Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Podróż po krainie książek - okładkowy asamblaż w I LO

Okładka jest tym, z czym czytelnik spotyka się, biorąc do ręki dzieło literackie. Okazuje się, że może być ona potraktowana jako kreacja artystyczna. Dowiedli tego uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Jastrzębiu-Zdroju.

Podróż po krainie książek - okładkowy asamblaż w I LO
Młodzież chętnie wzięła udział w warsztatach biblioteczno-czytelniczych. Fot. I LO.

Podróż po krainie książek - okładkowy asamblaż w I LO

Zachęcać do czytelnictwa można na różne sposoby. Książka sama w sobie jest dziełem literackim ze względu na treść i formę przekazu. Jednak coraz częściej dużą rolę przywiązuje się do okładek czy ilustracji,  które stanowią integralną część tekstu.  Młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego wzięła udział w warsztatach biblioteczno-czytelniczych pod nazwą „Podróż po krainie książek - okładkowy asamblaż".

-  Uczestnicy warsztatów, czyli uczniowie klasy I „c” naszej szkoły, wykonali okładki do swoich ulubionych książek. Efekt ich pomysłowości można oglądać w bibliotece szkolnej, gdzie są eksponowane ich prace. Nasi młodzi artyści wykazali się ogromną kreatywnością oraz wyobraźnią artystyczną. Duże gratulacje nalezą się naszej uzdolnionej młodzieży - mówi Karina Korduła-Bloch, inicjatorka przedsięwzięcia.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~wtf (46.223. * .7) 29.04.2023 16:16

Książki można także czytać...

~Kikki (188.137. * .108) 29.04.2023 15:39

Brawo - uczniowie I LO maja szczęście, zajęcia z plastykiem.

~OficerProwadzacy (88.239. * .118) 29.04.2023 14:37
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem