Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Święto plonów. W niedzielę bawiło się Jastrzębie Górne i Dolne [ZDJĘCIA] 

20 sierpnia Jastrzębie Górne i Dolne bawiło się na dożynkach przy OSP Jastrzębie Górne.

Jastrzębskie, dwudniowe święto wina za nami. Co działo się w Parku Zdrojowym? [ZDJĘCIA] 

W dniach 29-30 lipca w Parku Zdrojowym odbywało się święto wina, na którym pojawiło się sporo wystawców z lokalnych winnic, ale nie tylko. 

Święto Piwa w Jastrzębiu-Zdroju. Drugi dzień z zespołem Turnioki [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Festiwalowy namiot przed jastrzębskim kinem znów wypełnił się publicznością za sprawą zespołu Turnioki, który zaserwował utwory góralskiego folku. Uczestnicy imprezy chętnie raczyli się piwem, a co ciekawe, szczególnym zainteresowaniem cieszyło się piwo bezalkoholowe. 

Dożynki Miejskie w Jastrzębiu-Zdroju. Ponad 30 wozów w korowodzie [ZDJĘCIA, WIDEO]  

W ramach obchodów 60-lecia Jastrzębia-Zdroju odbyły się tradycyjne Dożynki Miejskie. W tegorocznej edycji dożynek udział wzięło ponad 30 wozów dożynkowych oraz innych pojazdów, które przejechały ulicami Jastrzębia-Zdroju, od ul. Północnej, przez al. Piłsudskiego do Jaru Południowego. 

Dożynki w Ruptawie i sprawiedliwie dzielony chleb [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Ruptawa to ostatnie sołectwo, które zorganizowało uroczystości dożynkowe. Mieszkańcy dziękowali Bogu za obfite plony i spotkali się na wspólnej zabawie. Prezydent Anna Hetman obiecała sprawiedliwie dzielić chleb i gospodarować w mieście. 

Jubileusz 300-lecia obecności Matki Bożej w Pszowie. Odpust w niedzielę [ZAPOWIEDŹ] 

W piątek rozpoczną się uroczystości kończące jubileusz związany z obecnością cudownego obrazu Matki Bożej Uśmiechniętej w pszowskiej bazylice. W niedzielę parafia będzie przeżywać tzw. "wielki odpust". Specjalny list z zaproszeniem wystosował arcybiskup metropolita katowicki Adrian Galbas. Homilię wygłosi arcybiskup Józef Kupny,...

Martwa świnia pomoże Platformie czy PiS-owi? Czy politycy przekonają rolników do swoich pomysłów [FELIETON] 

Rolnictwo to jeden z ważnych elementów polskiej gospodarki. Zatrudnienie w branży rolno-spożywczej wynosi około 10%. Trudno się zatem dziwić, że partie polityczne mocno zabiegają o głosy rolników i środowisk wiejskich. Czy jednak robią to umiejętnie i co proponują?

Dożynki 2023: W Moszczenicy zabawa i konkurs dojenia krowy [ZDJĘCIA]  

Nie tylko jastrzębskie sołectwo Szeroka, ale także sołectwo Moszczenica w niedzielę 27 sierpnia obchodziło swoje dożynki. Nie zabrakło zabawy i atrakcji dla całej rodziny. 

Mieszkańcy Szerokiej podziękowali za plony [ZDJĘCIA]  

Mszą w kościele parafialnym w Szerokiej rozpoczęło się tegoroczne święto plonów, czyli Dożynki 2023. Mieszkańcy przeszli przez sołectwo w barwnym korowodzie. 

Pomidor gigant wyrósł w Jastrzębiu-Zdroju. Waży równy kilogram! 

W ogrodzie pani Jolanty pomidory są stałym elementem od czterech lat. Jednak w tym roku zbiory przeszły wszelkie oczekiwania. Udało się wyhodować pomidora giganta. 

Wybory parlamentarne 2023. Co musisz wiedzieć o głosowaniu? 

Kto może głosować? Ilu parlamentarzystów wybieramy? Jakie są okręgi wyborczy? Czy można oddać głos na dwie osoby? - na te i inne pytania odpowiadamy w specjalnie przygotowanym materiale dotyczącym wyborów.

XXIII Dożynki Województwa Śląskiego. Zobaczcie, jak było [ZDJĘCIA]  

W Rudniku Wielkim w powiecie częstochowskim odbyły się tegoroczne obchody Wojewódzkiego Święta Plonów.

Święto plonów. W niedzielę bawiło się Jastrzębie Górne i Dolne [ZDJĘCIA]  

20 sierpnia Jastrzębie Górne i Dolne bawiło się na dożynkach przy OSP Jastrzębie Górne.

Pszczoły w obiektywie. Pokaż na fotografii ich wpływ na życie i przetrwanie człowieka 

"To Bee, or not to Bee", nawiązujący do Szekspirowskiego pytania: "To be, or not to be - that is a question" stało się hasłem przewodnim kolejnej edycji Międzynarodowego Festiwalu Fotograficznego - Rydułtowy 2023.

Interwencje pszczelarskie – tylko 14 dni na zaakceptowanie umowy o przyznaniu pomocy z ARiMR 

Jak informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, tylko 14 dni mają organizacje pszczelarskie lub indywidualni pszczelarze na zaakceptowanie umowy o przyznanie im pomocy na zaplanowane inwestycje.

Jastrzębskie, dwudniowe święto wina za nami. Co działo się w Parku Zdrojowym? [ZDJĘCIA]  

W dniach 29-30 lipca w Parku Zdrojowym odbywało się święto wina, na którym pojawiło się sporo wystawców z lokalnych winnic, ale nie tylko. 

„Pełny bonclok”, czyli wszystko, co najsmaczniejsze w kuchni śląskiej. Rozmowa z Anną Lerch-Wójcik 

Książka Anny Lerch-Wójcik pt. „Pełny bonclok. Tradycje kulinarne w podmiejskich dzielnicach Jastrzębia-Zdroju” cieszy się niezmienną popularnością. Niedawno została wznowiona, dzięki czemu może trafić do zainteresowanych. O książce rozmawiamy z jej autorką Anną Lerch-Wójcik, jastrzębianką i absolwentką etnologii na Uniwersytecie Śląskim.

Koło Gospodyń Wiejskich Ruptawa odebrało nowe stroje regionalne 

Nowe komplety letnich strojów regionalnych odebrało 11 członkiń KGW z Ruptawy. A to nie koniec inwestycji w lokalny folklor. Niedługo zestawy uzupełnią jeszcze m.in. nowe jakle.

Zobacz więcej