Kuriozalna sytuacja. Wezwał policję, bo "leje się krew", później sprawdzał, czy to nie "przebierańcy" i zażądał mandatu 

Mężczyzna, który wezwał służby w poniedziałek (3.10.), twierdził, że został pobity i pilnie potrzebuje pomocy z powodu silnego krwotoku. Na miejscu okazało się, że 31-latkowi nic się nie stało, a jedyne co mu doskwierało, to chyba nuda....

Policyjny śmigłowiec z sercem do transplantacji [ZDJĘCIA, WIDEO] 

Szansa na nowe życie na pokładzie policyjnego śmigłowca. We wrześniu lotnicy z Zarządu Lotnictwa Policji GSP KGP dwa razy startowali, by pomóc potrzebującym natyhcmiastowej operacji. Policjanci dzielą się szczegółami przeprowadzanych akcji.

Kopali policjanta po twarzy, kiedy aresztował ich znajomego. "Funkcjonariusz przebywa na zwolnieniu lekarskim" 

Dramatyczne doniesienia z żorskiej komendy policji, która informuje o pobiciu jednego z funkcjonariuszy. Nastolatkowie napadli na mundurowego w czasie zatrzymania podejrzanego o rozbój 19-latka. Policjant przebywa na zwolnieniu lekarskim. Doznał...

Parkingowe manewry z promilami. Uszkodził auto i poszedł spać 

Przypadkowy przechodzień, który był świadkiem dziwnych manewrów, zawiadomił o sprawie policję. Podejrzewał, że kierowca jest pijany i - jak się okazało - nie pomylił się. Wynik badania alkomatem nie należał do najniższych.

Strażacy, psy i wozy. Punkt koncentracji sił USAR zorganizowano w jastrzębskiej komendzie straży pożarnej [ZDJĘCIA] 

Strażacy z Polski, Słowenii, Hiszpanii i Francji biorą udział w międzynardowych ćwiczeniach EU MODEX Eisenerz w Austrii. Odprawa polskiej grupy została przeprowadzona w punkcie koncentracji w KM PSP w Jastrzębiu-Zdroju.

Drogówka z Jastrzębia podsumowała poniedziałkową akcję 

Policjanci patrolowali drogi w mieście, prowadząc kontrole już od wczesnych godzin. Działania skierowano przede wszystkim na wyeliminowanie z ruchu jak największej ilości pijanych kierowców.

Kuriozalna sytuacja. Wezwał policję, bo "leje się krew", później sprawdzał, czy to nie "przebierańcy" i zażądał mandatu 

Mężczyzna, który wezwał służby w poniedziałek (3.10.), twierdził, że został pobity i pilnie potrzebuje pomocy z powodu silnego krwotoku. Na miejscu okazało się, że 31-latkowi nic się nie stało, a jedyne co mu doskwierało, to chyba nuda. Nie brakowało mu za to pewności siebie i pomysłów na dalszy rozwój akcji.

Nieoczekiwany finał transakcji. Kobieta chciała tylko sprzedać książki 

Straciła czujność i sporą sumę pieniędzy. Kobieta, która zamierzała sprzedać w internecie książki swojego syna, została oszukana i okradziona.

Mężczyzna agresywny wobec policjantów, wyżył się na swoim telefonie 

W niedzielę (2.10.) w środku nocy policjani interweniowali ws. mężczyzny, który dobijał się do zamkniętego lokalu. Okazało się, że 37-latek jest pijany i agresywny.

Policyjny śmigłowiec z sercem do transplantacji [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Szansa na nowe życie na pokładzie policyjnego śmigłowca. We wrześniu lotnicy z Zarządu Lotnictwa Policji GSP KGP dwa razy startowali, by pomóc potrzebującym natyhcmiastowej operacji. Policjanci dzielą się szczegółami przeprowadzanych akcji.

