„Nauczyciel to zawód z misją” [Dzień Nauczyciela] 

Święto Komisji Edukacji Narodowej uroczyście obchodzono w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju. Uczniowie przygotowali program artystyczny, były kwiaty i życzenia, słowa podziękowania.

O zapomnianej wojnie polsko-czeskiej w bibliotece  

Wojna polsko-czeska ze stycznia 1919 roku była tematem spotkania, jakie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju. Wzbudziło to ogromne zainteresowanie i gorące dyskusje słuchaczy.

WOŚP PARTY w „Korfantym”. Szykuje się dobra zabawa 

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to okazja do dobrej zabawy. Jastrzębski „Korfanty” zaprasza na WOŚP PARTY w niedzielę, godz.15:00 - 16:30. To jeden z ciekawszych punktów niedzielnych imprez. 

Finał WOŚP w Jastrzębiu-Zdroju. Jest program 

Znany jest program 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jastrzębiu-Zdroju. Organizator, którym jest Stowarzyszenie „Z Korfantym w przyszłość…”, działające w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego, zaprasza do udziału w imprezie.

Marsz Pamięci w Jastrzębiu-Zdroju. Szlakiem więźniów Auschwitz [VIDEO] 

W sobotę do Jastrzębia dotarli piechurzy, którzy przeszli Szlakiem Ewakuacji Więźniów KL Auschwitz. Zapalili znicze na grobach ofiar w Bziu oraz Jastrzębiu Górnym. Był czas na chwilę refleksji nad przeszłością, która jest przestrogą dla kolejnych pokoleń.

Bronił bramki z zamkniętymi oczami  

Młodzi mieszkańcy osiedla Gwarków zmierzyli się z zawodnikiem GKS Jastrzębie i strzelali mu bramki. Wszystko to w ramach akcji „Gwarkowe Gole” mającej urozmaicić dzieciom ferie.

Taniec Kamila zachwycił jurorów You Can Dance [VIDEO] 

Podczas piątkowego występu w programie You Can Dance młody jastrzębianin Kamil Dominik zachwycił jurorów i zdobył bilet do szkoły tańca.

Nie żyje ceniony nauczyciel Edward Czapla  

Edward Czapla (1933-2023) był cenionym nauczycielem I Liceum Ogólnokształcącego w Jastrzębiu-Zdroju. Pedagog wychował wielu jastrzębian, a także zaszczepił im zamiłowanie do języka francuskiego.  

Technikum nr 4 z Jastrzębia najlepsze na Śląsku. Sprawdź, jak szkoły z Raciborza, Rybnika, Wodzisławia, Jastrzębia i Żor wypadają na tle województwa i kraju w rankingu Perspektywy 2023  

Na podstawie rankingu Fundacji Edukacyjnej Perspektyw sporządziliśmy zestawienie liceów i techników w naszym regionie (Racibórz, Rybnik, Wodzisław, Jastrzębie-Zdrój oraz Żory).

Ferie zimowe w województwie śląskim już od poniedziałku 

Ferie zimowe w naszym województwie rozpoczną się już w najbliższy poniedziałek 16 stycznia. Przerwa w nauce będzie trwała do 29 stycznia. 

Człowiek dla człowieka. Czy tylko w święta? 

Początek Nowego Roku to jeszcze świąteczny klimat i czas życzeń. Młodzież z Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju wystąpiła w spektaklu teatralnym o ponadczasowym przesłaniu.

GUS: Ponad 180 tys. ukraińskich uczniów w polskich szkołach 

Wskutek wybuchu wojny w Ukrainie naukę w polskich szkołach podjęło 182,5 tys. ukraińskich uczniów, najwięcej w "podstawówkach" - wynika z opracowania Głównego Urzędu Statystycznego, podsumowującego ubiegły rok szkolny w polskiej oświacie. Polskie szkoły zatrudniły też 401 nauczycieli z Ukrainy. Włączenie uchodźców do systemu...

Przedszkole nr 6 z nowym placem zabaw. Pomogła Fundacja JSW 

Publiczne Przedszkole nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju przy ul. Wielkopolskiej 18 dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz Wydziału Edukacji w Jastrzębiu-Zdroju pozyskało nowy plac zabaw. Łączna kwota wsparcia to 31 112 zł z czego Fundacja JSW przekazała 28 000 zł, Wydział Edukacji 3 112 zł.

Uczniowie „Korfantego” pojadą do Lizbony  

Uczniowie „Korfantego” już są myślami w 2023 roku, kiedy wiosną wyjadą na praktyki zawodowe do Portugalii. Młodzież wyruszy do Lizbony, gdzie nie tylko będzie doskonaliła się w swojej przyszłej profesji, ale również poznawała kulturę tego miasta, jak i całego kraju.

Czy uczniów z Jastrzębia-Zdroju czeka nauczanie zdalne między świętami i feriami? 

Wśród uczniów i nauczycieli pojawiają się sugestie, jakoby w mieście w okresie między przerwą świąteczną, a feriami miałoby zostać wprowadzone nauczanie zdalne w szkołach. Okazuje się, że to nie do końca prawda, choć niektórzy uczniowie faktycznie będą przebywać w tym czasie w domach. 

Przepis na drożdżową gwiazdę z makiem  

Uczniowie Zespół Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju, klasy gastronomiczne, zachęcają do wykonania drożdżowej gwiazdy z makiem. Przepis jest sprawdzony. Został wykonany na zajęciach zawodowych w grudniu.

„Święta dla Wszystkich”. 298 paczek trafiło do potrzebujących 

Coroczna akcja „Święta dla Wszystkich” zakończyła się sukcesem. Do rąk potrzebujących trafiło 298 paczek. Jest to o 98 więcej niż w ubiegłym roku. Na tę pomoc złożyło się wielu mieszkańców Jastrzębia, także tych, którzy sami borykają się z problemami finansowymi.

Zbierają bilon i startują w konkursie. Dzieci z PP13 pytają "Ile waży Św. Mikołaj?" 

Publiczne Przedszkole nr 13 w Jastrzębiu-Zdroju zachęciło do wzięcia udziału w akcji "Ile waży Św. Mikołaj?". 

Zobacz więcej