Sceny jak z filmu akcji. Z bronią w ręku napadli na jubilera. Przed policją uciekali na motocyklu, gubiąc po drodze zrabowane złoto [ZDJĘCIA] 

Policjanci zatrzymali w pościgu podejrzanych o napad na jubilera. Oddając strzał, sterroryzowali ekspedientki, po czym zdewastowali sklepowe witryny i ukradli biżuterię. Przechodnie, widząc, co się dzieje, powiadomili policję. Chwilę później...

Agenci CBŚP w akcji. Kolejne zatrzymania członków gangu w Jastrzębiu-Zdroju [ZDJĘCIA, FILM] 

Mogli wprowadzić na rynek nawet 100 kg narkotyków. Policjanci CBŚP przeprowadzili w Jastrzębiu-Zdroju kolejną akcję, która doprowadziła do zatrzymania trzech osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Przejęto również...

Używali fałszywych recept, by wyłudzać morfinę. Akt oskarżenia wobec trzech osób 

Prowadząca śledztwo Prokuratura Rejonowa z Jastrzębia-Zdroju skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem osobom. Łącznie przedstawiono im 25 zarzutów.

Oto flota i sprzęt polskiej drogówki. Zobacz zdjęcia 

"W zależności od potrzeb policjanci drogówki użytkują ponad trzy tysiące różnych pojazdów (stan na koniec 2021 r)" - przekazuje policja.

Kuriozalna sytuacja. Wezwał policję, bo "leje się krew", później sprawdzał, czy to nie "przebierańcy" i zażądał mandatu 

Mężczyzna, który wezwał służby w poniedziałek (3.10.), twierdził, że został pobity i pilnie potrzebuje pomocy z powodu silnego krwotoku. Na miejscu okazało się, że 31-latkowi nic się nie stało, a jedyne co mu doskwierało, to chyba nuda....

Policyjny śmigłowiec z sercem do transplantacji [ZDJĘCIA, WIDEO] 

Szansa na nowe życie na pokładzie policyjnego śmigłowca. We wrześniu lotnicy z Zarządu Lotnictwa Policji GSP KGP dwa razy startowali, by pomóc potrzebującym natyhcmiastowej operacji. Policjanci dzielą się szczegółami przeprowadzanych akcji.

Kopali policjanta po twarzy, kiedy aresztował ich znajomego. "Funkcjonariusz przebywa na zwolnieniu lekarskim" 

Dramatyczne doniesienia z żorskiej komendy policji, która informuje o pobiciu jednego z funkcjonariuszy. Nastolatkowie napadli na mundurowego w czasie zatrzymania podejrzanego o rozbój 19-latka. Policjant przebywa na zwolnieniu lekarskim. Doznał...

Parkingowe manewry z promilami. Uszkodził auto i poszedł spać 

Przypadkowy przechodzień, który był świadkiem dziwnych manewrów, zawiadomił o sprawie policję. Podejrzewał, że kierowca jest pijany i - jak się okazało - nie pomylił się. Wynik badania alkomatem nie należał do najniższych.

Strażacy, psy i wozy. Punkt koncentracji sił USAR zorganizowano w jastrzębskiej komendzie straży pożarnej [ZDJĘCIA] 

Strażacy z Polski, Słowenii, Hiszpanii i Francji biorą udział w międzynardowych ćwiczeniach EU MODEX Eisenerz w Austrii. Odprawa polskiej grupy została przeprowadzona w punkcie koncentracji w KM PSP w Jastrzębiu-Zdroju.

Wypadek w Wodzisławiu. Mieszkanka Jastrzębia potrąciła 3 nastolatków 

Chłopcy przechodzili przez przejście dla pieszych. W wyniku wypadku doznali obrażeń - jeden z nich trafił do szpitala.

Nie wszyscy mogli się ewakuować z płonącego budynku. Na pomoc ruszyli policjanci 

Wywiadowcy z jastrzębskiej jednostki bez wahania pomogli ewakuować się lokatorom budynku, w którym wybuchł pożar. Mieszkańcy, ze względu na stan zdrowia, nie mogli wyjść o własnych siłach.

Mieszkanki Jastrzębia uczyły się, jak obronić się przed napastnikiem [ZDJĘCIA]  

W Jastrzębiu-Zdroju kobiety wzięły udział w zajęciach "Samoobrony dla kobiet". Zorganizowano je w ramach kampanii "Biała wstążka".

Zaatakował ratowników medycznych. Grożą mu trzy lata więzienia 

Zwyzywał i zaatakował udzielających mu pomocy ratowników medycznych. Na miejsce wezwano policję, to jednak nie skłoniło mężczyzny do zmiany zachowania, dlatego został obezwładniony i przewieziony do aresztu.