Czterech poszukiwanych zatrzymano w Jastrzębiu 

Policjanci z trzech wydziałów połączyli siły w akcji pod kryptonimem "Poszukiwany", jaką w minionym tygodniu przeprowadzono na terenie Jastrzębia.

Dodatkowe sesje zakupowe w e-sklepie PGG S.A. Będzie w nich można kupić tylko jeden rodzaj opału 

Spółka poinformowała, że rozszerza ofertę, a nowy produkt będzie sprzedawany w czasie nowych sesji zakupowych.

Kopali policjanta po twarzy, kiedy aresztował ich znajomego. "Funkcjonariusz przebywa na zwolnieniu lekarskim" 

Dramatyczne doniesienia z żorskiej komendy policji, która informuje o pobiciu jednego z funkcjonariuszy. Nastolatkowie napadli na mundurowego w czasie zatrzymania podejrzanego o rozbój 19-latka. Policjant przebywa na zwolnieniu lekarskim. Doznał m.in. złamania nosa.

Policja ustaliła przyczyny wypadku. Kierowcy grozi do 5 lat więzienia [ZDJĘCIA] 

Mężczyzna z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Samochód wypadł z łuku drogi, przekoziołkował przez pole, a kierowca został zakleszczony w pojeździe. Wydobycie go wymagało użycia sprzętu hydraulicznego, strażacy musieli usunąć części karoserii. Policjanci ustalili, co wpłynęło na przebieg zdarzenia.

Gehenna kobiety trwała od paru lat. Partner zmuszał ją do prostytucji 

2,5 roku trwała gehenna kobiety zmuszanej przez swojego partnera do uprawiania prostytucji. Mężczyzna nękał ją i zastraszał. Trwa postępowanie w sprawie.

Ryzykowna jazda przyczyną wypadku [ZDJĘCIA] 

Do zdarzenia doszło na łuku drogi, wszystko wyglądało bardzo poważnie. W wypadku poszkodowany został mężczyzna. Jak przekazuja policjanci, do wielu groźnych zdarzeń drogowych nie dochodziłoby, gdyby kierowcy częściej myśleli o potencjalnych skutkach ryzykownej jazdy.

Myślisz, że poradziłbyś sobie z testami sprawnościowymi do Policji? Możesz się sprawdzić 

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach organizuje otwarte zajęcia dla wszystkich osób zainteresowanych procesem rekrutacji do służby w Policji. Chętni mogą osobiście sprawdzić, jakie wymagania są stawiane kandydatom.

1500 złotych, 13 punktów karnych. Surowa kara dla kierowcy  

41-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego został zatrzymany w Jastrzębiu, kiedy pędził w terenie zabudowanym z prędkością 101 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy, dostał wysoki mandat i kilkanaście punktów karnych.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - mieszkańcy zgłosili nieprawidłowo zaparkowane samochody 

Policja z Jastrzębia sprawdziła zgłoszenie mieszkańców ul. Śląskiej, którzy skorzystali z możliwości, jaką daje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Nie odbieraj paczki, której nie zamawiałeś - ostrzega policja 

Oszuści działają bez skrupułów i sięgają po najróżniejsze sposoby, żeby osiągnąć swój cel. Tym razem w Jastrzębiu doszło do próby wyłudzenia pieniędzy nową metodą. Policjanci apelują do mieszkańców, by działać z rozwagą.

Instynkt naczelnika. Złodzieje, którzy kradli w całym regionie, odpowiedzą za swoje czyny 

"Naczelnik jest czujny, nawet na urlopie" - przekazuje policja z Wodzisławia w sprawie zatrzymania dwóch sprawców licznych kradzieży. Podejrzani to obywatele Czech, którzy kradli w powiecie wodzisławskim, raciborskim i w Jastrzębiu-Zdroju.

Galopujące Ślimaki z jastrzębskiej policji [ZDJĘCIA]  

Kilkuset zawodników wzięło udział w zorganizowanym 17 września biegu Jastrzębska Dziesiątka 2022.

Zobacz więcej