Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Szkoła to ludzie - SP 12 im. Jerzego Kukuczki w Jastrzębiu-Zdroju świętowała swoje półwiecze 

50 lat w życiu szkoły to kawał czasu. To setki nauczycieli, którzy w niej pracowali i pracują, tysiące uczniów, pobierających naukę w murach Szacownej Jubilatki. To dziesiątki tysięcy lekcji i niezliczona ilość życiowych historii, spraw,...

Nowiny.pl podbijają Krainę Górnej Odry: 4 filmy, 10 niezwykłych przygód 

Portal Nowiny.pl z dumą prezentuje serię czterech filmów, które przybliżają niezwykłe atrakcje Krainy Górnej Odry. Redakcja portalu, z pasją do odkrywania fascynujących miejsc, zaprasza do zapoznania się z unikalnymi propozycjami, które...

Podróż po krainie książek - okładkowy asamblaż w I LO  

Okładka jest tym, z czym czytelnik spotyka się, biorąc do ręki dzieło literackie. Okazuje się, że może być ona potraktowana jako kreacja artystyczna. Dowiedli tego uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Jastrzębiu-Zdroju.

Uczniowie „Korfantego” na stażu w Lizbonie  

Do stolicy Portugalii - Lizbony udała się druga grupa uczniów Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju. Młodzież ucząca się w technikum, bierze udział w stażach zawodowych.

Studenci Architektury PWSZ projektują dla nadmorskiego Ośrodka w Pleśnej 

Dzięki współpracy z Miastem Racibórz oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz przychylności władz Uczelni kolejny rocznik studentów kierunku Architektura PWSZ w Raciborzu miał możliwość realizacji praktyk w formie wyjazdowej w nadmorskiej...

PWSZ pracuje z liderami nowoczesnych technologii 

PWSZ w Raciborzu jako nowoczesna i efektywna uczelnia nastawia się na praktyczne nauczanie swoich studentów. Dobitnym tego przykładem jest bliska współpraca z lokalnymi firmami, które na co dzień zajmują się zaawansowanymi technologiami przemysłowymi.

Kontrowersje wokół lekcji religii. Co zmieni się w polskich szkołach? 

Barbara Nowacka, minister edukacji, ogłosiła, że od 1 września 2025 roku w szkołach będzie wprowadzona jedna godzina lekcji religii. Zajęcia będą mogły odbywać się w grupach międzyklasowych. Biskup Wojciech Osial wyraził opinię, że te zmiany są dyskryminujące.

W "Korfantym" zorganizowano kiermasz charytatywny  

W Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju odbył się kiermasz ciasta, z którego dochód został w całości przeznaczony na pomoc 5-letniemu Antosiowi. Chłopiec walczy z poważną chorobą - nowotworem mózgu.

Szkoła to ludzie - SP 12 im. Jerzego Kukuczki w Jastrzębiu-Zdroju świętowała swoje półwiecze 

50 lat w życiu szkoły to kawał czasu. To setki nauczycieli, którzy w niej pracowali i pracują, tysiące uczniów, pobierających naukę w murach Szacownej Jubilatki. To dziesiątki tysięcy lekcji i niezliczona ilość życiowych historii, spraw, anegdot, wspomnień… I właśnie w przypadku każdego jubileuszu to wspomnienia są najważniejsze...

Nowe zasady ortografii będą obowiązywać od 1 stycznia 2026 roku 

Rada Języka Polskiego zdecydowała wprowadzić zmiany w części dotychczasowych zasad ortografii. Po ich przeanalizowaniu, nietrudno zgodzić się z RJP, iż wprowadzenie tych zmian, to słuszny krok.

Bella Italia, czyli nauka nad Adriatykiem  

Kiedy w „Korfantym” rozeszła się informacja, że można wyjechać do Włoch na zagraniczny staż, a na dodatek dostać kieszonkowe, uczniowie z entuzjazmem podeszli do tej propozycji. Wiadomo, Adriatyk, plaża no i ta niesamowita włoska kuchnia, jednym słowem - Bella Italia. Tak właśnie może wyglądać nauka zawodu i nikt nie myśli o wagarach.