Slalomem po ulicach Jastrzębia. Po informacji od świadka, policjanci zatrzymali pijanego kierowcę 

Kierowca mercedesa był kompletnie pijany i w dodatku przewoził dwie inne osoby. Policja zatrzymała mężczyznę po telefonie od świadka.

Nocna ewakuacja mieszkańców w Jastrzębiu. Paliły się śmieci składowane w piwnicy [ZDJĘCIA] 

35 osób ewakuowano z mieszkań w budynku przy ul. Stodoły w Jastrzębiu, po tym jak doszło do pożaru śmieci składowanych w piwnicy. W ostatnich dniach strażacy mieli sporo pracy przy różnych zdarzeniach.

Strażacy z Jastrzębia ćwiczyli w piwnicach budynku sołectwa Ruptawa [ZDJĘCIA]  

Ćwiczenia to podstawa przygotowania do każdej akcji. Tym razem w treningu doskonalącym wzięły udział jednostki ochotniczych straży pożarnych z Jastrzębia i jednostka OSP Gołkowice.

Dwie osoby zginęły w wybuchu gazu w domu. W akcji grupa poszukiwawcza z Jastrzębia z psami [ZDJĘCIA, WIDEO] AKTUALIZACJA  

Dramatyczne wieści z Ustronia. Ok. 10.00 służby otrzymały informację o wybuchu gazu w domu dwurodzinnym. Na miejscu pracuje ok. 30 zastępów straży pożarnej, w tym Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z Jastrzębia-Zdroju z psami. Po kilku godzinach akcji, służby przekazały informację o odnalezieniu ciał dwóch mężczyzn.

62-letnia piratka drogowa zatrzymana w Jastrzębiu 

106 km/h pędziła w terenie zabudowanym kierująca oplem 62-latka. Zatrzymana przez policję, straciła prawo jazdy i została ukarana wysokim mandatem.

Ostatnia szansa na darmową kontrolę oświetlenia w samochodzie 

Zadbaj o bezpieczeństwo, skontroluj oświetlenie. Na sobotę (3.12.) wyznaczono czwarty, ostatni już w tym roku termin akcji prowadzonej przez policję i stacje kontroli pojazdów w całym kraju, również w naszym regionie.

Skąd się wzięła akcja "Biała wstążka"?  

Trwa kampania "Biała wstążka". To jedna z największych na świecie inicjatyw mających na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet, prowadzona jest w 55 krajach. Została stworzona przez mężczyzn po tragicznych wydarzeniach w Montrealu. W działania włączają się m.in. jastrzębscy dzielnicowi.

To nie była kwestia jednego woreczka. 29-latka z Jastrzębia z policyjnym dozorem 

Policjanci podejrzewali, iż kobieta, która przykuła ich uwagę może mieć przy sobie narkotyki. Przypuszczenia potwierdziły się chwilę później, a po przewiezieniu 29-latki na komendę, okazało się, że będzie odpowiadać za przestępstwo zagrożone nawet 10-letnią karą więzienia.

Policjanci rozmawiali z uczniami o dopalaczach. Warsztaty odbyły się w SP nr 4 w Jastrzębiu 

Sięganie po narkotyki i alkohol jest jednym z najpoważniejszych zagrożeń społecznych w naszym kraju i rozwija się szczególnie intensywnie wśród młodego pokolenia - przekazuje jastrzębska policja.

Trening strzelecki pszczyńskich policjantów [ZDJĘCIA]  

Szkolili szybkość, opanowanie i celność. Nieetatowy Pododdział Prewencji Policji Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie w poniedziałek odbył trening na strzelnicy.

Spodnie, koszule i bluzy padły łupem 20-latka z Jastrzębia 

Wyszedł ze sklepu z bluzami, za które nie zapłacił. Pracownica wezwała na miejsce policję. W czasie interwencji okazało się, że mężczyzna wcześniej okradł inny sklep.

Policja z Jastrzębia po kolejnych kontrolach: Na drodze wszyscy powinniśmy czuć się bezpiecznie 

Policjanci na bieżąco prowadzą kontrole drogowe, w czasie badają stan trzeźwości kierowców. Od poniedziałkowego poranka zatrzymano kolejnych trzech, którzy prowadzili pomimo wcześniejszego spożywania alkoholu.

Sąsiadka usłyszała ciche wołanie. Kobieta była tak słaba, że nie mogła się poruszać 

W minioną sobotę policjanci wspólnie ze strażakami interweniowali w jednym z mieszkań w Jastrzębiu-Zdroju. Sąsiedzi od kilku dni nie mieli kontaktu z kobietą.

Zobacz więcej