Uczniowie tej szkoły czerpią wiedzę z Energii Zielonego Kosmosu  

Szkoła Podstawowa nr 17 w Jastrzębiu-Zdroju wzbogaciła się o nową pracownię. We wtorek (4.10.) odbyło się uroczyste otwarcie. Uczniowie będą korzystać z nowoczesnych narzędzi wspierających edukację.

50-lecie ZS Nr 9 im. dr. Mikołaja Witczaka   

Zespół Szkół Specjalnych Nr 9 im. dr. Mikołaja Witczaka obchodził jubileusz półwiecza działalności. Uroczyste świętowanie odbyło się w Domu Zdrojowym. Był tort, życzenia urodzinowe oraz wielu gości.

„Orlęta. Grodno ‘39”. Jaki jest polski patriotyzm?  

„Orlęta. Grodno ‘39” na ten film udają się ostatnio wycieczki szkolne. Także młodzi jastrzębianie zasiądą w fotelach kinowych, aby obejrzeć realizację na temat napaści sowieckiej na Polskę. Bez wątpienia jest to film o patriotyzmie, ale też o podziałach, czy nawet nienawiści, która nie ustępuje w czasach wojny, a nawet wybucha...

Nawet 5000 złotych stypendium dla uczniów. Można się zgłaszać do projektu 

Zarząd Województwa Śląskiego ogłosił nabór do kolejnej, siódmej już edycji projektu "Śląskie - Inwestujemy w talenty".

Zmiana warty u Sybiraków. "Patrzę na Ukrainę i płaczę" 

Kiedy był małym chłopcem, tatę rozstrzelali mu sowieci. Wraz z mamą został załadowany do bydlęcego wagonu i w samym środku zimy, przy bardzo dużych mrozach, wywieziony na Syberię. Dziś, 90-letni pan, Ryszard Czernecki, przekazuje zadanie stania na straży pamięci, młodszemu pokoleniu. Od niedawna prezesem Związku Sybiraków Oddział...

AWF Katowice będzie współpracować z jastrzębską szkołą  

Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach podjęła współpracę z Zespołem Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju. Obie placówki stawiają na rozwój i wspólne przedsięwzięcia dydaktyczne.

Wyzwolenie Czeladnicze wodzisławskiego cechu. Młodzi rzemieślnicy zakończyli edukację [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Cech Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim po raz pierwszy zorganizował uroczyste Wyzwolenie Czeladnicze dla uczniów - absolwentów szkół ponadpodstawowych. Wzięła w nim udział młodzież z Wodzisławia, Raciborza, Jastrzębia, Rydułtów, Pszowa i okolic. 

Światowy Dzień Turystyki w Jastrzębiu. Zapisy ruszyły  

Światowy Dzień Turystyki przypada na 27 września. Także w Jastrzębiu z tej okazji odbędzie się impreza turystyczna – bezpłatny spływ kajakowy z imprezą towarzyszącą. Będą kajaki, muzyka, kiełbaska z grilla, a wszystko to bezpłatnie.

Czym ogrzewane są jastrzębskie szkoły i czy będzie nauczanie zdalne? 

W związku z trudną dostępnością węgla i peletu w regionie, pytamy o to, czym ogrzewane są placówki oświatowe, a co za tym idzie, czy nie będzie problemów z ciepłem, czego konsekwencją mogłoby być nauczanie zdalne. Żadna jastrzębska szkoła nie jest ogrzewana węglem. 

Beksiński przyniósł zwycięstwo uczniom z „Korfantego”  

Malarstwo Zdzisława Beksińskiego i kulinaria? To zestawienie, choć na pierwszy rzut oka niemożliwe, jest jednak realne. Udowodnili to uczniowie Technikum Gastronomicznego w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju, wygrywając konkurs „Sztuka na Talerzu”.

79 osób weszło w nowy rok szkolny z nowym komputerem 

Z oferty skorzystać mogli uczniowie szkół podstawowych i średnich zamieszkali w Jastrzębiu-Zdroju, którzy potrafili udokumentować (wymaganymi przez program zaświadczeniami) zatrudnienie członka swojej rodziny (rodziców, dziadków, pradziadków) w dowolnym PGR na terenie kraju.

W naszej szkole fajnie jest! Rozpoczęcie roku szkolnego w SP nr 13 w Jastrzębiu [ZDJĘCIA]  

Wakacje dobiegły końca. Uczniowie wrócili dziś do szkolnych ławek. Dla niektórych był to dzień, kiedy zrobili to po raz pierwszy. Nie inaczej było w Szkole Podstawowej nr 13 im. ks. Franciszka Blachnickiego w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie w uroczystym pasowaniu na ucznia udział wzięła prezydent Anna Hetman. 

"Korfanty" rozpoczął rok szkolny 2022/2023. Bez dzwonków 

Największa szkoła w mieście Zespół Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego zainaugurowała rok szkolny. Naukę rozpoczęło ponad tysiąc uczniów. Nowością jest to, że nie zabrzmiał tradycyjny pierwszy dzwonek.

Jastrzębianie na praktykach w Porto, Walencji i Bolonii. Co tam robili nasi uczniowie?  

Uczniowie trzecich klas technikum z Jastrzębia-Zdroju skorzystali z możliwości odbycia praktyk zawodowych w ramach projektu Unii Europejskiej Erasmus+ PO WER „Zadbaj o swoją przyszłość – zagraniczne stażu uczniów CKZ”. Byli na praktykach w Portugalii, Hiszpanii i Włoszech.