Maturalne zmagania z matematyką. Młodzież z ZS nr 6 mówi o tym, jaki jest sposób na królową nauk [ZDJĘCIA, AUDIO]  

W środę, drugi dzień zmagań maturalnych, młodzież zdaje „królową nauk” – matematykę. Zwykle to ona najbardziej spędza sen z powiek abiturientom. Dla wielu z nich to najtrudniejszy egzamin.  Młodzież z ZS nr 6 mówi, jaki ma sposób na matematykę.

Inżynier to dobra ścieżka kariery 

Rozwój przemysłu 4.0 postawił przed firmami nowe wyzwania, które wymagają wdrożenia nowoczesnych technologii. Przemysł potrzebuje inżynierów, którzy mają wiedzę i praktyczne umiejętności z różnych dziedzin. Tegoroczna edycja Targów Pracy Politechniki Częstochowskiej potwierdziła, że studia techniczne to najlepszy wybór.

Tekst sponsorowany

W Jastrzębiu rozpoczęły się egzaminy maturalne. O obawy i oczekiwania pytaliśmy maturzystów z "Korfantego" [ZDJĘCIA, AUDIO]  

Zaczął się maraton maturalny. Pierwszym przedmiotem egzaminacyjnym jest tradycyjnie język polski. Następnie abiturienci zmierzą się z matematyką, językiem angielskim i wybranym przedmiotem rozszerzonym. O tym, jakie mają obawy, na jakie lektury stawiają, mówi młodzież  z „Korfantego”.

Wiele zawodów - wiele możliwości. Grunt to dobry wybór [ZDJĘCIA]  

O tym, że wybór przyszłego zawodu jest ważny w życiu człowieka, nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. Największa szkoła średnia w mieście, popularny „Korfanty”, gościła w swoich murach wszystkich zainteresowanych dalszą drogą kształcenia. Było w czym wybierać.

Noc Maturzystów, czyli impreza z nauką w tle [ZDJĘCIA]  

Jastrzębska Noc Maturzystów cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów ostatnich klas szkół średnich. Organizatorzy, czyli Młodzieżowa Rada Miasta, zadbali o to, aby było ciekawie, zaskakująco i naukowo.

Zapisane w pamięci. Jubileusz 50-lecia "Korfantego" 

Rok 2024 szczególnie zapisze się w pamięci społeczności szkolnej Zespołu Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju. Placówka obchodzi jubileusz 50-lecia działalności. To okazja do wspomnień, ale tez radosnego świętowania. 

„Każdy ma swój Everest”. Nauczyciele i uczniowie zdobyli 30 szczytów Beskidu Śląskiego 

Zdobycie 30 szczytów Beskidu Śląskiego – to cel, jaki postawiło sobie sześcioro uczniów Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 23 im. ks. prof. J. Tischnera w Jastrzębiu-Zdroju wraz z nauczycielami.

Noc Maturzystów już w czwartek  

Już w czwartek odbędzie się Noc Maturzystów. Zainteresowanie imprezą jest duże, ale można jeszcze zapisać się na tę wyjątkową powtórkę przed maturą. Organizatorzy przewidzieli nie tylko naukę, ale i dobrą zabawę.

Młodzi mistrzowie języka niemieckiego  

Język naszych zachodnich sąsiadów cieszy się popularnością wśród młodzieży. Specjalnie dla niej zorganizowano, już po raz 12., Miejski Konkurs Języka Niemieckiego „Der Verbmeister”. Uczniowie wykazywali się umiejętnością odmiany czasowników.

W „Korfantym” nowoczesność łączy się z tradycją  

Zespół Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju obchodzi 50-lecie działalności. O dniu dzisiejszym szkoły, ale również o wyzwaniach, jakie przed nią stoją, mówi dyrektor Ewa Mentel.  

Kajaki i nurkowanie w szkolnym basenie [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Czy można wyobrazić sobie kajaki albo nurkowanie w akwalungu na basenie i to podczas lekcji wychowania fizycznego? W Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego jest to możliwe i  właśnie tam młodzież może korzystać z nietypowych zajęć, rozwijających wiele nowych pasji.

Jak Unia Europejska ma wpływ na życie ludzi? [ZDJĘCIA]  

Wybory do Parlamentu Europejskiego już w czerwcu. Tymczasem młodzież jastrzębskich szkół średnich, tuż przed Wielkanocą, wzięła udział w warsztatach poświęconych wspólnocie europejskiej, które odbyły się w Warszawie. Było ciekawie, emocjonująco i inspirująco.

Zobacz więcej