiedy był wsią. O pozytywnych, ale i negatywnych aspektach życia w tej części Jastrzębia mówi Krystyna Piechoczek, przewodnicząca zarządu osiedla.

Fotowoltaika ma trafić na dachy bloków. Czy lokatorzy z naszych miast skorzystają? 

Panele fotowoltaiczne na dachach bloków mieszkalnych to rzadkość. A w zasadzie trudno takie znaleźć. Być może ulegnie to zmianie. Ministerstwo Rozwoju i Technologii wprowadza bowiem kolejne rozwiązanie zachęcające do stosowania odnawialnych źródeł energii (OZE), w tym fotowoltaiki. To prosument lokatorski dla spółdzielni i wspólnot...

Błąkali się, pomieszkiwali u rodziny, aż trafili do Jastrzębia-Zdroju. Tutaj wreszcie doczekali się dachu nad głową 

Oto historia Natalii i Rafała. Młodych ludzi, którzy swoje nowe, wspólne życie rozpoczynają w Jastrzębiu-Zdroju.

Rodzinny dramat w Pawłowicach. Kobieta raniona nożem kuchennym w plecy zabrana LPR-em do szpitala w Katowicach 

Policjanci zbierają materiał dowodowy, sprawą zajmie się sąd rodzinny. Do dramatycznego zdarzenia doszło w poniedziałek (30.01.) w Pniówku przy ul. Kruczej. 16-letni syn dwukrotnie ugodził matkę nożem kuchennym w plecy. Służby wezwano po reakcji 11-latki, która pobiegła po pomoc do rodziny.

Tej „sztuczki” już wielu próbowało. Kierowca z Jastrzębia nie uniknie kary 

Zatrzymany do kontroli, próbował przechytrzyć policjantów. Zmyślił dane i tylko pogorszył swoją sytuację. Funkcjonariusze szybko ustalili prawdziwą tożsamość i fakt, iż kierowca nie powinien był wsiadać za kierownicę ze względu na obowiązujący go sądowy zakaz.

Traktował partnerkę jak worek treningowy. Jastrzębska policja przypomina o ważnym znaku 

Policyjny dozór, nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się dla sprawcy przemocy domowej. Mężczyzna stanie przed sądem, grozi mu do pięciu lat więzienia.

Dlaczego lampy święcą w dzień? 

Lampy przy ulicy Wielkopolskiej świecą w dzień. Sytuacja ta nieco dziwi mieszkańców i niektórzy mogą nawet uważać to za marnotrawstwo prądu i pieniędzy. Przewodnicząca Zarządu Osiedla Gwarków Ewelina Auguścik podjęła interwencję w tej sprawie.  

Finał siatkarskich Mistrzostw Śląska Juniorów w Jastrzębiu 

W dniach od 1 do 5 lutego w Hali Sportowej przy Reja 10 w Szerokiej zostanie rozegrany turniej finałowy o Mistrzostwo Śląska juniorów.

23-latek stracił prawo jazdy po telefonie młodej mieszkanki Jastrzębia 

Młody pijany kierowca wpadł w ręce policji dzięki reakcji świadka. 23-latek miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Stracił prawo jazdy i stanie przed sądem.

Praca zdalna na stałe w kodeksie pracy. Na czym będzie polegać kontrola trzeźwości pracowników? 

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę wprowadzającą na stałe pracę zdalną do Kodeksu pracy. Uregulowano także kwestie kontroli trzeźwości pracowników.

Można składać wnioski na węgiel. 1750 zł za tonę 

Jastrzębski magistrat ogłosił, że można składać wnioski na zakup węgla. Cena za tonę to 1750 zł. Są jednak pewne wymagania formalne.

Kobieta zareagowała na ciche wołanie. Dzięki niej 86-latek otrzymał pomoc 

Słysząc ciche wołanie o pomoc, natychmiast zareagowała. Policja z Jastrzębia chwali postawę kobiety, która ruszyła na pomoc seniorowi. Mężczyzna trafił do szpitala.

Zderzenie z policyjnym radiowozem. Funkcjonariusz z Jastrzębia trafił do szpitala 

Kierująca toyotą avensis nie zdołała wyhamować, co doprowadziło do zderzenia z radiowozem. Poszkodowany został jeden z policjantów. Wszystko działo się w miniony weekend na ul. Piłsudskiego w Jastrzębiu-Zdroju.

Zobacz więcej